0 oy
241 göst.
Diğer kategorisinde (218 puan) tarafından
Kızlar yoğurt mayaladim üzerinde su yok ama tencere oynattim hafif baktım biraz cıvık kıvamlı gibi yani olmadi mi bu yoğurt şimdi biraz daha bekleyeyim mi dilaba kaldirali 5 saat oldu 

10 Cevaplar

0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ayran olur canım öyle yersiniz 
(218 puan) tarafından
Bebeğime yapmıştım canım ya
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Üzeri kapalı çok.mu.bellettiniz
(218 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Mayalayınca kapak kapatma ben temiz bez örtüyorum. Hem sulanmıyo hem daha güzel tutuyo. 
(218 puan) tarafından
Bir daha öyle yapayım canım bebeğime vericektim
0 oy
(365 puan) tarafından
Ağzı açık şekilde dolaba koy bozmadan  biraz daha koyulaşıyor öyle 1 gün falan beklesin
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Çorba yap canım ondan o şekilde tüketebilir 
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Kaşık batırma kapat ağzını dışarıda beklesin tencere soğuyunca kaldır dolaba 1 2 gün kaşık degirmeden beklet
0 oy
(482 puan) tarafından
Bes saat bekletmek çok normal ben 6 saat mayalıyorum.  Ya sıcak ya da soğuk sarmış olabilirsiniz farkında olmadan.  Benim başıma bu durum gelmisti annem sağ olsun yoğurdumu kurtardı.

Öncelikle tutmadigindan emin olun. 

Sonra karıştırıp tencereye geri koy ve ocağın üstüne koyun bi sure ısıtın.  Serçe parmağınızı süte 7 saniye tutun. Eger sıcaklığa dayanabilirseniz ocaktan alın tekrar maya koyup mayalayın yogurdu.  Emin olun yoğurt geri tas gibi oluyor. Bizzat denedim. Varsaylim olmadı ekşitir peynir yaparsın bebeğine tze taze yer.:)
0 oy
(567 puan) tarafından
Dolaba kaldirmasaydin keske eger yogurdunuz civik tutar sa ayrandan biraz koyu falan tutarsa mayaladiginiz kabi sicak bir su dolu kabin icine koyup tekrar yogurt mayalar gibi kapatirsaniz mayalaniyor ama alt su cok.kaynar olmayacak hafif sicak olacak 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
bisey olmaz dolapta üstünü ac 
(218 puan) tarafından
Öyle ysptim canım
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Ilk öyle oluyor kapagi acik dolaba koy bir gunden fazla oyle beklet tam kıvamını alacak 
(218 puan) tarafından
Tamm canım sağol

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 670 göst.
13 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 101 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Tuanalina (653 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 172 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
5 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde eslemree (1,118 puan) tarafından soruldu

380,206 soru

11,382,973 cevap

34,882 kullanıcı

...