0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde (290 puan) tarafından
Kızlar ya 46 günlük kızım gece uykusu yok maalesef çok yorgun düşüyorum niye böyle gündüz bari dayanabiliyorum ama gece hiç halim kalmıyor zorlanıyorum ne zaman uykusu düzene biner 

10 Cevaplar

0 oy
(11,395 puan) tarafından
Zamanla girer canım gaz probleminiz mi var çabuk acikiyordur ondan da kalkiyordur
(290 puan) tarafından
2 gün önce hepatit aşısı oldu normal de çok gazı oluyor bebeğimin bilmiyorum niye böyle sırtını sıvazlıyorum gazı çıkıyor karnını doyuruyorum ağlıyor nerde yanlış yapıyorum acaba
(11,395 puan) tarafından
Ateşi var mı acaba aşı huysuzlugu mu seninle alakalı değil kuzum gazı olmasa da daha adapte olabilmiş değil senin kokunu arıyordur
(290 puan) tarafından
Ateşi yok canım bunun derdi gaz ve sürekli emmek
(11,395 puan) tarafından
Gaz olduğu için emmek ister canım
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Üç aylık olunca gece uykuları uzar canım aç olabilir gazı olabilir ağrısı olabilir bunlardan dolayı uyumaz şu an 
(290 puan) tarafından
Aşı oldu en son normal de de gazı var sürekli çıkarıyorum yine aynı karnını da doyuruyorum anne sütü veriyorum yetmiyor sütüm ekstra mama da veriyorum doymuyor çünkü mama yapıyor gaz kesin ama vermesem aç kalır doktor dedi mama ver sarılık olmuştu
(7,447 puan) tarafından
Mamanın sindirimi biraz daha zordur içine her ölçek için bir çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsin böylece daha rahat sindirir demişti doktorumuz hep öyle yaptık biz , bir de ebebekten kiraz çekirdeği kemeri ve patikleri var mikrodalgada bir dakika ısıtıyorum gazı rahat çıkıyordu ağrısı kalmıyordu 18 aylık hala kullanıyoruz zaman zaman şimdi bu akşam ikinci doğumum var inşallah yine aynı setten aldım hatta bunun sayesinde 4. Aya kadar gaz damlası vs kullanmaya ihtiyacımız olmamıştı , mama ver zaten açken hiç uyumaz
(290 puan) tarafından
Bende alayım kiraz çekirdeği kemeri patiği en iyiisi bi onu denemedim Allah yardımcın olsun inşallah seninde bebeğini sağlıkla kucağına al
0 oy
(3,230 puan) tarafından
3 ay sürdü bizde bu durum 
(290 puan) tarafından
3.ay düzelir inşallah
0 oy
(1,587 puan) tarafından
Daha çok küçük biraz zamanı var gece uykusunun uzamasına 
(290 puan) tarafından
Sabırlı olmaya çalışıyorum mecburum zaten başka yolum yok Allah bana güç versin de kızımla ilgileneyim kaç gündür uyuyamadım başım ağrıyor
(1,587 puan) tarafından
Haklısın vallla geçici bir süreç
0 oy
(1,437 puan) tarafından
7 aylık bebeğim hala uyumuyor canım 

6 aydan sinra rahat edersin sabir demişlerdi ama olmadı denemediğim şey kalmadı 

Anason kimyon rezene çayı hem kendim içtim hem bebege verdim olmadı

Bay bay aldım olmadı 

Banyo yaptırıp yatiriyirum uyur diye o zaman hic uyumuyir inşallah seninki düzelir canım ben ümidi kestim
(290 puan) tarafından
Bende bu yazdıklarını yapıyorum sadece banyo bazen iyi geliyor başka da huysuz bana da 40 ını bekle dediler ama fark etmedi şimdi 3 ayı bekliyorum bilmiyorum ne zaman geçecek
0 oy
tarafından
Canım zaten o uyusa bile sen 2-3 saatte bir uyandırmak zorundasın. O yüzden şu an değil de 3 aylıktan sonra daha iyi olur uykuları 
(290 puan) tarafından
İnan uyusa 1 saatte bir de uyandırmaya razıyım ama yok uyumuyor ben de aç sanıyorum hep ne zaman emzirsem emiyor mamayı da yiyor sonra kustugu da oluyor :( ne yapcam şaştım gazını çıkarıyorum tekrar aynı
0 oy
(6,436 puan) tarafından
Mesela rutini nasıl canım anlat Bi belki şöyle yap deriz
(290 puan) tarafından
Canım doğduğundan beri gece uyumayan bi bebek aslında ben emziriyırdum ilk başta 5.gün doktora götürdüm sarılık sınırda mama başlat dedi hem mama hem anne sütü veriyorum muhtemelen mama gaz yapıyor ama vermesem sürekli acıkıyor 1 saat emzirsem bile aç. Bu 2 gün önce de hepatit aşısı oldu dün gece hiç uyumadı Yorgun düşüyorum artık bayılacak gibi oluyorum dayanamıyorum ne yapsam durmuyor ama ıkınıyor kırmızı oluyor
(6,436 puan) tarafından
Mama yaparken çalkalamyorsun dimi o gaz yapar yavaş bir şekilde çay kaşığı ile karıştır içir bebeğini dik tut gazını çıkarmadan asla yatırma. Yatağı biraz dik olsun düz olmasın. Yaptırmadan önce banyo yaptır burnundan nefes alamıyor olabilir ona dikkat et. Banyodan sonras masaj yap bebeğine. Mutlaka kundak yap. Bunlar muhakkak işe yarar canım.
0 oy
(453 puan) tarafından
Her çocukta değişir oğlum 16 aylık daha yeni yeni düzene giriyor 
(290 puan) tarafından
Bebek büyütmek çok zormuş
(453 puan) tarafından
Çok hemde her gece yarım saate bir uyanıyordu kafayı yiyecek gibiydim çocuktan bıkmıştım, şimdi bile uyanıyor ama 3 4 kere ona şükür ediyorum ama bebeklerin uykusunun düzene girmesi 2 yaşı buluyor atak dönemleri, diş dönemleri derken maalesef
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım geceyle gündüzü ayırt edemiyor daha tam olarak bide çok sık acikiyor da olabilir gaz da olabilir geceyle gündüzü ayırt edebilmesi için mesela gündüz seli ortamda uyut gece sessiz ortamda uyut geceyle gündüzü yavaş yavaa ayırt etsin 4.ayda biraz düzelir uykusu 
(290 puan) tarafından
İnşallah düzelir canım sık acıkıyor zaten ve gazı sürekli var
(7,376 puan) tarafından
Bazı bebeklerin gazı ciksada gazlı oluyor gaz damlası kullanmıyor musun az sabret 4 aylıkken kendi çıkarmaya başlar gazını
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Neden uyanıyor canım yada neden uyumuyor uyuması lazım aslında altını ıslak bırakma işerse hemen al iyice doyur sütün azsa mama takviyesi kullan gazı varsa gaz damlası yada en iyi önerim duş her akşam yıka emzir yatağına koy pışpışlayarak yatır
(290 puan) tarafından
Altını bekletmiyorum hiç mama takviyesi yapıyorum evet gaz damlası nurse harveys kullanıyorum fayda etmiyor gibi duş işe yarıyor evet ama 2 gün önce aşı oldu bugün akşam yıkıcam dün yıkıyamadım
(6,441 puan) tarafından
Her akşam yıka canım temiz giydir mamasını ver yatağında yatsın oyle oyle alışır az buyuyunce rahat edersin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 93 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Elanur888 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
18 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
26 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Glsn (64 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 92 göst.