0 oy
69 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (64 puan) tarafından
46 günlük oğlum bugün 4. Günü kaka yapmiyor iki gündür bir kasik zeytinyaği iciriyorum gazini rahat çıkartıyor ne yapmaliyim doktora götürmelimiyim başına gelen var mi 

3 Cevaplar

0 oy
(5,021 puan) tarafından
Sadece anne sütü alıyorsa 1 haftaya kadar normal diyorlar. Mamayla besleniyorsa 5 güne kadar normal kabul ediyorlar
(64 puan) tarafından
Hem mama hem anne sütü ama cogunlukla mama aliyor. 35 günlük olana kadar her gun yapıyordu sonra gun aşırıya düştü 4 gundur de yapmayınca anladim artik ya bu mama yaramiyor anne sütü almasi bile etki etmedi lavmani yapar yapmaz rahatladi o kaka kimde olursa olsun huzursuz olurmus. Öyle cok yaptı ki şok oldum
-Reklam-
0 oy
(258 puan) tarafından
Canım zeytinyağı verme. Biogaia damla var eczanede satılıyor bağırsak düzenleyici ondan 5 damla ver günlük çok faydalı. Ben 4 aylık olana kadar kullandım. Gaz çıkartsa bile bazen hepsini çıkartamıyorlar eğer karninda sertlik ve huysuzluk varsa Nurse Harveys 'te verebilirsin aynı zamanda. Oda eczanede satılıyor. 
(64 puan) tarafından
Sab simplex kullaniyoruz gunde 4 kez ona rağmen aşırı gazli bir bebek. Yegenlerimde böyle maalesef biogaia bir fayda saglamiyor. Ama diger dedigini arastirayim bir. Mamasini da degistirdim evdeki kutu biter bitmez aptamil comformile gecicem inşallah faydasi olur
(258 puan) tarafından
Biogia yi kaka çıkışı olsun diye söyledim o gaz ilacı değil bağırsak düzenleyici. Yanında da ek olarak nurse Harveys kullan oda gaz ilacı ilk kullanımda bile hemen etkisini gösteriyor. Biz bu ikisine başladığımızdan beri kızım çok rahatlamıştı
(64 puan) tarafından
Bende saglikciyim biliyorum ama kullandigim mamadanzaten bağırsak duzenleyici var cok fazla da yuklenmek istemiyorum bir noktada kendi cabasiyla gazini kakasini yapmayi öğrensijn bagirsaklar tembellesmesin istiyorum ama bu aralar da.gaz cok rahat çıkıyor kabizlik basladi heralde bu cocuklarin derdi hiç bitmeyecek
0 oy
(4,430 puan) tarafından
1 haftaya kadar normal bacım benim kız 17 aylik olcak hala 3 4gunde bir onu da zorla yapar ben kendim bile haftada bir iki giderim bazı çocuklar özellikle kolikse bu durumu yaşıyor karnına fazla bastırmadan masaj yap
(64 puan) tarafından
Masaj zeytinyağı hic biri fayda etmedi dayim.eczaci onu arayip sordum lavman yap 4 gun cok bile dedi lavman yaptim inan ki üç bez dolusu kaka yaptı kaka biter bitmez de rahatladi uyudu yavrum. Karni da nasil sert şişti gecti. Mamayi degistirme karari aldik Aptamil comformil söyledim. Sma comfort kullaniyorduk. Sütüm ne yaptıysam artmadi gunde iki uc kez ancak doluyor göğsüm. Mecbur mama da veriyorum yoksa aglaya aglaya sesi kisiliyor
(4,430 puan) tarafından
Kıyamam çok geçmiş olsun umarım yeni mama bu şekilde yapmaz da kendine gelir yvrucuk
(64 puan) tarafından
Teşekkür ederim inşallah

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 129 göst.
13 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 115 göst.
27 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Seker_.33 (2,974 puan) tarafından soruldu