0 oy
243 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (692 puan) tarafından
Kızlar misafirim gelecek karnıyarık için patlıcan kızarttım resmen yağ banyosu yaptım çok sıçradı varmı bunun kolayı nerede yanlış yaptım acaba 

12 Cevaplar

0 oy
(8 puan) tarafından
yağınız kızgın değil miydi? patlıcan zaten çok yağ çekiyor ne yaparsanız yapın malesef
(692 puan) tarafından
Kızgındı canım
-Reklam-
0 oy
(2,285 puan) tarafından
En en kısık ateşte kizartmaya  bırakıyorum  ve kapağını kapatıyorum çıkardığım zamanda peçete tepsiye koyuyor kizarmislari pecetenin üstüne koyuyor peçete yagi çeksin diye
(692 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm
0 oy
(5,063 puan) tarafından
Sorun sende değil patlıcanda :) hem çok yağ çeker hem çok sıçrar. İyice kurulamak lazım ki ona rağmen ocak falan batar. 
(692 puan) tarafından
Fırına verme fikri hoşuma gitti artık öyle yaparım
0 oy
(3,644 puan) tarafından
Ben fırında kozluyorum valla yağda hem çok yağ çekiyor hemde yağ ziyan oluyor biraz derin yağda kızartmak lazım ya
(692 puan) tarafından
Aynen canım bu yöntemle yaparım bende artık
0 oy
(14 puan) tarafından
Kuzum bende baslarda beceremiyodum yağ kızkınden kapagı acma patlıcanları altıgında da kagıt havluda bekletmen lazım yagsını cekmesi icin
(692 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm
0 oy
(17,861 puan) tarafından
Patlıcanı yıkadıktan sonra kurularım ben altını kısarım ağzını kapatmam buharlaşan su içine damlar çok sıçrar 
(692 puan) tarafından
Evet ilk öyle bi hata yaptım sonra kapağı aldım
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Bu mevsimin patlıcanı güzel olmaz zaten ben yazdan kızartıp buzluğa atıyorum bide firinin güzelse yani çabuk pisiiryosa patlicanlari soyup tuzlu suda bekletikten sonra yağlayıp fırında yapabilirsin ben hep öyle yaparim hem ortalık batmaz hemde daha hafif oluyor
(692 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm haklısın
0 oy
(16,037 puan) tarafından
Ben fırına atarım ne etraf batar ne batarım ne de patlıcan çok yağ çeker. Yağdan da tasarruf etmiş oluyorum 
(692 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm
0 oy
(309 puan) tarafından
Patlıcanları yıkayıp kuruluyorum alacalı soyup ortalarından bölüyorum hepsinin heryerine gelecek şekilde yağlayıp fırına atıyorum aynı kızartilmis gibi oluyor yagida çok olmuyor herkes çok seviyor deneyebilirsiniz 
(692 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm
(309 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Ben fırça ile yaglayip 10 15 dakika fırına atıyorum kızartmyorum sonra çıkarıp yarıp içini koyup sosunu döküp fırına atıyorum bi yarım saat o şekilde yaparım ne yağ sıçrama derdi ne de yağ banyosu 
(692 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm bende öyle yapayım
(1,386 puan) tarafından
Rica ederim canım güzel oluyor tavsiye ederim
0 oy
(13,089 puan) tarafından
Sırf bu yüzden karnıyarık çok sevdiğim halde yapmak istemiyorum 
(692 puan) tarafından
Acaba ben mi biryerde yanlış yapıyorum diye düşündüm yemekle çok aram yok
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Ben denersem birdaha ki sefere fırında deneyecem.patlicanlari kizartmiyor da yağ sürüp fırında kizartiyor.hem az yağ gidiyor hem de çok yağlı olmuyor.bi dahaki sefere öyle dene istersen sen de.
(692 puan) tarafından
Denicem canım teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 357 göst.
26 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 630 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 457 göst.
11 Haziran 2021 Aile kategorisinde Güneşim (223 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 219 göst.
6 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mirayin annesi (2,616 puan) tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...