0 oy
620 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından
Kızlar ya annemle hiç duygusal bağımız yok arada mrb mrb konuşuruz  ama o kadar  en sıkıntılı dertlerimin olduğu dönemlerde bile arayıp dertlesemiyorrum çünkü biliyorum ne dert dinler ne düzgün anlar yorum yapar ne de yanında olur. Çok değişik bir insan tmm onun da yaşadıkları çok zor ama ne bileyim alo nasılsın der sadece hani kaynanam aradığında daha çok sevgi hissediyorum nasılsın kuzum tatlım vs. Der.  Gece geçen biraz konuştuk    açık giyinme  haram senin elinden bir şey bile yemek istemiyorum dedi çok üzüldüm ya kaynanamgil çok daha muhafazakârlar hepsi kapalı falan bir gün tek kayinbabam bana senin için dua ediyorum dedi sadece o da öyle kibar bir şekilde söyledi ki inşallah baba dedim bende ama annem aşırı  çok kaba kalp kırıyor.  Çok açık giyinen biri değilim bu arada en fazla kısa kol ve dize kadar.  Sizin annelerinizle ilişkiniz nasıl. 

20 Cevaplar

0 oy
(176 puan) tarafından
Ne desem bilmedim
(113 puan) tarafından
:((  kusura bakmayın uzduysem
(176 puan) tarafından
Bazı annleri anlamıyorum neden boyle yapıyolar ben annmle kardes gibiyim sanki o benim arkdsım gibi
(113 puan) tarafından
Nasıl görmüşlerse öyle devam ettiriyor işte :(( neyse Zinciri kiracam inşallah kızımla harika olacağız inşallah
(176 puan) tarafından
İnsallh
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hamd olsun annemle abla kardeş gibiyiz 
(113 puan) tarafından
Maşallah size inşallah bende kızımla öyle olurum
tarafından
Aynen canım üzülme annenin sana yapmadıklarını sen kızınla doyasıya yaşa
0 oy
tarafından
Olabilir annenin de huyu öyledir belki benim annem de öyle sert konuşur ama bizi sever üzülür başımıza bir şey gelince de en çok o üzülür
(113 puan) tarafından
Ya tabiki bize bir şey olsa çok üzülür ama ben u isterdim ki beni anlasın gargilamasin olduğum gibi kabul edip sevsin   ay ne bileyim ya  çok büyük eksiklik bazen bir iki cümle söylüyorum SONRA bunun annemden kalma olduğunu fark ediyorum ne kadar kötü yaaa
tarafından
Onlar da annelerinden görmüşler :(
0 oy
(356 puan) tarafından
Hala küçük çocuk gibiyim yanında kendimi sevdiririm hep anneme iletişiminiz kötü galiba belki biraz sen yaklaşsan daha farklı olur
0 oy
(174 puan) tarafından
Benim eşimin ailesi de öyle başını bir kere okşamadi hiç bağları yok birşey hissetmiyor aramıyor asla sevgi belirtisi yok 8 ay falan küs değilken aramadilar birbirlerini sormadılar hadi evlat dayanır ama anne nasıl dayanıyor anlamıyorum o yüzden seni anlıyorum şuan aynısını eşim yaşıyor ve ona çok üzülüyorum Allah yardımcın olsun onu da öyle kabullenmek lazım. Benim annem eşime özel yemek yaptığında eşimin gozleri dolar çünkü öyle birşey görmemiş bu yaşına kadar sadece annemde görüyor
(113 puan) tarafından
Ay çok şükür ki benim de eşimin ailesi bana anne baba oldu sırf eşimin ailesinin hatırı için eşime bebek gibi bakıyorum :))))   kayinbabamla kanka gibi baba kız gibiyiz ama kendi babamla bildiğiniz iki yabancı gibi.
(174 puan) tarafından
Ne güzel oradan gülmüşsun şükür bazı insanlar travma yada yapısı gereği öyle oluyor yapacak birşey yok sende şansina şükret canım maşallah Allah daha iyi etsin :)
(113 puan) tarafından
He ya ama bu sefer de ezik hissediyorum   onlara karşı  çok mahçup oluyorum ailemden dolayı     cidden ailesi yarası olan çocuklarda hep bir eksiklik olurmuş
(174 puan) tarafından
Evet malesef öyle çok yakinen bu duruma tanıklık ettigim için seni anlıyorum inşallah sen cocuklarinla çok iyi olursun aranızdaki bag çok kuvvetli olur üzülme
(113 puan) tarafından
İnşallah canım bu yüzden sürekli çocuk gelişimi kitaplarını okuyorum kendimi geliştirmeye çalışıyorum  çok sağol canım Allah eşinin de yardımcısı olsun bir erkek olarak daha zor oluyor ya.
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Allah merhamet versin
(113 puan) tarafından
Bana mı :((
(3,244 puan) tarafından
Yok canım Annen için yazdım. Benimde babam hiç babalık yapmadı. İnsan çok kötü yokluk çekiyor. Sevgisine o kadar çok muhtaç oluyor ki. Anlıyorum seni.
(113 puan) tarafından
Kocaman sarıldım sana canım ♥️
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sevgisiz büyümüş olabilir ya da çok sevgi hissettirmemiş ailesi o da devam ediyor ne gördüyse onu yapıyor haklı değil elbet ama her anne çocuğunu sever öyle düşün üzme kendini 
(113 puan) tarafından
Ne bileyim kız  insan üzülüyor işte :((
0 oy
(625 puan) tarafından

Benim annemlede yaşadiklarından dolayı hayatımda bir 5 dakika bile konuştuğumuz yok. :( hiçte umidim yok artik degismez bu durum :(  inşAllah ileride birde kızım olur.Anne kız ilişkisi yaşamayı çok istiyorum

(113 puan) tarafından
İnşallah canım benimde 4 yaşında kızım var oturur oyun oynarız aşk yaşıyoruz resmen keşke benim annemde benimle böyle ilgilenzseydi diyorum rabbim size hayırlı kız evlat nasip etsin inşallah
(625 puan) tarafından
Amin sağol kıkız.Görmediğim sevgiyi verebilicemmi bakalim
(113 puan) tarafından
Hem de nasıl insan bir yandan seviniyor Çocuğu için bir yandan da üzülüyor kendi adına   çocukken yapamadığım her şeyi şimdi kızımla yapıyoruz yaşıyoruz
(625 puan) tarafından
Aii negüzel cnm biliyorsun kızına gösteridğin ilgi ve sevgi yaşlanınca sana geri dönücek gelinler acımasız oluyor inşAllah benimde bir kızım olur ♥
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Aynı  benim  annemi anlatmışsın 28 yaşındayım  hala arkamda yanımda  değil  eşimle  boşanma  aşamasındayız hala diyor  evine  geri  dön   boşanacagimi  bile  söylemiyorum herşeyi  gizliden  yapıyorumki laf  etmesin 
(113 puan) tarafından
Kız bu yasimiza kadar hep başkaları için yaşadık Yeter kararlarımiza saygı duymayı öğrensinler benzer durum yaşasam annem de aynen bosanacagina öl der bilmiyorum bu nasıl annelik ya   o yüzden eşimle hiçbir sorunu anlatmıyorum kız kardeşim anlatıyor kocasıyla çok sorun oluyor
(2,055 puan) tarafından
Bizde  öyleyiz  anlatmadık şimdide  anlatınca madem  vardı  niye  anlatmadın şimdi boşanmak  için  bahane  arıyorsun  diyor  istediğini  desin  umrumda  değil  kararlıyım
(113 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah hakkınızda canım
(2,055 puan) tarafından
Amin inşallah sağolasın
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Benim annemle olan ilişkim de böyle. Önceden beni sevmiyor diye düşünürdüm ama artık eminim. Arkamdan söylediklerini falan duydukça da benden nefret ettiğini anlıyorum. Neden bilmiyorum hala bulamadım neden böyle.. Artık alıştım önemsemiyorum. Şimdi evlenecek biriyle yurt dışına taşınacak böyle benim için daha iyi olacak galiba. Var ama yok zaten en azından artık hiç olmayacak. Tek ağırıma giden doğum yapcam 4 buçuk aylık hamileyim bi annem olsun yanımda bana destek olsun çok isterdim. İlk doğumumda da yalnızdım
(113 puan) tarafından
Yaaa doğum yaparken çocuğuna kim bakacak Allah yardımcın olsun yaa ben burda kendi memleketimde birgün hastanede yattım eşim kızım perişan oldu apar topar kayinbabam geldi bizi aldı kendi memleketinde kimsenin haberi dahi olmadı
(1,575 puan) tarafından
Mecbur kayonvalidemlerin yanına onların yaşadığı şehre gitcem orda yapcam doğumu. Başka türlü dediğin gibi perişan olurlar
(113 puan) tarafından
Bende öyle yaptım canım aslında kayinvalidemgile yukk olmak istemiyordum doğuma bir hafta kala giderim 1 hafta içinde ayağa kalkar kalkmaz dönerim kadına yük olmayayım  diyordum  eşim de hep baştan beri memelekette doğum olsun  diye israr ediyordu 31 haftalıkken biraz sıkıntı yaşadık doktorum bir gün yatış verince gözüm korktu yatış daha uzun sürerse burda kim bakar kızıma diye. 30 haftalıkken gittik  33 TE doğum oldu bebeğin  40 çıkana kadar da orda kaldık Allah razı olsun çok iyi baktılar gözüm hiç arkada kalmadı ama insan diyor insanın kendi ailesi yaşarken neden böyle diye hem mahçup oluyorsun hem çok üzülüyorsun Allah yardımcın olsun inşallah canım sağlıkla al kucağına
(1,575 puan) tarafından
Evet gerçekten insan çok üzülüyor ve ne olursa olsun ne kadar iyi olursa olsun anne kız gibi olmuyor tabiki nazın geçmiyor bir bardak su isteyemiyorsun. Ben de bir sorun çıkmazsa 38. Haftada gidip doğumdan sonra 10 gün daha kalıp dönmeyi düşünüyorum ama doğum bu tabi hiçbir şey hesapladığın gibi olmuyor. Allah yardımcımız olsun bizler ana babası hayattayken öksüz yetim kalanlarız Rabbim evlatlarımızla imtihan etmesin inşallah
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Bizde genel olarak kavga ederiz sdjdjd fikirlerimiz uyuşmuyo ama bi şekilde anlaşıyoruz o bana deli der ben ona he derim ille doktora git diyo boğazım şiş ilaç yazmaz anne emziriyorum diyorm yarın ben geliyorm hadi gitme diyo bende gitmicem sjsjsj kavga edecez yapacak bişi yok :D
0 oy
(41 puan) tarafından
Annem bizimle arkadaa gibi olmayı hep reddetmiştir cünkü eğer öyle okursa üzerimizdeki otoritesini kaybedecek olması onu korkuturdu. İki yıldır dertleşir olduk. Ama ergenliğim falan çöp... 
(113 puan) tarafından
Benim çocukluk Ergenlik hepsi çöp ailem sağ olsun hayata 10 0 geriden başladık  ya
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Evet arkadaşımda demişti bunu bana annemle sohbet etmeyiz derdimi bilmez falan diye anneliği belki böyle biliyor belki oda annesinden bu şekilde ilgi gördü ve sana da bu şekilde davranıyor olabilir
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Seninkini 100le çarp annemle olan ilişkimi tahmin edersin asla affetmeyecegim onu kirli öfkeli değilim ama vazgectim kendisinden yıllar önce Allaha biraktim konuşuruz ama 2 3 ayda bi 1 saat bile dayanamam 
(113 puan) tarafından
Niçin hocam çok özel değilse sizin ne sorunlarınız var
(8,933 puan) tarafından
Beni hiç sevmezdi kız olduğum için o ataerkil zihniyette erkek her zaman haklı kadın tecavüze ugrasa haksız bu kafa yapisinda bende buna karşı çıktığım için bide surekli doverdi beni tabak kirsam bile dayak yerdim annemin sülalesini hiç sevmem onlarda beni sevmez annemin sulaleside aynı kafada kızlarıda dahil hemde çok yobazlar beni hep ezmeye kalkarlardi annem hiç savunmazdi beni bende 20 yaşımda hepsini sildim annemde dahil sadece annemle konuşurum fakat o 1 saat bile laf sokmaktan geri kalmaz e bende altta kalmam öyle öyle bu günlere geldik
(113 puan) tarafından
Kanka biz akraba olabilir miyiz  :)))  vala aynen bende ne annem tarafıyla ne babam tarafıyla  konuşuyorum.   Eski kafalar ya kadına karşı kıza karşı ailem yüzünden hayata 10 sıfır geriden başladık ya çok şükür ki eşimin ailesi bana çok iyi bu sefer de hep ezik hissediyorum onlara karşı.  Bende beni komşu kızınin önünde dövdüğü günü hiç unutmam komşu kızınin bana nasıl acıyarak baktığını :(((   bazen diyorum acaba ben hayırsız evlat miyim sonra diyorum ki annem babam gibi bir ebeveyn olacaksam çocuğum aynı benim gibi yapsın  ama o kadar içim rahat ki
(8,933 puan) tarafından
Muhtemelen olabilir :)))) kuzen denen o tayfa kafasından olmadığım için disladilar beni bide kuzenlerimin ailesi cahil oturup kalkmayı bilmeyen insanlardi sürekli bizde kalirlardi kız arkadaşlarını aileleri ile değil hep annemle tanistirirlardi annemle babam ayrilinca iffet namus ahlak bekçisi kesildiler iyice başıma annemde onları savundu erkek oldukları için kızlarda onun kafasında olduğu icin reddettim hepsini 15 yıl ne ölüme ne dirime dedim allahin adaleti öyle bi vurdu ki hepsini umurumda değil annemde dahil vicdanim içim rahat çünkü ben hain evlat olmadım yıllarca didindim sustum ama keşke diyorum bazen hayırsız evlat olsaydım daha mi değerli olurdum ama olsun artık düşünmüyorum esimin ailesi hem okumuş hemde Allaha şükür meslek sahibi olduğum için çok saygı duyarlar bana Bi dedigimi iki etmezler herseylerini mutlaka bana danisirlqar seviniyorum aslında ama Bi yandan içim buruluyor Bi kendi aileme bak Bi gelin geldiğim aileye bak diye
0 oy
tarafından

Ne sen sor ne ben anlatayım :) iyi ama degıl gibi var ama yok gibi anne ama el gibi öyle olduramadıgım konduramadıgım bıseyler var hayat bıtıyor be nerdeyse 30 yasına gelıcem o ıcımdekı acıtan his hala gecmedı galıba gecmez de.. 

(113 puan) tarafından
Geçmez bacım geçmez dünyanın en zengini olsan en iyi dostunu bulsan en harika kocaya sahip olsak da anne baba sevgisi yarası olan çocuklarız hep bir tarafımız mutsuz eksik olacak :(((
tarafından
eşim bazen film zlerken falan kucagına yatarım saclarımı oksar sever var ya dunyadan kopar gıderım ben cocuklugum da eksık kalan yerler canlanır annem tarafından bır kere sacı oksanıp taranmamıs bırıyım cok baska bı his o anlatamam ama anladığını umuyorum
(113 puan) tarafından
Aynısıni yaşıyorum eşim beni severken ya da kızımi  ben severken vs. Hemen  ben ve annem geliriz aklıma
tarafından
:) Hayat ya herkes bır yerden yarım ıste
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Bence annen anneliğin anlamini kavriyamamis benim bı derdim olsa ilk annem aklima gelir benim annemde serttir falan ama konu çocukları olunca hic dayanamaz bence kafaniza takmayin belkide karakteri böyledir
(113 puan) tarafından
Çok katı bir duvarı var vee coook eski kafa benimki hiç anlaşamıyoruz ve hep suçluyor hiç düzgün anımız yok ya yanarım yanarım buna yanarım
0 oy
(270 puan) tarafından
Bende çok sevgimi belli edemem anneme çünkü annemde çok belli edemez sevgisini bize . Hep der ama zor sartlarda 4 tane çocuk pes peşe büyüttüm sevgimi kimseye veremedim gosteremedim diye. Şimdi hamileyim anneme karşı hep bir hassas oldum sürekli hediyeler alır maddi açıdan yardım eder sevinmesini sağlarım ama yinede gidip içten sarilamam aslında çok isterim yanaklarını koklayarak öpmeyi ama yapamıyorum 
(113 puan) tarafından
Ben ilk okul 4 . Sınıfta o tek başına ekmek yapıyor yoruluyo diye ekmek açmayı öğrenmiştim o ise ekmeği yaktım diye  oklavayla parmağına vururdu çok eski kafa yaaa  hiç düzgün bir anımız yok ya yanarım yanarım buna yanarım
0 oy
(60 puan) tarafından
Benim annemde öyle.. okadar yanlızım ki anlatamam sadece eşim ve Allah'ım var ..

Senin yine kaynanam vs iyi bende oda yok ..hep yanlızım..:(
(113 puan) tarafından
Rabbim eşinle yuvana mutluluk versin inşallah
0 oy
tarafından
Ayrımcı beni sürekli oteleyen zorla sevgi gösterdiğini düşündüğüm bir annem var :(((
(113 puan) tarafından
Bizim de hiç düzgün anımız yok :((
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Üzülüyorum postlara☹️inşallah düzelir her şey yani eğer böyle bir duygu icine giriyorsan elbet gördüğün hissettiğin şeyler vardır o da çok seviyordur muhakkak ama.yapisi başka olsaydı keşke dört buçuk sene oldu hala annemden uzak olmaya alisamiyorum☹️birgunde kaç kere konuşuruz bilmiyorum ya ins düzelir aranız cnm
(113 puan) tarafından
Kız küçüklükten beri böyle  bu saatten sonra düzelse de pek bir şey fark etmez ki görümcem de öyle hergün annesini günde bir kaç kere arar  ilişkilerine maşallah derim tabi ama kıskanmiyorum desem yalan olur  çok güzel ilişkileri var keşke kayınvalidem annem olsaydı:(((
(13,825 puan) tarafından
Anne bambaşka ☹️diyecek söz  bulamıyorum  inan ki ☹️

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 92 göst.
27 Aralık 2023 Aile kategorisinde sweetlady (625 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 859 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde sevgimg (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 366 göst.
4 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu