0 oy
609 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar cuma günü karne alındı biliyorsunz cumartesi de kayannam gile gittik gorumcemin oğlu lise 1 de kızı da 2.sinifta okuyor. Kızına goster karneni dayın karne parası versn dedi. Bazen der çocuklara dayinizdan harçlık isteyin flan. Her ne ise .. eşimde 20 lira verdi beğenmedi daha fazla işte kızım dedi ama vermedi eşim. Ben o an kadar sinir oldm ki anlatamam. Daha sonra eve gelince eşime dedm biraz daha verseydin diye bisey demedi. Sinirimden o an onların yanında demek istemedim.  Şimdi linç tayfa gelir yeğenidr elbette verecek diye. Ben ona lafım yok eşimde ondan bilmiyor zaten. Ama bunu ağzı ile istemesi ve her defasında çocukları öğretmesi cok sinirime gidiyor..Ben bu yaşıma kadr hiç oyle bisey gormedm.  Annemiz bize kimseden harçlık istememeyi öğretti. Hala dedem babannem harçlık verse almam onlar zorla elime tutusturur.  Eşimde ablasına zamanında çok yardm yapmış her ne isteseler getirmis şimdi de adam haliyle ev geçindiriyor her isteklerine cevap veremiyor. Zaten kayın babam fazlasıyla veriyor bizden çok ona yardm ederler. Ona fa lafım yok kızıdır etsn. Bizde baxen markete beraber gidince bisey alsa öderiz eve tavuk faln alsa gorumceme de alır. Benm abim ben aynı durumda olsam oda yapar. Ama ben çocuklarıma her seferinde diyemem ki dayinizdan harçlık isteyin. Annem bana çok kızar ben çocuklarıma oyle söylesem.kizim daha 9 aylık ama asla sundan harçlık iste diye söylemeyeceğim.bilmiyorum bana çok garip geliyor

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Biz karı koca çocuklar yokken herkesin herseyini düşünürdük ince ince . Aman onun kizi şunu sever al, aman bunun oğlu üniversite okuyor para ver onun kocası harçlık vermez şunu alalım... biz kendimize bisey görmedik beklemedik de. Aman bir çocuğumuz oldu bir Allahin kulu bisey yapmadı iki ablam ve babam dışında.  20 lira dogumlarina getiren olmadı.  

Şimdi biz artık dikkat ediyoruz çevremizde çıkar için ilişki içinde olan kimse bırakmadık.
-Reklam-
+1 oy
(11,089 puan) tarafından

Anlıyorum seni, haklısın. Eşine yansıtmamakla da en iyisini yapmışsın.

Bize de öyle öğretildi istenmez, verirlerse de alamazdık annemizin gözüne bakardık al derse alırdık. Şimdi ben de böyle öğretmeye çalışıyorum çocuklarıma. Tamam dayısıdır hadi bi istedi çocuk dersin iki üç tamam. Ama anası istenmez ayıp diyeceğine git iste diyorsa anası sıkıntılı o çocuğun. 
0 oy
(111 puan) tarafından
Bence biraz büyüttün gbi geldi ne blım 
(1,070 puan) tarafından
O size göre..
0 oy
(7,121 puan) tarafından

Dur yavaş kız kaza yapacaksın :ermm:

(1,070 puan) tarafından
Dikkat et sana çarpmaymmm :)))
(7,121 puan) tarafından
Balım gördün mü sen ?
0 oy
(166 puan) tarafından
Valla benim eşim de veriyor sinir oluyorum giderken bi dünya abur cubur sonra gorumcem türlü çeşit kıyafet giyer ben giyinemem niye para yok ....yoksa verme arkadaş

Herkes vermek zorunda sanki bir de isteyişine..tovbe 
(1,070 puan) tarafından
Bizimki öyle degl Allah tan ama görümcem de çeşit çeşit giyinir çünkü babasi her kıyafetine para verir :))
(4,114 puan) tarafından
Bende esıme hıc birsey aldıramam bize ne getiriyorlar der eli boş gelirler. Nadır birsey alır :) hele bana yapmadığını harcamadigini gorumceme hıc yapmaz
0 oy
(4,080 puan) tarafından
Garip zaten gonlunden ne koparsa vermis. 2.dinif cocugu da zaten bi cikolataya bi paket cips almaya tav olur o haslikla yeter
0 oy
(3,131 puan) tarafından
Benim eşimde bayramlarda bütün yiyenlerine harçlık verir kaç bayram geçti 3 tane amcası var biri de 5 lira vermişligi yok birde onların ,3 er tane çocuğu var benim bir tane bende eşimle tartıştım vermiceksin artık dedim baya tartıştık ama haklıydım eşim askere gitti yine amcalarindan bir tanesi gelip sormadı bir ihtiyacı var mı yok mu diye o yüzden bende istemiyorum benim eşim versin
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Ya gönlünden ne koparsa onu vermis ve tabi ki vermek zorunda da değil ama 20 liraya sakız yok artık :))
0 oy
(3,831 puan) tarafından
lise talebesine de 20 tl verilmez yani . bi 50 verseymis en azindan . cok  abartmissin , ben de  3 yasindaki kizima derim bayramlarda  op dedenin  dayinin elini harclik versinler diye . herkesin yaninda derim bunu . yani benim yegenim olsa neler neler yapardim ona 
tarafından
Görümcesinin isteyiş şekli ve verileni beğenmeyip fazlasını istemesi de normal mi sizce?  Azsa az çoksa çok. Önemli olan tavır..
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Sen bi de benim eşimin yeğenini gör. Kızı çok severdim. Babası vefat etti eşim de amca olarak üstüne düşeni zaten yapıyor. Bu sene üniversiteye başladı. Bak abartmıyorum her hafta eşime mesaj atıyor amcacım bana harçlık verir misin diye. Eşimde 200 200 yolluyor. Ayda 1000 liraya yakın yollamış oluyor. Bi de tek amca değil 3 amcası var hepsinden alıyor 3 bine yakın. Bi de bursu ds var 2 yerden. Durumları kötü değil annesi zaten her ihtiyacını karşılıyor. Sinir oluyorum sürekli istemesinden bende. Bizde üniversite okuduk yeri geldi yemek yiyecek parayı bulamadık ne amcamdan ne dayimdan 1 kuruş istemedim 
(368 puan) tarafından
Yetime yardım etmek sevaptır canm sadakanız olur bence hiç gözüne batmasın
Benm eşimin iki yeğeni var biri asker biri okuyor oda gönderir benm hiç gözüme batmaz
(3,552 puan) tarafından
Gözüme batmıyor zaten aylik belli bir miktar bütün kardeşler veriyor. Eltim calisiyor ev kendinin. Kocaman meyve sebze bahçesi var onlara da para vermiyor. Aylik 2 yerden maaş alıyor. Ekstra kayinvalidemler her ay para veriyor. Eltimi ve kızını severim yanlış anlama. Benim 1 tane bileziğim yok eltimin kolları dirseklerine kadar bilezik dolu. Yemin ederim gözüme battigindan değil, ihtiyaçları yok onu söylemeye çalışıyorum. Ayrıca ilk öncelik kendi ailendir. Ben kızıma pahalı diye ihtiyacı olan bi şeyi alamıyorsam, ihtiyacı olmayan yeğenine para yağıyorsa bu yanlış yani haksız mıyım?
(3,552 puan) tarafından
Ayrıca bende yetimim
(368 puan) tarafından
Başın sağolsun canım eşin dengeyi tutmuyorsa sıkıntı bizde öyle değil işte ailesine bi yaparsa illa bizede yapar benim ondan gözüme batmıyo demekki
0 oy
(12,759 puan) tarafından
O da onun yaşam tarzı çocuk yetistirme biçimi zararını kendi çekecek aç gözlü para odaklı çıkarcı ve arsız yetişkinler olacak yarın öbür gün o çocuklar 
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Bana da biraz abartı geldi.yani 2. Ye iste daha fazla versin demesi hoş değil.ama ilkinde söylemesi gayet normal.bayramlarda seyranlarda böyle özel günlerde adettir yani el öpülür büyükler ya harçlık ya ne bileyim çikolata vs.gerci şimdi eskisi gibi değil ama..fazla büyütülmüş bir mevzu.
0 oy
(48,494 puan) tarafından
esimde verir yigenine bazen ben ver derim eltimin kizi her defasinda zorla alir daha ,11 yasinda eltim dese iste diye benee kızardım 

İlgili sorular

+1 oy
38 cevap 1,024 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sibelhome (796 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 363 göst.
0 oy
9 cevap 486 göst.
26 Eylül 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 172 göst.

378,253 soru