0 oy
669 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sadece içimi dökmek istiyorum kötü yorum hakaret kaldıracak bir psikolojide değilim lütfen anlayış gösterin.

Çok mızmız bi kızım var herşeye ağlar mi bebek yaaa 140 günlük olmak üzereyiz 5 ay yani ama 5 ayda ömrümden ömür gitti kolik bi bebekti 2.5 3 ay gaz sancıları ağlama krizleri derken haftanın 4 günü kesintisiz ağladı sabah akşam gazı bitti rahat ettik diyemeden şimdide herşeye ağlıyo ama herşeye.

Eliyle bişeyleri tutabiliyo çıngırak poset renkli plastik çubuk plastik kasık vs ne varsa veriyorum eline oyalasın kendini diye hemen atıyo çıngıragı sallayıp ses bile çıkarmıyo ben elimle gösteriyorum bakıyo ama yok üstünden ****** figürü sarkan yer minderi aldım ondan da nefret edio içine ne zaman soksam ağlıyo.

Yarım dönmeye başladı ellerinden tutsam kendini kaldırır oturur pozisyonda. Oturtuyorum destkli şekilde 2 3 dk sonra ağlıyo yatırıyorum yine ağlıyo kucakta geziyoruz bi zaman sonra ondan da sıkılıyo çok bunaldim sürekli ağlama krizleri memeyi zorla emme... savaş halindeyim resmen.

Mekkeden gelen bebek var arapça sarkı söylüyo renkli ısıklı onu açınca biraz bakıyo ona da eşim laf ediyo kafası şişiyomus. çok ağladıgında süpürge sesi açıyorum ona da laf ediyo nefret ediyomus o sesten sanki ben keyfimden dinliyorum da. 

Ben hiç tv açmam radyo açarım ses olsun evde diye ya da telefondan müzik açarım kenara koyarım gerçi onda da ağlıyo kızımda yarım saatte yapılacak işi 2 3 saatte anca yapıyoruz birlikte. Akşamları gelir gelmez tv açar eşim kızımda alıştı ööööyle tv ye bakıo bos bos kaç kere derdimi anlatmya çalıstım yok. 

Bunaldım diyorum annemi çağır asagı kattan diyo senin annen bana destek değil köstek oluyo desem yine birbirimize giriyoruz o zaten apayrı bi konu. kızıma hemen doymuyo aç falan diyo ben zorla emzriyorum ama uykuya dalar dalmaz hemen göğsüme alırım doyana kadar emer uyanınca da uyku sersemliği bi daha meme veririm yine emer yani aç kalmadıgından eminim yürüyerek sallanarak bi şekilde emziriyorum ben onu. Kayınvalide hemen aç bu çocuk der ya da hasta der calpol ver der hadi bir gün 2 gün ağlasa vereyimde hergün mü calpol tıkcam ben bu çocuğun agzına. Gerçi kendi en küçük çocugu bebekken hep akşamları fitil sokarmıs sabaha kadar uyurmus onunla övünüp duruyo. 

Çok bıktım bunaldım kızımı alıp gitmek istiyorum uzaklara herkesten uzağa gerçi orda da ağlar o :)

17 Cevaplar

0 oy
(1,279 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm ağlayan bebek gerçekten zor ama son yazdığına  çok güldüm 
tarafından
Ama öyle yani :) bende hem gülüp hem ağlıyorum:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Fitil sokmak nedir ya kendini anne sanıyor işte bunu yapanda yazık değil mi kuçucuk bedene banada aşıya giderken dediler ver vermedim eşim de kızdı doktor dışında kimsenin dediğini yapma diye çocuğun ateşi bile çıkmadı durduk yere ilaç verecektim benimkisi de 6. Ay atağı biraz mizmiz bu ara gerçekten diyorum hep böyle olanlara Allah dayanma gücü versin gerçekten çok zor bir süreç ama geçicek kendine inan bak doğdular 5 ayı bitti bile güzel günleri hayal et bütün anneler bu yoldan geçiyor 
tarafından
Haklısın bütün anneler bu yoldan geçiyor çok kolay şekilde çocuk büyüten yoktur eminim ki ama çok yoruldum yaaa. O öyle bi kadın  işte
0 oy
(464 puan) tarafından
Allah kolaylik versin geçecek inşallah ❤ ben her yoruldugumda kizimi ne kadar istedigimi ne kadar sevdiğimi ona birsey olursa Allah korusun ne yaparım diye düşünüyorum... Hersey daha kolay geliyor sağlık olsun gerisi hallollur
tarafından
Bende Öyle düşünüyorum Allah tan hiç sinir krizi geçirmedim bu zamana kadar bunaldim sadece nefes almak istiyorum
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Sakın çocuğa şimdiden öyle ilaçlar vermeyin calpol bir gıda değil ki ilaç sonuçta ilerde ateslendiginde bir faydası olmaz vücudu direnç kazanır bebege küçükken TV izletmek otizmi tetikliyor eşinize bunu anlatın ayrıca bu çocukla eşinizin de ilgilenmesi lazım siz iş yaparken o baksın çocuğa yada yoruldugunuzda dinlenin geçin bir odaya eşiniz baksın bunaltmayin kendinizi
tarafından
Anlatamıyorum ki biley olmaz diyo hep. Veriyorum ya oyalan diyorum anlatıyorum bal söyle böyle yap oyala diye heöen alıyo asagı lata annesine indiriyor ya da besiğe yatırıp tv açıo
0 oy
(13,838 puan) tarafından
Allah yardimcinnolsun canım ama süreç hepsi işte bak benim oğlum Ekim'de üç yaşına girdi hala ağlıyor ☺️bebekken de böyleydi kolikti disti hep ağladı hala daha aglak
tarafından
Bu da böyle gider 3 yasında hala ağlar :)))
0 oy
(1,386 puan) tarafından

Valla canım benim oğlumdan bahsetmişsin sanki 11 aylık hâlâ aynı hiçbirşeyle memnun olmaz hep ağlar kucaktan inmez bende kafayı yiyorum ama çare yok zor çocuk hep zor bunu biliyorum artık. Kelin ilacı misali olsa kendi kafama da surerdim :D

tarafından
:)) Allah eksiklerini göstermesin napalım bziim kaderimize emip uyuyan bi bebek düşmemiş
0 oy
(1,296 puan) tarafından

Benim oğlum da çok ağlaktı 6 ay kadar sürdü neredeyse. Ben ne zaman artık onun mizacı bu ağlak olacak diyip kabullendim, o zaman normale döndü :) eşin ya da kayınvaliden için yorum yapamıcam. Benim ikisi de çok destek oldu. Ama geçecek bu günler böyle kalmıyorlar. Şuan 21 aylık oldu çabuk büyüyorlar, biraz daha sabır :)

tarafından
Sağolun:)  kabullencez artık brnde isterdim sakince emip uyuyan bi bebek ama buna şükür elbette Allah aratmasın. Geceleri öyle bi seriliyorum ki yatağa 5 aydır hiç uyumamıs gibi :)
0 oy
tarafından
Haklısın çok yorucu dur ama şükür et bacım bazen bende kızımın yaramazliklarindan sinir küpü olurum ama sonra sma vs hasta çocukları görünce şükür ediyorum elbet bu günleri gülerek hatırlatacak sana :)
tarafından
Doğru diyosun  canım haklısın valla.
0 oy
(257 puan) tarafından
Ayy canim yaa benim bbegimde 135 gunlukgazi hâlâ var oda hep ağlıyor ne uyku ne ev temizligi ne kisisel bakim zar zor yemek yapiyorum. Girbetteyim bide. Aksam 10bucukta uyuyor 1bucukta kalkiyozr gaz sancsyla.gazini çıkartıyorum  sonra sabah 5 ekadar oynuyor 5 bucuk gibi uyuyor kac gundur boyleyiz elbet gecicek ya sabir diyorum...
tarafından
5 e kadar nasıl duruyo kız benimkide yatıo saat bası ağlıo emziriyom gerçi de
(257 puan) tarafından
Valla duruyo bi agliyo bi oynuyo yatirrekn iyice agliyo oyke uyuyo her seferinde
0 oy
(174 puan) tarafından
Benim ortanca kardeşim 3 ay boyunca durmadan ağladı doktor vs çare bulamadık kuran okuduk dua okuduk dualarla ağlaması durdu sonrasında yine ağlardı ama nadir yani bide bunu dene istersen 
tarafından
Ben kendimde okurum ama benimki etki etmiyor galiba :)
(174 puan) tarafından
Hmm o zaman bilmiyorum canım :) başka örnek yok etrafimda
0 oy
(3,110 puan) tarafından
Diş sancısı olabilir kızım 5.5 ayliken çıkardı ilk dişini  bi bak damaklari şiş mi. Rahatlatmak için eline havuç verebilirsin serin iyi gelir. Fiş kaşiyici ver eline isirsin

tarafından
Diş kaşıyıcı verçyorum da agzına sokmuyo yaa yabancı seyleri çok iyi bilio sadece parmaklarını sokuyo agzına. Vere vere alıstırcam ama dksında atıveriyo diş kasıyıcı çıngırak ne verdiysem
0 oy
(974 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım seni o kadar iyi anlıyorum ki şuan senden geri kalır yanım yok üç çocuğum üçü de bir haftadır hasta tam duzeldiler dedim yine başladı ikisi de sürekli mızmız büyüğüne ilacını iç buharını al demekten yoruldum ah ah geçer bugünlerde Allah'ın izniyle 
tarafından
Çok geçmiş olsun canım hepsi de aynı anda hastalanmış kıyamam sende hasta olma inşallah
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Cnm  oluyor öyle çocuklar vala anlıyorum bnm kizkm 3 ay kolikti ama ne kolik ömrümde ilk defa böyle bişey gördüm alır dışarı kaçardim ağlardım yolun ortasında eşimi arardım lütfen gel diye öyle böyle 3 ayı bitirdik sonra öle geçti zaman ne zmn 6 ay ve sonrası oldu biraz daha sakinleşti  sonrasi yürüme falan  derken artık onun peşinden öle kosuyorudum şimdi 18aylik aman kızım aman hifa hifa dur annem  diye diye böle geçiyor 
tarafından
Senin eşin iyi geliyomus benimki kızar bunun için mi çagırdın diye
(5,006 puan) tarafından
Hakkını yiyemem geliyordu ama iş sahibi oldgu için bırakıp geliyordu başkasının işi olsaydı gelemezdi ki ama ılımlı eşim
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Aglayan bebek evet sor, ama anlayissiz es, kostek olan aile hepsinden cok daha zor!!!
tarafından
Artılıyorum +++
0 oy
(540 puan) tarafından
Ah ve canım sonda ki yazdığın hem hüzünlü hem gülüyor insan. Hepsi geçecek inan ki nerede o ağlayan bebeğim diyeceksin inşallah böyle zor zamanlarda yalnız kalmak çaresiz kalmak çok zor yanında birileri var ama sadece varlar. Seni bebeğine değil sana yardımcı olmayan insanlar yoruyor. Bende şunu anlamıyorum yav tamam minicik bebek annesi zaten her ihtiyacını karşılıyor ac tok çişi kakası kıyafeti hepsini. Biri de demiyor ki ya sen nasılsın bebeği sormanıza gerek yok annesi var biride çıkıp anaları sorsun anlasın az anlayış gerçekten çok üzülüyorum sonra bu annee kötü sonra bu anne çocuğa bağırıyor sonra işte aşırı sinirli bilmem bilmem daha neler 
tarafından
Desteğin için teşekkür ederim canım biraz eşim yardımcı olsa yine rahatlarım ama o da yardımcı oluyorum diyo da alakası yok işten gelir gelmez biraz tutar çocugu hevesini alana ladar ona yardımcı oluyorum diyo işte. Beni soran yok ki herkes bebeğin peşinde diğerleri hani bi nebze anlarımda kayınvalide yapınca çpk itici oluyo. Eşim hastaydı biraz gelmiş diyo ki bunlara bişey olmaz bosver asıl oğluma bişey olmasın. Bunlar dediği de kızım ve ben. Ölür müsün öldürür mÜsün yan i
(1,102 puan) tarafından
Ay canim ne jadar dogru yazmissin. İnan ki beni yoran cocuk degil. Bende hectim ayni yollardan ve tum anneler gecmistir. Gecen surede inan ki cocuk defilde etraf yordu beni. Esim dahil olmak uzere. Hatta en cok es. Esin desteksizligi kendi basinaligi. Sonra anne sınırlı anne gergin. Anneler iyi bile dayaniyor
0 oy
(7,996 puan) tarafından
Aynısını bende yaşadım kızım beni hayattan soğuttu yemin ederim hiç abartmıyorum saat gece 11.12 olunca o başlardı ağlamaya sabah sabah saat 6.7 ye kdr hiç susmazdi ne yapsam ne etsem bazen kriz geçirir yatağında biraz ağla kollarım koptu derdim bende ağlardım bir saniye bensiz olmazdı biraz büyüdüğünde 1 yaş fln olunca evden misafirliğe gidince yemin ederim ev sahibi bizi kovmya utanıyordu o derece agliyirdu bir kere annem dedi Allah aşkına kırılma ama eve git eve geldim sustu evi değildi diye deliriyordu eve gidelim diye yapiyirdu gene bir kere babamlara gittim gece 11 de yürüyerek eve geldim susmuyordu eve gelimce susuyordu evleride arabayla 7.8 dakika ama yürüyünce 40 dakikalık yol o gece öyle eve geldik kuzenimde yanımdaydı Allah'tan...beraber wcye girerdik o götürmeyince kapıya vurup kriz geçiriyordu birde Birlik yaşıyorduk evdeki herkes tuvalete olduğumu biliyirdu ciktigimi biliyordu beraber banyo yapıyorduk şimdi marta 7 yaşını dolduracak hala gece 2 olmadan uyumaz zorla yemek yer bir türlü okumayı sökmmiyo Rabbim bana sabır versin 
tarafından
Seninki benimkinden daha betermiş yaa kıyamam anne olmak çok zor gerçekten
(7,996 puan) tarafından
Aynen herkes hayret ediyordu sabrima ne yapabilirim ki sabretmesem defalarca doktora götürdüm hocalara götürdüm aynıydı
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ayniii benim kızım ben neler çektim bir ben birde Allah bilir giren herkes ilk defa bu kadar çok ağlayan bir bebek gördük diyorlardı yaşını doldurdu bir iki ay düzeldi derkennnn 2 yaş sendromu başladı hala mızmız sürekli ağlar çok çabuk sıkılır sürekli dipdibeyiz inşallah düzelir biraz daha sabır cnm senin çok iyi anlıyorum Allah yardımcımız olsun
tarafından
Allah yardımcımız olsun inşallah diş çıkarma hastalıkta daha da kötü oluyodur eminim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 380 göst.
0 oy
17 cevap 568 göst.
0 oy
13 cevap 381 göst.
30 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 581 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Peri&Anne (1,335 puan) tarafından soruldu

381,497 soru