0 oy
314 göst.
Diğer kategorisinde (26 puan) tarafından
Kızlar selam. Benim 1 bebeğim var ve şuan diğer bebeğime 8 aylık hamileyim. Anlayacağınız zorlanıyorum zaten hala daha kusmalarım devam ediyor. Bundan önceki 15 tatilde kaynanamın akrabası olan bir kız geldi bizde kaldı 1 hafta. Ama kız bana hiç yardımcı olmadı kahvaltısından yemeğine kadar önüne ben koydum 16 yaşındaki kız tabağına yemek koymamı bekledi. Eski gücüm olsa asla bunun lafını yapmam ama zaten sürekli kusan zor bir hamilelik geçiriyorum bebeğime zor bakıyorum. Neyse yine üzmedim kırmadım ağırladım hatta gezmeye bile götürdüm istediği şeyleri aldım. Ama bu 1 haftada kaynanam bir defa bile aramadı hani bizim kız ne yapıyor falan diye sanki benim başıma attı gitti gibi oldu. Şuan okullar yeniden tatil olduğunda bu sefer annesiyle kaynanama gelmişler. Hafta sonu kaynanamlardayken geleceklerini söyledi hatta gelsinler sende kalsınlar yardım ederler gibi konuştu bende istemediğimi belli ettim oralı olmadım eşimde istemediğini söyledi zaten. Yardım etmeyeceklerini bildiğim için istemedim açıkcası. Böyle yaparak ayıp mı etmiş oldum acaba? Kaynanam bana yollamak istiyor çünkü kendi misafirini ağırlaması zor geliyor ona.

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Muhteşem bir şey yapmışsın ayy keşke bn de yapabilsem 

Kaynanan kendi misafirine kendi baksın 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Ay bide soruyor musun ya ??? 

Hayır sana niye kaynananın akrabasının kızı geliyor da kalıyor?? 
(673 puan) tarafından
Şaka gibi
0 oy
(378 puan) tarafından
Yoo ayıp olmamış hamilesin ve doğuma ramak kalmış hazırlığın olur temizligin olur işlerin olur yani. Hamile olmasaydın neyse ama mecbur değilsin kendi misafiri otursun baksın. 16 yaşındaki kızda ne güzel yetişmiş hizmet bekliyor. Ben olsaydım derdim kalk sende şunu yap diye 
0 oy
(2,867 puan) tarafından
Yooo az bile demiş sın 

Ben rahatsızım inşallah doğumdan sonra görüşürüz de 

Sen hizmet etmek zorunda değilsin

Rahatsızım midem bulanıyor

Sofraya bile kusuyorum de 

Sfsg 

Gelmesin o ne ya 

Dingilin ahırı gibi sana geliyor 

Hiç oralı olma 

Direk gelmesin de
0 oy
(48,620 puan) tarafından
yok niye ayip olsun onun yaptigi ayip
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bir kere kaynananın misafiri seni ne alakadar ediyor ki ister 10 yaşında ister 30 yaşında olsun istemezdim ben hem gelen misafir işde yapmaz yardımcı olmayıda kendi isterse yapar sen başta yapman gerekeni şimdi yapmışsın iyi olmuş yeğenin olsa yada görümcen dersin ki gelsin kalsın akraba ne alaka anlamadım
0 oy
(712 puan) tarafından

Millette yüssüzlukte mastır yapmış. Hadi o 16 yaşındaki kız bilememistir senin zorlandığını e bu sefer annesi de var o hiç düşünmez mi veya enn yakınında şu an kayinvaliden o da bi alem. Sen kabul etme şu an ne strese girebilirsin ne moralini bozabilirsin birisi yüzünden miniğini düşün :)

0 oy
(673 puan) tarafından
Şaka mı bu olay ?? İnanasım gelmedi 
0 oy
(1,070 puan) tarafından
En baştan kaynanamın bilmem ne akrabası olan kızını kabul etmezdim ben ne alaka yani annesi de sorumsuz galiba 16 yaşında kızı yollamış ici rahat etmiş valla o kadar iyi yapmışsın ki asla kabul etme 
0 oy
(12,920 puan) tarafından
En mantıklısı misafir senin değil sana yollamış ona rağmen hiç ilgilenmemiş ben bizim evin en küçük kızı idim 25 yaşına kadar eve gelen misafir çocuklarını eğlendirirdim misafir gittiğimde de evin küçük çocuklarını oynatırdım En azından senin bebeginle ilgilenip bir sofra toplayıp iki tane tabak yikayabilirdi bunu yapan insandan hiç bir şey eksilmez 
0 oy
(166 puan) tarafından
Bu da yeni moda galiba herkes kendi misafirini kendi ağırlasın yahu 

Tovbe tövbe 
0 oy
tarafından
Yoo en doğal hakkin yapmak zorunda değilsin eşinden de sıkıntı yoksa takma kafana
0 oy
(7,939 puan) tarafından
İyi yaptın kendisi baksın misafirine her geldiklerinde sana mı atacak bir kerede o baksin
0 oy
(8,890 puan) tarafından
Kimin misafiriyse o agirlasin ayrıca esin zaten hayir demiş sende istemiyorsun gerisi hiç önemli degil

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 504 göst.
3 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Meleĝimmm (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 364 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 242819 (985 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 615 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 357 göst.