0 oy
612 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğim 11 günlük normalde evim ayrı ama kaynanam görümcem 2 kaynım kayınpederim eltim ve 4 çocuğu bizdeler şu an kaynanamlar doğum için geldiler eltim de düşük yapıyor şu an evi köyde mecburen kalıyor bizde kalmasını istiyor muyum hayır istemiyorum zateb gelirken soran da olmadı ama işte kalmak zorunda diye bir şey diyemiyorum çünkü hastaneye gidip gelmek için kalıyor velhasılı bunlar hastaneye oraya buraya gide gele grip oldular bebeğim de 4 gündür hem hapşırıyor hem öksürüyor kaynanam ve görümcem de hastalar ilk günlerde bebeği şap şap öptüler bir şey demedim zoruma gitse de ama dün farkettim ki bebeğime de öksürük hapşırık onlardan bulaşmış çünkü ben ve eşimde bir şey yok bugün kaynanam odaya geldi anne ışığı açma yeni uyuttum dedim hiç tınlamadı bile açtı dedi ki ben bebeği sevmek için almaya geldim .Uyuyan bebeği alıyordu az daha.Ben de dedim ki anne sen hastasın gripsin ya dokunmasan daha iyi olacak sanki dedim.Alındı gibi ama haksız mıyım kızlar bebek daha 11 günlük ben annesiyim daha kıyıp öpmedim kokusuyla yetiniyorum garibim şimdiden öksürüyor hapşırıyor ya bronşite dönüşürse diye kendilerinin düşünmesi lazım o kadar insan eve doluşmuşlar bebeği düşünen yok bağıran bağırana kapıları çarpan çarpana bebeğim korkuyor irkiliyor ikide bir haksız mıyım ya 

31 Cevaplar

+2 oy
(1,150 puan) tarafından
Hastalik olmasa bile sap sup yenidogan opulmez bu nedir opme sevme dertleri hayir cocuk tepki vermeye baslasa.onla oynasin gulsun öpsün ama daha yeni dogmus cocuk dunyadan bi haber bu kadar darlamanin anlami ne bence senin yerinde olsam gonderirdim yeni dogum yapmisim benim evimde isleri ne ya sacmalik lambayi actiginda acma dedim ya diye tekrar uyarırdim ben olsam sanki kendileri bakiyor sevmeden sevmeye babaanne olunmuyor
tarafından
Aynn öyle artılıyorum bir de ben babaanneliğine de inanmıyorum ben bebek yıkamayı bilmediğim için bebeğimi yıkayamadım kaynanama söyledim korkuyorum falan dedi yıkamadı halbuki kendisi banyoda tam 3 saat kalan biri en son 17 yaşındaki kıx kardeşim geldi bana dedi ki kalk beraber yıkayalım öyle beraber aldık yıkadık bebeği
(1,150 puan) tarafından
Ya kuzum ne minnet ediyorsun ya. Hic korkma suyu dökünce burnunu siler gbi al biseycik olmaz valla dogdugunda bir kere abimin hanimi yikadi sagolsun 1 haftalikti rica ettim memleketten gelmislerdi sonrasinda 10.aylik yikiyorum valla. Hic korkma hemen bogulmazlar bebekler dedigim gbi burnunu al su doktukce cok yavas yada cok hizli dokme bisey olmaz Allah'ın izni ile
tarafından
Aynn öyle valla iyiki yıkadım onlara ihtiyacım yok artık kendim yıkarım
(1,150 puan) tarafından
Tabi ya bu arada Rabbim bağışlasın. Saglikla sihhatle büyüt yavrunu ❣
-Reklam-
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Aslında doğumdan hemen sonra kimsenın eve gelmemesi daha iyi çünkü gerçekten hastalık cok var ama bilemiyorum yine de canım 
tarafından
Eşim çağırdı bana kalsa çağırmam evimde sakin sakin kalırım
(1,154 puan) tarafından
Yani karşı tarafında düşünmesi lazım biraz ever heyecanları var anlıyorum fakat eninde sonunda görecekler yani
tarafından
Heyecan değil ki bacım kaynanam istiyor ki ben cahil olayım bebeğime bakamayayım ona bağımlo olayım her şeyi sorayım o bebeğime bakmış olsun
0 oy
(2,677 puan) tarafından
Hastalık zamanı küçük bebekli evde ne kadar insan var öyle. Haklısınız tabi ki hastalık için belirtmissiniz. Opmessinler daha çok küçük çocuk yahu kendileri düşünsun birazda
tarafından
Yok bacım yok düşünen yok :(
0 oy
(7,643 puan) tarafından
Ay ne vurdumduymaz insan var ya. Nefret ediyorum anneye yapılan saygısızlıktan. Çocuğunu uyutmuş. Işığı açma diyorsa bir anne açma ya. Çocuğu sevmek sadece öpmek değil ki ya. 
tarafından
Işığı açmasına takılmıyorum bile ben düşüncesizliklerine sinirleniyorum hastasın işte öpüp daha da hasta edeceksin
(7,643 puan) tarafından
Nefret ederim işte kız. Bırak yani küçücük bebek daha yeni doğmuş. Cildi hassas. Öpmeyiver
tarafından
Aynn öyle :(
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Evden kovmadigin hata
tarafından
Sorma bacım lohusa halimle sinir küpüne dönüyorum ya
(3,462 puan) tarafından
Allah sabır versin ben olsam oturur ağlarım
tarafından
Ben de oturup ağlıyorum zaten :(
(3,462 puan) tarafından
Ayy hayal bile etmek istemiyorum Allahım başıma vermesin
tarafından
Amin bacım
0 oy
tarafından
Gelmeseler daha iyiydi ama mecburi durum demissin aynı odada bulununca bile kapıyor bebekler bağışıklıgi çok düşük çünkü maske falan takip alsaydı bari birde 11 günlük bebek korkuyu bilmez merak etme 
tarafından
Gerçekten mi.ben korkuyor sanıyordum irkiliyordu her kapı çarpılışında bu arada ben bebeğimi onlarla aynı odaya sokmadım hastalık olmasa bile iyi değildir diye onlar gelip severken kaptı
tarafından
Yok canım benim kızımda çok atılırdı ama Dr dedi bebek daha korku nedir bilmez diye uyarmakta haklısın
tarafından
Ay e iyi çok şükür bu da içime dert olmuştu
0 oy
tarafından
Aaaa o ne görgüsüzlük öyle yeni doğum etmiş kadının evinde onca kişinin işi ne
tarafından
Ayıp ama yaptıkları çok saygısızca ben kabul etmem, evet hastane isiyse tek eltin kalsın onca kişi niye kaliyor
tarafından
Nerden tutsan elinde kalır inan ki kaynanam ve görümcem en azından eltimin çocuklarına kızıyorlar evi kirletmesinler diye eltim zaten hiç kızmıyor :(
tarafından
Kovala hepsini lohusa halinle uğraştığın şeye bak eşin nerede
tarafından
İşte eşimin durumu da tam bir.komedi sabah 7.30 da kalkıp okula gidiyor işi.bittiği gibi de kahveye gidiyor 8 de eve geliyor o da katlanamıyor ki bu kdr kalabalığa
tarafından
Güzel dille yol vereceksiniz
0 oy
(119,112 puan) tarafından
doktorum ilk 2ay bebegi kimseye gostermiycen eve jimseyi almiycan diyo bana hos gelenim gidenimde yok zatende asisizlar asla yaklasmasin diyo
tarafından
Bunlar aşılı ama dışarı çıkınca maske falan hak getire bir de dikkatte etmiyorlar bana kalsa ben de kimseyi istemem ama kovamam da milleti eltim düşük yapıyor hastaneye gidip geliyor her gün tahlil mahlil yapılıyor
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sakın sevdirme daha minicik + lohusa kadının evine gelinmez ayıp yani ben olsam o lohusa şeyiyle hepsini kapı dışarı kovmistum :)))
tarafından
Kovamam bacım maalesef eltim düşük yapıyor hastaneye gidip geliyor her gün ordan kaptılar gribi kesin
0 oy
tarafından
Ben ilk doğum yaptığımda Dr bana eve misafir gelip gitmesin dedi cociugun sağlığı için düşüncesizlik yapmışlar ben katlanamam valla
tarafından
Bunlar cahiller umursamazlar böyle şeyleri çok umursuyor olsalardı ikide bir kapıları çarpmazlardı
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Haklisinn bence onun düşünmesi lazimm ben grip oldum iki maskey ile aldım bebeğimi babamizk kac gündür  öyle test verdi şükür negatif çıktı hiç yaklaşıyor oğlum 7 aylik eşim diyor çocuğumu ozledimm
tarafından
Çok geçmiş  olsun :(
0 oy
tarafından
Haklisin canım haksızlık yokki burda
tarafından
Allah razı olsun: (
0 oy
(192 puan) tarafından
Ben olsam kovarım baktım onlar gitmiyor alırım çocuğumu anamın evine giderim kimse de umrumda olmaz
tarafından
Yok bacım kovamam Eltim düşük yapıyor hastaneye gidip geliyor her gün burda başka kimseleri de yok diye bir şey diyemiyorum ama tepeme çıkıyorlar valla çocukları evi yıkıyor bir durun demiyor en az 4 gün daha burdalar ben patlamak üzereyim artık
(192 puan) tarafından
Allah sabır versin ben dayanamam eltim kim benim evde kalmak kim rüyada bile olmaz
0 oy
(1,117 puan) tarafından
Hiçte hata etmemişsin canım boşuna kafana takma ......hatta iyi yapmışsn düşüncesiz insanlara dur demesini bilmeliyiz yoksa insanın tepesine çıkıyorlar
tarafından
Aynn öyle valla ben korumacı biri olmasam varya şimdi bebeğimi ne hallere sokmuşlardı Allah bilir
(1,117 puan) tarafından
İyi yapıyorsun canım ....umarım kısa zamanda bebişinle yine tek kalırsınız ☺️
tarafından
Ayy inşallah
0 oy
(7,542 puan) tarafından
Ayyyy cahilmi bunlar yaaa 11günlük körpe bebeğin yanında sürüyle insan üstelik hastalık kol gezerken ortalıkta valla az bile yapmışsın ben olsam çıngar çıkarırım çocuğummu önemli milletmi.
tarafından
Cahilden halliceler
0 oy
tarafından
Kesinlikle haklısın ve bu saatten sonra asla taviz verme çocuk hasta olsa emin ol ki diyecekler bakamadın çocuğa ama kendileri her türlü operler kucaklarlar. Benim eltim doğum yaptı bebeği küvezdeydi kendisi taburcu oldu normal doğum yapmıştı. Kaynanam hastane size yakın sizde kalsınlar çocuk kuvezden çıkana kadar dedi. Kesinlikle olmaz dedim. Benim de çocuğum var ve erken doğum yapmıştım diye fazla hassastı. Üstelik virüs var ve onlar sürekli hastaneye gidip bebeğe süt verip geliyorlardı ben de istemedim kimse de bir şey demedi. Deme haklarıda yok. Sen eve kabul etmişsin ama o çocuğa bu işkenceyi yapmalarına müsaade etme hasta olursa sen uğraşacaksın el kadar bebe
tarafından
Eve kabul etmişsin derken gelirken bana ya da eşime soran olmadı bile kendi evlerine geliyor gibi geldiler kalacaz diyen de olmadı öyle canları nasıl isterse öyle kalıyorlar Allahtan seninkiler sana sormuşlar da
tarafından
Sonuçta kovmamişsın canım :))) bu kabul etmişsin büyüklük yapmışsın anlamına geliyor ve o ev senin ise senin kuralların geçecek yeni doğum yapmışsın kimse kapıyı çarpıp edemez insan lohusa döneminde kendine bile tahammülü kalmıyor. Gelmişler insan gibi oturup gitsinler ve çocuğunu da kimseye verme öpmesinler. Hatta bizim bi akraba vardı 40 ı çıkana kadar çocuğu kimseye göstermiyordu. Demek ki haklıymış
tarafından
Tabiki de haklıymış iyi yapıyor valla
Bacım bunlar büyüklük olarak görmezler kalmaya hakları varmış gibi görüyorlar çok cahillet de eşimin hatrına katlanıyorum
tarafından
İdare et ne yapıcan
tarafından
Aynn öyle valla idare etmeye çalışıyorum
0 oy
tarafından
Lohusa halinle rahat bırakmaları gerekirken evine mi dolustular. Ben olsam kayın kabul etmem. O zamanlar basım açık göğüsler ortada bı halde dolaniyordum. Bide hastalık zamanında hastaneye git gel... Sen gene bebeği vermemissin ben böyle hassasken eve almazdım o kadar kalabalık
tarafından
Bana soran olmadı bile bir de kayınlardan 2 tanesinden 1 i zaten hep burda kalıyor dershaneye gidiyor sözde benim de göğüsler açık mecburen üstüne eşofman giyiyorum yazmayı da mecburen takıyorum napayım :(
tarafından
Ay çok zor Allah yardımcın olsun
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Iyi yapmissin canim bnde izin vermezdim valla el kadar bebe sulu sulu ölmeleri falan sevmem .d
tarafından
Aynn öyle ki gripliyken dokunmaları bile hata bence sonuçta ellerde de o mikroplardan oluyor
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bı kere hasta olmasa bile uyuyan çocugun sevilmek için uyandirilmasi aşırı bencilce. Heleki hastaysa yaklaşması bile yanlış iyi yapmışsın. O değil de 10 kişiyi nasıl sigdirip yatırıyorsun merak ettim ya. E bide ev ahalisi 13-14 kişi bı evde nerde yatıyor. 
tarafından
Aynn öyle üstelik yeni uyuttum diyorum anlamıyorlar görümcem de aynısını yapıyor uyuyan bebeği alıp seviyor ya şaka gibi bu arada Evim baya geniş maalesef sırf kalamasınlar diye bu evden çıkarsam 1+1 eve geçmek istiyorum
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Hastalık olmasa bile yapmamalı o da anne bilmiyor mu illa demen mi lazımdı yanlış yapmış
tarafından
18 yaşındaki oğluna bebeğim bebeğim deyip duruyor bir tej kendisini anne olarak görüyor zaten ben eğer bebeğimi ellerine bıraksam varya kendi.sahiplenir bir tek ağladığında getirir.bana
(1,020 puan) tarafından
Öyleler malesef kocaman adamlara bebekleti gibi davranıyorlar senin bebeğin daha minicik sakınınca laf ediyorlar

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 164 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde herseyguzellolacak (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 349 göst.
25 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (594 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 790 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 446 göst.
23 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,136 soru

11,317,651 cevap

34,763 kullanıcı

...