0 oy
75 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızım 19 aylık Haziran ayında 2 yaşına girecek 

Kimi görsem kaynanam annem dahil bana kızına şimdiden tuvalet eğitimi ver öğrensin sonra zorlanirsin diyorlar 

Kızım tam konuşmuyor anne dede nene falan der tuvaleti gelse en fazla ağlar bir şekilde demeye çalışır diye düşünüyorum 

Hani küçük tuvaletler çocuklar için olan ismini bilmiyorum net neyse ona oturturunca ağlıyor kalkıyor sanıyor birşey var canı acıyor sanıyor korkup kaçar 

Acaba erken mi yoksa biraz daha mı büyüsün sonra mı 

6 Cevaplar

0 oy
(566 puan) tarafından
Zorlama bence vakti gelince illa öğrencek bende 2 buçuk yaşına girdi daha yeni klozet aldım daha başlamadım biraz korktu tuvalet diyor sadece birazda soğuk vaktini bekliyorum bende başlıcam ama çocuğun kendini hazır hissetmesi lazım kaç yaşında kaç aylık bu önemli değil bence 
(442 puan) tarafından
Bencede öyle her çocuk su yasa kadar öğrenecek diye birşey yok çocuk hazır olmadan zaten nasıl öğrenecek ama bazıları yok 3 yaş geç faln diyorlar kime göre neye göre geç bir süre deneyeceğim bakalım olmazsa yine ertelerim
-Reklam-
0 oy
tarafından
En iyi öğrendikleri ay 30 aymış canm kızım 2 yaşında ben daha düşünmüyorm bile 
0 oy
tarafından
Valla ben minnacikken tuvalet iletişimi yaptım.Ne kadar erken o kadar iyi .Çünkü 2 yaş sonrası tutmayı öğreniyorlar ve tuvaletten korkuyorlar .Öncesinde götürerek yavaştan alıştırmak ve korkmamasini sağlamak en güzeli.Sonra beze bağımlı bebek oluyor.her yere afedersin de kaka çiş yapıyor ama tuvalet dışında her yere.
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bnim annemde öyle dyo kız hklilar aslında bn alistrmiyorum yazn alistrcm
0 oy
(9,005 puan) tarafından
27 aylıkken başladım 15 20 günde öğrendi. Kızını en iyi sen anlarsın sen tanırsın benim oğlum benle birlikte tuvalete girmek istiyordu bezini alıp bir kaç kez götürdüm. O şekilde karar verdim.kakasini yaparken cekyatin arkasına saklaniyodu yada yüzünü eliyle kapatiyodu yada koridora çıkıp yapiyodu sonra gelip igggreeenncccc diyodu. Çocukta sinyal var mı hazır mı ona bakmak lazım 
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Erken daha bakma millet konuşsun dursun. Çocuğun korkuyor hazır değil daha. Hazır olduğunda anlayacaksın emin ol

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 48 göst.
27 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,612 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 177 göst.
20 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 398 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Annne (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 136 göst.
14 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ezgi (31 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı