0 oy
243 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı

Kızlar 24 yaşındayım. 19 yaşında evlendim. 20 de büyük oğlumu 22 de de küçük oğlumu doğurdum. Küçük oğluma hamile kaldım benim haksızlık yorgunluk bitkinlik bıkkınlık mutsuzluk asıri derecede yemek yeme isteği başladı. Hala da devam ediyor. Oğlum Şubat'ta 2 yaşına girecek . Afedersiniz evimi b*ok götürüyor. Her neyse haciya hocaya gittim muska falan yazdı gönderdi. Tahlil verdim her değerlerim iyi sadece demir vitamini az bişe düşük çıktı. Doktor ilaç yazdı onu kullanmadım. Gittim Herbalife dan bitkisel demir ilacı aldım kullandım fayda etmedi. 

Ki hamile iken balık yağı vitamin folik asit kan hapı falan hep düzenli kullandım. Ama elim kolum gerçekten kalkmıyor. Haftalarca evimi supurmedigim oluyor.

Her neyse 2021 in Mayıs ayından beri psikiyatriye gidiyorum ilaç kullanıyorum hiç bir faydası yok. Sürekli uyuma isteği oluyor. Zorla kalkip çocukların yemegini yapıyorum yediriyorum sonra pat geri kafamı yastığa koyuyorum. 

Başka ne yapmam lazım nereye gitmem lazım akıl fikir verin. Gerçekten çok kötüyüm. Dahiliyeye gittim hemotoliji mi ne tahlil verdim iyi biseyim yok. Arada evimi sildigim zamanlarda sirke ile siliyorum büyü nazar falan varsa gitsin diye.

TV dan saffat suresi falan açıyorum Ayetel Kürsi falan. 

Başka ne yapmam lazım kızlar. Akıl fikir verin :ermm::'(

Gerçekten iyi değilim 

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

8 Cevaplar

+1 oy
(3,610 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Önce Ya Allah Bismillah deyip evini bı güzel temizle 

Sana birşey diyeyimmi ben hastayken evi temizliyemiyorum o ev pis kaldıkça ben iyilesemiyorum kalkıp bı supursem bile kendimi daha iyi hissediyorum

Önce evinden başla evini ve ruhunu pislikten arindir 

Bebeklerin sağlıklı sen sagliklisin mutlusun bunları tekrar et 

Rabbime tefekkür ve tevekkül et abdestini al iki rekat

namazını kıl 

Ve çocukların yarın birgün okula gidecekler veya sokağa çıkmak isteyecekler bunları düşün

Kendini salma sen annesin güçlü olmak zorundasın 

Yanında yorende sana destek olabilecek kimse var mi
tarafından
Yok canım bir ev sahibim var 37 yaşında gerçekten annem gibi. O da çalışıyor. Komşum hiç yok. Çıkarsak parka (eşimle çocuklarla)
(3,610 puan) tarafından
Anladım canım dediğim gibi yarın yeni hayatının mutlu bir senin ilk günü olsun mu:) yapabilirsin modunu yüksek tut
tarafından
İnşallah canın deneyeceğim. Gece usutmusum herhalde bugün sürekli istifar ettim. İnşallah iyi mutlu zinde kalkarım yarın :( bir arkadas hacamat da dedi onu da yarın araştırıp yaptıracağım
(3,610 puan) tarafından
inşaAllah canım Rabbim yardımcın olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Erken evlenmıssın, o yaşına o sorumluluk agır gelmış psıkolojık olarak butun sorumluluklarına kapatmıssın kendını
tarafından
Öyle mi dersin cnm :( sağolsun Allah razı olsun eşim hiç sesini çıkartmaz ev pismis daginikmis yemek yapmamisim hiç ses çıkartmaz . Yeri gelir dışarıdan söylerim yemeği bişe demez. Kredi kartı evdedir hep.  Ama bilmiyorum
tarafından
Cennetlık de olsa cok genc yasta evlenmıssın kuzum, belkı 50 sene once normaldır bu yaş ama benım gozumde degıl mesela ben 24te evlendım 26da anne oldum, suan 28ım bır evladım var ınan zor bakıyprum bırak ki 20 yaısnda anne olmayı
0 oy
(360 puan) tarafından
Iyi bi arkadasin olmali bence bi yere gidip bi cay kahve icebilecegin dertlesebilecegin iyi bi arkadaş 
(360 puan) tarafından
Ya bende erken evlendim gidecek bi yerim yoktu kayinvalidemden baska sonra cocuklar beni yoruyordu ruhum daraliyordu resmen evin icinde hic bisey yapasim gelmiyordu benden sonra esimin akrabasi evlendi ayni yaslardayiz birbirimize gelip gitmeye basladik cok iyi oluyo o geliyor ben gidiyorum insanin kafasi dagiliyo bence senin de paikolojik olarak geldi bi degisiklige ihtiyacin var gibi
tarafından
Aynen öyle :(
(360 puan) tarafından
Yakin cevrenden güvenebileceğin evine alabilecegin bi arkadas olsun canim emin ol bi sure sonra hersey daha iyi oluyor
tarafından
Canım evim pisken nasıl millet çağırayım nasıl hizmet edeyim :( kız çocuklar berjeri bile tepetaklak yapiyorlar. Halıyı döndürüyorlar :( bir de misafir mi agirlicam :(
(360 puan) tarafından
Bi yerden baslaman lazim canim oncelikle bi sabah kalkip kollari sivayip kendine moral vererek bi güzel evini temizlemen lazim ki insanlari agirlayabilesin cocuklar icin biraz zorlanicaksin ama onlari da kisitlaman lazim bende de 2 kiz var ve hamileyim benimkilerde mizmiz yanlarindan ayrilamam ama yinede onlari oyalayacak baska seyler veriyorum ellerine hergün yapmaya baslarsan kendini alistirirsin ve evin bu kadar batmaz yeter ki baslama hevesin olsun
0 oy
(679 puan) tarafından
Hacamat yaptır cnm aklıma bı bu geldi herşeyi yapmissin zaten 
tarafından
Olur canım benim :(
0 oy
(2,898 puan) tarafından
Her yolu denemissin canım sanırım tek açıklaması üşengeçlik 

De benim anlamadığım kucuk çocukla nasıl haftalarca supurmuyorsun ben 1 gün supurmesem dersin ki günlerdir supurmemisim bide çocuk yerde ne bulsa ağzına atıyor yani mecburen yapıyorum 
tarafından
Evet cnm bildiğin supurmiyorum. Supuremiyorum. Evimi bir çeksem aboo dersin. Şuan mutfak masa bulaşık dolu. Misafir odam halı camasirdan görünmüyor. Yatak odam da aynı keza çamaşır. Balkonum aylardır yikanmiyor. Ovunmuyorum bunları anlatirken yanlış anlama. Ama gerçekten elim kolum kalkmiyo. Anlayın beni :(
0 oy
tarafından
19 da evlenmis cocuk yasinda 2 cocuk yapmissin. Ne hayati yasayip gormussun ne baska bir hayat hakkinda bir fikrin olmus. Muhtemelen bir sosyal hayatin da yok su an. Yasadigin depresyon cok normal. Oldugun ortamdan ara ara uzaklasip bi cay kahve alisveris icin dahi olsa bi nefes alman lazim bence.
tarafından
Evet cnm. Bazen annemlere bazen parka gideriz o kadar yani .
tarafından
Kendine bi hobi edin yeni ve farkli birseylerle ilgilen. Arkadaslarinla cik ara ara. 2 saat bile sana cok iyi gelir. Kendin icin birseyler yap. Depresyondasin ve bu giderek artar boyle kalirsan, cok kucuksun bu kadar sorumluluk agir gelmis olabilir cok normal kendine sana iyi gelecek birseyler bul
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kendine vakit ayırman gerek, sevdiğin hobiler edinmen, bol bol aile arkadaş görüşmeleri, eşimle baş başa vakit geçirmen lazım, çocukları annene yada kaynanana bırakıp biraz beraber vakit geçirmeniz iyi olur. Bende de var ve gurbetteyim, ailem gelince enerjim doluyı resmen iki insan yüzüne Hasret kaldım gurbet elde
tarafından
Canım haftanın 2 günü annemlerdeyiz zaten. Ben demesem bile eşim der gidelim annemgile diye. Havalar güzel olunca parka doğru yürüyüş yaparız.
Ha şöyle birşey de var. Eşime saçlarımı boyatayim diyorim ona izin vermiyor. Sosyal medya kullanmıyorum zaten
(5,492 puan) tarafından
Kapalıysan kendin boya, senin için boyadım de, sosyal medya da çok da lazımlı değil. Ama arkadaş edin bunlar hep yanlızlıktan, işe yaramaz hissetmekten  lise döneminde bende öyle olmuştum yaz kursuna gittim orda  çok iyi geldi. Burda da artık parka iniyorum oradan konuşuyorum insanlarla
0 oy
(982 puan) tarafından
Cnm eşim yardımcım benim en büyük bende bu durumdaydım pisikiyatriye gittim ilaç kullanıyorum elim kolum kalkmiyordu tamamen pisikolejik olduğunu anladım ve şuan iyiyim beynine iyiyim dedim iyi oldum 
tarafından
Hangi ilaçları kullandın ve kullanıyorsun
(982 puan) tarafından
Risbeldal cnm . 1 mg rileptip diyer adı cnm
tarafından
Hmm anladım canım. Ben şuan 3 ay sulinex 225 mg kullanıyorum. Doktor bitir tekrar gel dedi. Bir kaç tane kaldı. Tekrar gideceğim inşallah
(982 puan) tarafından
Cnm ben depakin kullanıyorum aynı zamanda 500 mg 2 tane akşam alıyorum ama benim daha önce rahatsızlığım vardı onu mejbur kullanıyorum tedavim 2 sene sonra bitiyor inşallah 3.sene dolunca ikinci bebeyi dusunuyoruz nasip ise ama lokusaligim çok çok ağır geçti o yüzden. Rabbim şifa versin cnm birşey diyeceğim emin ol bu ilaçlar sayesinde çok iyiyim çoğu insan deli doktoru diyor ya hani ? Bende bir zamanlar buna inanıyordum ama aslında ufacık takıntılı insanlar bile gidiyor artık çok normallesti ben ilaç ile mutluyum .

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 386 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 324 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 588 göst.
14 Şubat 2024 Aile kategorisinde Narin Can (4 puan) tarafından soruldu

380,136 soru

11,379,866 cevap