0 oy
554 göst.
Aile kategorisinde (600 puan) tarafından
Kızlar randevuma az kaldı doktora gidicem 13 üncü haftamda . Cinsiyeti eşim çok merak ediyo ama ona söylesem hemen ailesine söyleyecek bende daha erken diye demesini istemiyorum ama eşim her nr olursa anında ailesine söylüyo bu hiç hoşuma gitmiyo kavgalarımızı dahi hemen ailesinin haberi oluyo benim 5 inci haftamda düşük riskim oldu hastanede yattım bir hafta bu da eşimin ailesi yüzünden eşim ailesine söyledi eşimin aileside bütün herkese söyledi o günse nişan vardı gittik oraya herkes senin bebeğin güzel olur falan dedi eve geldik ağrılarım  başladı kahverengi akıntım başladı ertesi günde hastane ye yattım ilk üç ay söylenmemesi daha iyi diye biliniyo ama eşimin ailesi duyar duymaz herkese köye kadar haberleri oldu ve nazar değdi bebeğime hastanede yattım bir hafta . İşte diyorum ki ben şimdi cinsiyeti öğrensem ne yapmalıyım bide insan ister eşine söylemeyi ama ben çekiniyorum söylesem ona ailesine gidecek hemen aileside dediğim gibi bütün herkese ulaştırıcak ve yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum bide eşim her randevu çıkışı bana cinsiyet bellimi diye soruyu ne yapmalıyım sizce 

8 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Yemin ettir öyle söyle:D

(600 puan) tarafından
:D bu güzelmiş :)) ama garipsiyo ne olurki ailem diye
(3,446 puan) tarafından
Ya erkekler için aile kutsaldır ve el kızı olarak sanki ailesini istemiyormuş beğenmiyormus gibi görüyorlar yani o annene deme dede ne hissedersen aynısını onlarda hissediyor demek ama korkuyorsan gerçekten yemin ettir ben ciddiydim:D
-Reklam-
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Bence ogrenme bekleyin yalan soylemektense doktora sormamayi yada daha erken ben biraz daha ileri haftalarda ogrenmek istiyorum derim doktora bu sekilde yapmalisin daha garanti
(600 puan) tarafından
İşte bende çok merak ediyorum annelik duygusu olarak bi yandanda öğrensem hani eşim sorsa ne dicem saklasamda kötü hissederim kendimi çünkü çok heyecanlı ilk bebeğimiz olucak
(1,509 puan) tarafından
Bence simdi ogrenme hem daha erken 15 haftadan once tam belli olmuyor sonradan degisebiliyor bence netlessin oyle ogren
(600 puan) tarafından
Doğru diyosun tam emin olunmuyo hafta erken ama nr biliyim doktordan bişi duymak istiyo insan :)) ilk bebiş olunca : D
(1,509 puan) tarafından
Oyle oluyo ilk olunca benim 4.cu bende senin gibi esim kimseye soyler diye gec ogrendim o da zorla o haftayi bekleyebildim cunku eltilerim illa ogren illa ogren dediler mecbur 15. Haftada ogrenmistim hatta eltim gelmisti
(600 puan) tarafından
Benimde eşimin ailesi çok meraklı eşim ağzını tutabilse dicem ona sonuçta ilk bebiş benimde heyecanım var eşime söylesem onun mutluluğu beni daha da mutlu eder ama işte az şey yaşamadım hastanede doktorum biraz daha geç kalsan bu kanamayla düşük yapmış olacaktın dedi o yüzden çok korku var içimde
0 oy
tarafından

Bilemedim şimdi kararsız kaldım mutluluğunu üzüntüsünü ailesiyke paylaşması güzel bişey aslında 

Ama sen nazar deydiğini düşünüyorsun karar senin :) hayırlısı olsun 

(600 puan) tarafından
Aminn sağolasın canım bende ara da derede kaldım hani şimdi demeyelim desem de kaynanam biraz meraklı eşime sorsa o bilmiyoruz diyemez
tarafından
Ben hamile olduğumu öğrendiğim günün akşamına herkez öğrendi :))) cinsiyeti de öğrendi ben bilsinler istedim yanni nazar değer diye sakınırsam o göze çöp batmaz mı
Biraz rahatla ve hamileliğinin tadını çıkart
Mahalleliye hemen söylemiş kayınvaldem
Çünkü bana saklamanın daha sorun olacağını söylemişti camideki fatma hocam :))
(600 puan) tarafından
Anladım bakalım belki de bebiş göstermez  kendini:))
tarafından
Bak bişwy daha söyliyim 13 haftalıkta yanılma oluyor dün o şaşkınlığı yaşadım 3 hafta boyunca kız dediler
Dün kesin erkek dediler :))) yani sonrasın da senin başına kalmasın benim kaldığı gibi
(600 puan) tarafından
Dimi yaa çok  var öyle olan doğru diyosun tam emin olmalı insan :) rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım sana ve eşine bağışlasın :))
0 oy
tarafından
Sakla bence ama zaten 16-17 haftada öğrenılıyor eger ogrenırsen onada oyle de. Herşeyı aılesine soylemek derken umarım ev içini anlatmıyordur en sevmediğim şey. Benımde kayınvalıdem gıl herkese soyledı bu durum rahatsız ettı bebeği düşürüncede keşke dmeeseydık dıye kendılerı dertlendi şimdikı hamıleliğimdede doktor ıkız olabılır dedı ondada uyarmama ragmen soyledıler bebek tekmiş
(600 puan) tarafından
Aynı benim durum canım . Dediğin gibi öyle dicem artık . Evin içi olarak kavga olsa bri yere gitsek hemen zaten annesi hergün ariyo eşimi ne var ne yok diye
tarafından
O ne öyle yaa ne kadar ayıp bu huyundan vazgeçmelı
(600 puan) tarafından
Evet hemde çok . Benim eşimin ailesi hepsi öyle çok meraklılar sanki onların çocuğu doğacak gibi dört gözle bekliyo akrabaları böyle olmalarıda benim çok garibime gidiyo aşırı derecede var
0 oy
(650 puan) tarafından
Bende senin gibi oldum. Hamile kaldığım duyuldu herkes şok! Eşimin yakınlarında çok uğraşlar sonucunda amcasının gelininin bir kızı oldu daha olmadı. Ben hemen hamile kalınca önce idrar yolu enfeksiyonu, sonra mantar... Neyse onları atlattık, cinsiyet öğrenilince(20. Haftada) baş dönmesi, kanama, Sonra yine idrar yolu enfeksiyonu. Şimdi sürekli yatmaya çalışıyorum
(600 puan) tarafından
Ben de de durum öyle sürekli yatıyorum yani hani daha yeni öğrenmiştim ben de bir kaç gün olmuştu daha sevinemeden hastanelik olmuştum şuan da da düşük riskim var bi hastane için ayağa kalkıyorum dışarı çıkıyorum
(650 puan) tarafından
Geçmiş olsun Allah şifa versin
(600 puan) tarafından
Allah razı olsun canım rabbim sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah cümlemize
(650 puan) tarafından
Aminnnn ❣️❤️
0 oy
(69 puan) tarafından
Bence söyleme 
(600 puan) tarafından
Öğrensem söylemem zaten heralde çünkü hemen ailesinin haberi olur biliyorum:)) bi şekilde saklıcam artık
0 oy
tarafından
cinsiyetede nazar degmez canim olan olmus olmus ogrenimmis zaten nesini saklican

onemli olan otu b.oku ailesine yetiştirmesi keske o huyunu degistirse esin
(600 puan) tarafından
Aynen öyle gerçekten haklısın aslında  :) napalim ne yapsam düzelmiyo
tarafından
bak bana soyleme dediler hamile oldugumu bir aylikti ogrendim.herkes duydu bir kisiye deyinxe herkes duyuyor zaten kendimde saklamadim olacagi varsa her türlü oluyor ve dusuncem.suydu Allah korusun bisey olsa o zamanda duyulacak nikahli kocamdan hamileyim neden sakliyayim ki
benim yildizimda alcak cok nazar oluyorum ama çok şükür bebegim sağlıklı dogdu rabbim ona o nefesi verdiyse bişey olmaz ama ömrü yoksa isterse dokuz ay sakla yine olur sen dualarini oku kendini rahat birak bebegine odaklan esinle diger konuyu konus asil ozeliniz sizde kalsin
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Benimkide öyle ama ilk bir kaç gün söylemedim artk yemin etmekten canı çıktı kimseye demem diye özellikle aileme dedi sonra söylerim daha söylemedi ben söyleyene kadar söylemeyecek mis
(600 puan) tarafından
Ne güzel işte bende emin olabilsem
(1,291 puan) tarafından
Kur'an'a el bastı benimki
(600 puan) tarafından
Oooo:D naptın kız vala benimki garipser deme desem de ailemdir ne olacak der malesefff :((

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 45 göst.
28 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Buse655 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
12 Mart 2023 Diğer kategorisinde dqlcx (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 169 göst.
10 Ocak 2023 Aile kategorisinde Btl44_02 (15 puan) tarafından soruldu

381,650 soru

11,424,758 cevap