+1 oy
475 göst.
Diğer kategorisinde (1,088 puan) tarafından
Yapay et çıkacakmış 2 sene sonra marketlerde olacakmış. Onlara ne adam akıllı bir deniz bıraktık ne bir orman şubata gireceğiz 1 tane kar düşmedi yere 2 yaşında oğlum adam akıllı kara ayak basmadı. Şimdi insan gibi bir et yiyemeyecekler. Ekonomi desen yerlerde bir geleceği olacağını sanmıyorum. Tabı onu yaratan benden daha çok düşünür ama geleceği düşününce evlatlarımız için çok üzülüyorum 

8 Cevaplar

+4 oy
(3,619 puan) tarafından
Valla beni lincleyecekler komplocu diyecekler ama doğru bildiğim şu ki hayvanlarımızı aşı adı altında telef ettiler ciftciligi hayvancılığı bitirmek istiyorlar ulus olarak şu gözümüzü bir açsak bir uyansak var ya bizi asla yikmazlar evelAllah 

Biz bu hayatı kureselcilerin planına göre yaşıyoruz arkadaşlar 

Ha kimi inkar eder, kimi kabul eder ama elden ne gelir der,kimi baş kaldırır 

Çocuklarımı bu bilincle yetiştirmeye çalışıyorum inşaAllah kureselcilere köle olmayacağız 
(4,198 puan) tarafından
Aa suan kanald de  de vercekler. Du bakim
tarafından
Merak ettim bakayım bende sjsjsj
(4,198 puan) tarafından
Aaa annesi dio evim var arabam var dukkanim var  falan. Ay. Habercilikte karakter isteyen bi is yani
tarafından
Amaç farklı canım işte
(3,619 puan) tarafından
İşte sosyal medyada her gördüğümüze ve duyduğumuza inanmamamiz gereken bir örnek daha  müslüman uyanık olmalı her şeye inanmamali sorgulamali
-Reklam-
+1 oy
(215 puan) tarafından
Keşke herkes evladını düşünüp ona göre oy verse, ona göre seçimler yapsalar. İnan bana o yapay eti bile alamayacak insanlar olacak. 

Okullarda çocuklar aç, insanlar kaliteli beslenemiyor. Süt ya süt 1 Litresi olmuş 20 lira. Nasıl alsınlar. Ama olsun yol yaptılar derler şimdi şükret derler şimdi. Tamam şükredelim ama iyi yaşamak için mücadele edelim. Ki benim durumum iyi olduğu halde zorlanıyorum alırken. 
(582 puan) tarafından
Çiğ süt burada litresi 20 lira, haftalık 5 kilo yoğurt yapıyorum 100 liraya geliyor, peynirin iyisi 300 lira olmuş, tereyağı 250 liralarda
(215 puan) tarafından
Eşim her hafta 5 litre süt alır yoğurt yaparız birde bir koli yumurta alır 170 lira. Haftalık bu.  Oda ben yazın dolabımı doldurdum. Kışlık bir sürü şey koydum. Yağ indirimden diye 4 teneke aldım. Öncede bir litrelik şişelerde alırdım bitince bir daha alırdık. Ama fiyatlara yetişemiyoruz ki. Yılbaşından önce 2 binlira kıza bez aldım. Hep aynı adetten alıyorum ama ödediğim fiyat hep artıyor. Düşün artık bitmişliği
0 oy
(914 puan) tarafından
Zaten marketlerdeki kiyma yapay 
0 oy
(2,162 puan) tarafından
Sadece etle kalsa başka şey veririz ama dediginiz gibi hersey bozulmaya, yok olmaya başladı. Sadece türkiyede degil ki bu sorun tüm insanlık  sonunu hazırlıyor. Yarini düşünüp kim bir tohum ekiyor, yapay olan herseyden vazgecebiliyor. Allah o gayreti ve basireti hepimize versin 
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Herkes boş boş üzüleceğine tasin altına elini soksalar kimse suanki halinden şikayet etmez ama bana dokunmayan yılan bin yaşasın aman çocuğuma kocama bana bisey olmasın üstüme sicramasinlar kafasında herkes
0 oy
(100 puan) tarafından
Ayni bende bazen ağlıyorum bile
0 oy
(323 puan) tarafından
Hayatın sonu geliyor artık kıyamet yaklaşıyor insanlar kendi elleriyle sona doğru gidiyor. Sırf bu yüzden çocuk yapmayı asla istemedim ama klasik insan yaşamı doğar büyür evlenir çoğalır ölür. Rabbim sonumuzu hayır etsin.
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Ne desem nerden başlasam bilmiyorum. Ancak sana sonuna kadar katılıyorum. Galiba bizim nesil son oldu gönlünce sokaklarda gezip eğlenebşlen çocukluğunu tarlalarda topraktan alıp yiyen o pis haliyle. Artık sokağa çıkmak istemiyorum çıkamıyorum. Ne zaman çıksak birileri gelip seviyor sarışın oğlum dikkat çekici bir tipi var gören gelio sevmek istiyor diyemiyorum elleme yaklaşma iyice yabanileşices yoksa 2 gün sonra çocuk hasta direk havadan nem kapıyor anlamıyorum insanlardan mı bulaşıyor. Arkadaşıma gidiyorum 2 çocuğu var çocuklar birlikte büyüsün istedik 5 6 aydır gidip gelmeyi kestik ya onlardan bize bulaşıyor ya bizden onlara. Çocuklara organik birşey bulup yedirmek imkansız gibi bişi şimdi duyduk biraz süt ekleyip gerisini su doldurup içine süt tozu ekliyorlarmış. Allahım ne hale geldik kendimden geçtim artık 29 yaşındayım ama inan kendimden vazgeçtim. Çocuklarıma üzülüyorum ev çocuğu oldular büyük oğlum yabani oldu =(  

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 170 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Elf.ylmz.6006 (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 679 göst.
0 oy
4 cevap 189 göst.
21 Mayıs 2022 Aile kategorisinde bbsradrkk (1,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 131 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu