0 oy
321 göst.
Diğer kategorisinde (1,248 puan) tarafından
Kizlar 15 gün oldu doğum yapalı 1 haftadan fazladır kanamam bitti ne zaman gusül abdesti almam gerekiyor 

13 Cevaplar

0 oy
(3,657 puan) tarafından
Kanaman bitince alabilirsin erken bitmiş ama
-Reklam-
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kanama bittiyse gusül alabilirsin. Sadece yakınlaşma olmaz da kırk gün toparlan diye 
0 oy
tarafından
Bittiğine eminsen 40 ı beklemene gerek yok canım 
(1,937 puan) tarafından
Yok kız emin misin ismi konur kefenlenir ama cenaze namazı kılınmaz diye biliyorum ya bugün gebelikte biri sordu 7 haftalık gebelikte isim konur mu bende konmaz dedim Ben de bir 10 yıl önce düşük yaptığımda öyle söylenmişti yani bebeğin bebek olması lazım  gömebileceğin olması gerekiyor ölü doğum yapmam lazım kürtaj değil o şekilde kefenleyip ismini koyup gömebilirsin ama cenaze namazı kılamazsın demişti hocalar sorduğum kişiler bugün bunu söyledim diye söylenmeyen kalmadı ne olacak sanki günah mı herşey dört dörtlük mü yapıyoruz herşeyi abartiyorsunuz koysak ne olur eksik oy bile yedim düşün yani
tarafından
Burda herşeye hazırlıklı olmak gerekiyor sjsjjs.
Evet sağlam yerden bilgim ile canlı doğum olunca isim konuş diye biliyorum.
Ama anne baba doğumdan önce isim belirlemis koymuş o farklı yani koyamazsiniz olmaz diyemeyiz
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım bana o zaman öyle demistiler Hanefi de konur diye demek yanlış söylemişler orada bir an acaba ben mi yanlış biliyorum konur mu ya düştüm birde sana sorayım dedim ya günah değil elbette ama dini hükmü sordu bende cevapladım pişman ettirdiler
tarafından
Malesef burda pişman ettiriyorlar çok yaşadım.
(567 puan) tarafından
Bunu ilk defa duydum hanımlar öyle birşey mi varmış. Benim kuzenim de ölü doğum yaptı 6 aylıktı suni sancı verdiler bi şekilde doğdu. Onun mezarı var adı daha önceden belliydi. Mezar taşı yaptırdılar adı yazıyor. Sizden duyunca bende şüphe ettim acaba bunun günahı veya sevabı nedir
0 oy
tarafından
22 gün oldu hala kanamam devam ediyor seninki erken bitmiş 
0 oy
(914 puan) tarafından
Tamamiyle bitti mi emin misin ara ara lekelenme gelcek 
0 oy
(7,765 puan) tarafından
40 gün beklemelisin 
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Duraklama olup tekrar devam edebilir
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Eminsen gusül alabilirsin canım 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Ben 28. Gün gusul almıştım kanamam bitmişti cunku ama ilişki için 41. Gune kdr bkledım sonra zaten 43. Gun adet oldum:)

0 oy
(7,050 puan) tarafından
Benim de 21 gün oluyor ilk bir hafta sonra kanama bitti bir hafta sonra tekrar geldi şuan yine yok mesela ama ara ara gelebilir bence.
0 oy
(7,208 puan) tarafından
Canım bir haftadır cunup gezmissin gusül.alman gerekiyor. Eğer sonra kanama olursa tekrar bitince gusül almalısın kırk güne kadar takipte olmalisin
0 oy
(189 puan) tarafından
İstersen alabilirsin ama ara kanamalrin olacak yani bi anda geliyor ama eşinle birliktelik olmasın 40 ni bekle 
0 oy
(673 puan) tarafından
Canım kanamam bittiği gibi alman gerekiyor zaten neyi bekliyorsun guslünü al ibadetlerine devam et

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 91 göst.
19 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde nurr001 (1,499 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Duyguyla (344 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 178 göst.
5 Aralık 2023 Diğer kategorisinde SnurT (211 puan) tarafından soruldu

381,231 soru

11,413,228 cevap