0 oy
553 göst.
Diğer kategorisinde (374 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar gurbetteyim, arkadaşımda aynı benim gibi 8 yıllık komşu ve arkadaşız burda ailecek ara ara görüşürüz evlerimiz yakın 10 dk yürüme mesafesinde.

Kızlarımız aynj yaşta seneye 1.sınıf aynı okula gitcekler. Arkadaşım sağlıkçı atandı yeni sağlık müdürlüğüne.
Bana seneye 9-3 okula gitcekler ya kızını 3 den 5 buçuk 6 ya kadar parayla bakabiliriyim diye sordu. 

Benim 14 aylık bir kızım daha var seneye 2 yaş olacak. 
Hamileliğimde falan Allah razı çok yardımı oldu yeni doğan bebeğime kendi kızının kıyafetini falan verdi sağolsun eli açık iyidir arkadaşım bende onlara elimden geldiğince yaparım bir şeyler bana emeği çoktur. 

Ama bu konuda net olamadım her zaman derim işin olunca bırak kızını oda bana der  sağolsun. ama bunu bir iş gibi parayla o sorumluluğa girmek bir an istemedim. Bide servise verecem ben mecbur onu söyledim bende veririm sıkıntı olmaz dedi. Burda kimsem olmadığı için ilk aklıma gelen sen oldun ama olmaz dersen de bakıcı ayarlarız dedi ayak üstü konuştuk bunu zaten. 

İlkokul nasıl olacak okuldan gelince belki bir yere gideriz kardeşini özler oynarlar bu arkadaşı olunca kardeşini kapı dışarı ediyo genelde. Oyuncaklar oda dağılıyor birlikte olunca, okuldan geldiklerinde belki yemeğim olmayacak. Ara sıra binadaki komşularla bir kahve içmeye çıkarız yani bir gün değil 1 ay değil okul dönemi boyunca bide ilkokul 4 yıl 4 yıl yapabilirmyiim.

Arkadaşımında emeği çok burda birbirimize de hep destek olduk onu geri çevirmek te istemiyorum ama 2 çocukla Benim yardıma ihtiyacım olduğunu da görüyor çok yorulduğumu hiç halimin kalöadığını biliyor. Aşırı şekilde arada kaldım ya. Normal dese bikaç işim var sana bırakacam hiç sorun değil biz çağırıyoz hatta genelde evdeyiz işin varsa bırak oynasınlar diye ama iş olarak bu sorumluluğa girecek cesareti bulamıyorum kendimde ya of :(

Paradan çok kafa rahatlığı önemli benim için gurbette 2 çocukla.  

Ama arkadaşımı da geri çevirmek üzüyor beni kafam çok karıştı ya

10 Cevaplar

+2 oy
(17,940 puan) tarafından
Bence de paraya ihtiyacın yoksa hatır için böyle birşeyi kabul etme derim. İstemiyorsun çünkü. Ve ileride bu sebepten aranız acilabilir. Sorumluluğu fazla dersin. Arada olsa neyse ama her gün benim için zor dersin. İstemediğin biseyi kabul etme. 
(374 puan) tarafından
Peki bunu nasıl söyleyebilirim arkadaşıma güzel bir dille
(8,040 puan) tarafından
Uzun süre olacağı için eşim razı gelmedi diyiver kız. Ben genelde öyle durumlarda eşime atıyorum topu
(17,940 puan) tarafından
Mantıklı bence de
-Reklam-
0 oy
tarafından
Seninde çocuğun var kuzum zor olmaz mı sana da ? Birde sorumluluk ne bileyim ne kadar samimide olsan başka bir  çocuğa bakmak zor olur . Emanetin yükü ağır olur derler 
(374 puan) tarafından
Nasıl söyleyebilirim bunu arkadaşıma peki güzelce
0 oy
(5,965 puan) tarafından
Maddi olarak sana rahatlık verecek bir paraysa 3 saat idare et kızın okuldayken işini gücünü yaparsın.. Ama benim maddi sıkıntım yok o parada çok işime yaramaz dersen durumu açıkça anlat ilerde sorun yaşamazsınız.. 3 saat çok fazla bir zaman dilimi değil korkulacak kadar.. Ödevlerini yaptırır biraz oyun oynayana kadar bitiverir.. 
(374 puan) tarafından
Yok canım para ihtiyacım yok şükür gurbette kafa rahatlığını daha çok arıyorum 2 çocukla valla. Evet canım 3 saat az tabi bazı günler müsait olduğumda sabahtan bırakıp akşam aldıkları da oldu. ama bunu bütün bir yıl düzenli bir şekilde devam ettirmek bilmiyorum çocuk odası birlikte olunca güzel oynuyorlar ama daha çok karışıyor toplasalarda her yerden oyuncak çıkıyo gün içinde bende çok yoruluyorum hergün oda düzenlemek ayy bilmiyorum inşallah hayrılı neyse o olsun ya
(5,965 puan) tarafından
Yani para karşılığı yaptığın şey için elbette fedakarlık olacak.. Ama istemiyorsan bence bunu baştan dile getir
0 oy
(85 puan) tarafından
Hatır için bu sorumluluğa girmek zorunda değilsin bence.dedigin gibi bu bir iş gibi.2 çocuklasın, 2 3 saat bile olsa 3.çocukla herşey zorlaşır.ozellille başkasının çocuğuysa bu. Kendi çocuğun gibi esnek ve rahat da davranamazsın kirilmasinlar,darılmasınlar diye.reddedersen bunda kırılıp darılacak bir durum göremedim ben.
0 oy
(374 puan) tarafından
Fikir verir misiniz arkadaşlar 
(415 puan) tarafından
Şöyle diyebilirsiniz kızını da seni de seviyorum ama 3. Bir çocuk sorumluluğu bana ağır gelir sende biliyorsun 2 sine zor yetiyorum sizin içinize sinen bi bakıcı buluncaya kadar bakabilirim yine acil bi durum olur her zman destek olurum o ayrı ama bunu iş olarak yapmak uzun vadede beni çok zorlar ilişkimize de zarar verebilir ben seni ve arkadaşlığını böyle bir sebepten kaybetmek istemem diyebilirsiniz
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Canım arkadaşın ama başta söylesen yani ayıp bişe değil ki sonradan bişe olur söylersin o daha kırar senin kızın da 1.sınıfa gidecek ilgiye ihtiyacı olur ve diğer bebeğin de bakıma bi de yani tatile gidersiniz bi yere gidersiniz zora girersin 2 saat bakacan çok cüzi bi miktar olur değmez 
(374 puan) tarafından
Aynen canım öyle yapmalıyım 1.sınıf nasıl olur bilmiyorum 3 saat bile olsa 3 çocuklu oluyorum çoculardan ayrı 1 saat bile kendi başıma hiç geçirmedim gurbette olduğım için bırakacak kimse yok aslında benim 1 saat bakan olsa kafa dinlemeye kendime gelmeye çok ihtiyacım var kaldıki yıl boyunca 3 saat 3 çocukla sonra akşam yemeği ye topla yıka ödevleri küçüğün ihtiyaçları namazlar şu bu zor bir dönem aslında. Belki okuldan geldiğinde kızım hadi bir avm yapalım kafa dağıtalım veya parka gidelim dicez 2 çocukla evden zor çıkıyoz bide 3 kişiyle :) aslında arkadaşımda benim halimi görüyor onun tek çocuğu var daha yeni atandı ondan önce kzıı akşam babaya verip çıkabilir her zaman. Gündüz zaten gün boyu okula kız isteği yere gider evde tek takılır. Benim kız sabahçı anaokulunda öğleden sonra evde ee bebek var akşam nasıl oluyo kafam allak bullak her gün gerçekten. Sağolsun güveniyor ama beni çok zor durumda bıraktı
0 oy
(3,059 puan) tarafından
Ben de çalısıyorum cocugunu tanidigin guvendigin birine emanet etmek cok onemli. Arkadasinin açısında. Bakınca sana güvenmiş çocuğunu emanet etmek istiyor 3 saat de pek bir sey degil kendi kizinla da arkadaş olurlar. Ama senin açından bakınca da kucuk bebegin varken de kolay değil senin için de. Yapmak istemiyorsan sebeplerinle birlikte anlat anlayacaktir. Tamam yaparim dedikten sonra ben yapamiyorum demek daha sıkıntı
0 oy
(11,036 puan) tarafından
Güzelce bakıcı tutmasını söyle. Benim komşularda aynı durum oldu araları açıldı sonra. Arkadaşlığınıza zarar gelsin istemiyorsan parayla bakmaya kalkışma. Biz de komşularla bi kaç saat işimiz olunca bırakıyoruz birbirimize destek oluyoruz. İş parayla bakmaya gelince sıkıntı çıkıyor.  He bi de 1. Sınıf annesi olmak çok zor. Ben rahattım ama arkadaşlarım çok zorlandı. Bunu göze alarak adım at. Seneye kendi çocuklarınla vaktin olmalı. Ne olacak 2-3 saat deme gerçekten çok önemli 5 dk bile. 
0 oy
(2,220 puan) tarafından
Paraya ihtiyacın yoksa dersin yani hani ara sıra bakıyorum ama hep bakmanın sorumluluğunu alamam güvenemedim kendimi o konuda dersin ama bakıcı tutarsan sen işteyken benim de gözüm üstlerinde olur merak etme gözünü arkada kalmaz dersin böylelikle arkadaşın kırılmamış olur bence
(2,220 puan) tarafından
Bir de şöyle bir şey oluyor parayla baktığın zaman çok yakın arkadaşın dahi olsa senin patronun olmuş oluyor yani o arkadaşlık eskisi gibi olmuyor benim arkadaşımın annesi çocuk bakıyordu onun öyle oldu çocuğu bakmayı bırakınca bir daha görüşmediler mesela aralarında da kötü hiçbir şey olmadı ama arkadaşımın annesi çocuğun kendi evinde bakıyordu sanki hizmetçi gibi görmeye başladı yakın arkadaş olmalarına rağmen o yüzden bence yani dediğim gibi yap
(374 puan) tarafından
Demi aslında tek kızı var tüm gün anaokulunda özel okul, atanmadan önce de öyleydi evde tek takılıyor istediği yere isteği zaman gidiyo akşam kocasına bırakıp çıkabiliyor. İnan benim o kadar çok ihtiyacım oluyo ki gün içinde 1 saat bile tek başına kafa dinlemeye. Anaokuluna giden kzıım sabahçı öğleden sonra evde ee bebek var akşama kadar evde yemek şu bu kafam allak bullak oluyo bırakacak kimse de yok kızları kafa dinleyim bide tüm yıl günde 3 saat bile olsa 3 çocuklu oluyorum. Sonra yemek işi ödevler koşuşturma lı bir yıl görüyor da halimi biliyo aslında beni çok zor durumda bıraktı. Hayır bide kızları sen alsan okuldan diyo ben bebekle soğukla çıkamam zor oluyo eşim işten sürekli izin alamıyor diye anaokuluna servisle gidiyor kızım. Seneye de öyle olacak diye söyledim
(2,220 puan) tarafından
Aynen bu şekilde anlatırsan anlar zaten niye kırılsın ki dersin bana güvendin teşekkür ederim teklifin için diye sonra anlatırsın bu şekilde bende anlayisla karsilar
0 oy
(2,403 puan) tarafından
İhtiyacım olsa kabul ederdim ama ihtiyacım yoksa ugrasmazdim yaa. Çünkü mesela belki o gün gezmeye gideceğiz. Belki işimiz var. Eşimle çocuklarımla zaman geçirmek istiyorum falan fistan. Zor yani.

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 542 göst.
30 Mart 2022 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,579 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 253 göst.
28 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,161 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 77 göst.
19 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 291 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (219 puan) tarafından soruldu

399,870 soru

11,961,185 cevap

36,128 kullanıcı

...