0 oy
138 göst.
Diğer kategorisinde (435 puan) tarafından
İyi geceler kızlar kızımın ateşi var havale geçirdi iki hafta önce bir hafta arayla iki kez iki sefer acile gittiğimde calpol verdiler, sonra normal çocuk doktoruna götürdüm kızımın detaylıca durumunu anlattım havale vs. Pedifen yazdı sıkıntı olan nörolojiye gittiğimde bana yasaklı şurup listesi vermişlerdi onda sanki pedifen yazıyordu diye hatırlıyorum ama tam emin olamadım aklımda öyle kalmış sadece doktor saf ateş düşürücüler verilebilir sadece plus, cold olanlar verilmez dedi kağıdada kaybettim bir haftadır şurubu daha hiç açmadım duruyor öyle acaba versemmi dört saat sonra düşmüyor ateşi :( 

5 Cevaplar

0 oy
(13,824 puan) tarafından
Önemli bir kagitmis keşke kaybetmeseydin☹️hiçbir bilgim yok ins bilen çıkar bilmeden de vermek olmaz çok geçmiş olsun 
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Bilemedim ki şimdi. 112yi arayıp bilgi alsan?
(435 puan) tarafından
Bilgi verirlermi öyle
(4,889 puan) tarafından
Yardımcı olurlar diye düşünüyorum.
(4,889 puan) tarafından
Ateşli havale ise bişey olmaz kullanılabilir ateşsiz havale geçirmişse kullanilmamali diye cevap vermiş bi doktor sitesinde
(435 puan) tarafından
Hiç bilmiyodum valla sabah bı arıyım bakam sağolasın Allah razı olsun
(435 puan) tarafından
Heee bizimki üç havalede de ateşi 37-37,5 civarındayken geçirdi bir anda
0 oy
(4,613 puan) tarafından
watsahptan attim liste ama iletilmedi bize pedifen dokuntu yapti kullanmiyoruz
(435 puan) tarafından
Geldi geldi sağolasın bebem Allah razı olsun
(50 puan) tarafından
Merhaba listeyi bende rica edebilir miyim
(435 puan) tarafından
Bir yıl oldu bu postu açalı bilmiyorum ne attığını valla
0 oy
(746 puan) tarafından
Benim oğlumda geçirmişti pedifen kullanıyordu sadece aferin iburomin onları kullanamıyordu
(435 puan) tarafından
Birine dokunmuş pedifenyaa korktum kullanmicam sanırım :( gece boyunca ateşi vardı zar zor düşürdük sabah yanıma geldi yanıyor çocuk şimdi biraz daha düşmeye başladı ilk defa sabah 8.5 bucuga kadar uyuyamadım ne zormuş annelik büyük kızım 3 yaşında onda gramini yaşamadım bunların Allah herkese sabır versin. Sizede geçmiş olsun:(
(746 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Allah kimseye yaşatmasın çok zor durum
(435 puan) tarafından
Aynen ve dün gündüz 4 tebyime geçirdi şuan yatistayiz az önce yine titreme falan geldi meğer ateşi cikiyomus yine 38 derece oldu iki serum taktılar çok bitik bir durumdayım iki gündür uykusuzum orucumu daha yeni açtım mahfoldum :( Allah kimseyi hastane köşelerine düşürmesin..
(746 puan) tarafından
Amin çok geçmiş olsun bi an önce iyileşir inş yavrucak
0 oy
(10,245 puan) tarafından
Ibuprofen içeren ateş düşürücüler aniden düşürür ateşi tehlikelidir bu yüzden. Yani havale de ani yükselme ve düşme ile tetikleniyor. Ben vermezdim sanırım
(435 puan) tarafından
Doktor bana pedifen yazdı ama emin olamadım, birinin yavrusuna dokunmuş pedifen korktum bende veremicem sanirim kendi imkanlarımla düşürmeye calisacam napiyim :( epilepsi şurubuda kullanıyoruz inşallah bişey olmaz miniğime

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 119 göst.
4 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 113 göst.
18 Mart 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
30 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cerenin Annesi (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 121 göst.
19 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu

378,427 soru

11,327,442 cevap

34,780 kullanıcı

...