0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
3 havaleden sonra epilepsi şurubu başlanıyor ya hani benim kızım 3 kez geçirdi kısa sürdü üçüde. 2 özel çocuk doktoruna götürdük havale geçirir geçirmez birisi yılların çocuk doktoru bizim için nöbeti soğuk mu sıcak mı olduğu önemli dedi. Sıcak ise ateşe bağlı olduğu için beynine oksijen gitmiyor ve süresi uzadıkça beynine pırtı atabiliyor yada kismi hasar kalıyor. Soğuk nöbet epilepsiye giriyor dedi. Ve benim nöbet esnasında çocuğa naptigimi sordu. Allah yukarıda ilk havale geçirdiğinde ben daha önce havaleyi baygınlık falan sanıyordum hiç geçiren birini görmediğim için ama durum farkliymis gözleri açık tavana bakıyor ve dudakları yüzü mosmor oluyormuş vücut kendini tamamen salmış şekilde gözü açık bayılma gibi ben çok korktuğum için o an ilk yaşadığımda soğuk suyla yüzünü kafasını yıkadım ve bunu yapar yapmaz çocuğum kendine geldi. Hemen acile gittik doktor orda söyledi buraya getirsen yine aynısını yapacaktık diye soğuk su koplepksi. Havalenin uzamamasi için hasar kalmaması için yapıyorlar galiba bilmiyorum. Ama ilk gördüğüm de aklıma başka bir şey yapmak gelmedi çocuğum daha önce hiç olmadığı için kısaca şoka girdim korkudan. Daha sonra yine 2. Kez olduğunda soğuk suyla kafasını yüzünü yıkadık ve hemen kendine geldi çocuğum. 3. Havalede ise durum farklı oldu çocuk havale geçirdi 1 dakika sonra kendi kendine geldi hiç bir şey yapmadık sadece havale geçirdiği an eşim kucağına aldı o an gözleri falan kendine geldi 3 Havalede ateşe bağlı yaşandı. Epilepsi ilacı neden kullanılıyor ve dün okuduğum yorumlarda bir çok ilaç yasakmış bunun nedeni ne burası küçük bir ilçe çocuğumu tam donanımlı bir hastaneye götürmeliyim epilepsi şurubu alması için kızım 3.5 yaşına girmek üzere ilk 5 yaşa kadar normal dedi doktorumuz. Birde ilk Havaleden sonra 2 3 4 daha çabuk oluyor dedi yani şöyle ilk havale geçiren 2. 3. De geçirebiliyor dedi birde bu epilepsi şurubu için hangi bölüme götürmemiz gerekiyor çocuk nöroloji mi

2 Cevaplar

0 oy
(7,307 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım ben oğlumda geçirdi ateşli havale bir kere geçirince birdaha geçirmesi mümkünmüş allha şükür geçirmedi birdaha 

Bizde elini yüzünü yıkadık ağzını açıp ufledik dilini filan tutuk elimizle dili boğazına kaçmıştı çünkü 

Allhaım kimseye yaşatmasın okadar zorki o an yavrunu öyle görmek 
(688 puan) tarafından
6 ayda 1 kez oluyor ve çok kısa sürüyor doktorumuz 15 20 dakika üstü tehlikeli dedi bizimki en uzun 4 dakika sürüyor
(7,307 puan) tarafından
Sen bence nöroloji ye birdaha götür canım eeg sini çeksinler
(688 puan) tarafından
Çok sağol canım benim çocuk nöroloji burda yok maalesef ilçede yaşıyoruz en kısa sürede büyük şehire götürcem
(7,307 puan) tarafından
Rica ederim canım benimm allhaım sana sabır minige sağlık versin rabbim
(688 puan) tarafından
Amin inşallah kuzum vallaha üzülüyorum ya o o hale gelince korkudan elim ayağım titriyor
-Reklam-
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Kardeşim 7 yaşına kadar havale sorunu yaşadı. Belki 5-6 defa gecirmistir en sonuncusu 7 yaşında olmustu. Havalaelerin hepsi ateşli sıcak havale. Çocuk nöroloji ye gittik epilepsi sara başlangıcı dedi doktor. Eeg testi ile tespit ediliyor sizde mutlaka çektirin eeg sini çocuğun. 1 yaşından 8 yaşına kadar kullandık. Sonra kendi kendimize kestik. En büyük hatamız oydu keşke doktora gidip eeg sine göre kesseydik şimdi 13 yaşında çok şükür bir sıkıntı yok ama randevu bakıyoruz ki doktora götürelim bı eeg cektirelim. 
(3,141 puan) tarafından
Yok hayır mutlaka götür. Niye havale geçirsin çocuk devamlı. Bak benim kardeşim de bişey yok ama dikkat etkisikligi odaklanamama sorunu var bunlar kaldı çocukta havalelerden. Bı nöroloji doktoruna gidip eeg isteyin mutlaka
(688 puan) tarafından
Benim kızım da hiç böyle bir şey olmadı şimdiye kadar çok dikkatli söylenilen her şeyi tek seferde alır mesela babaannesi görüntülü aradı 1 hafta önce kızımı alışverişe götürecek bugün diyor babakem ne zaman gelecek bana kıyafet alacak diyor halbuki 1 hafta önce konuşulan bir konuydu
(3,141 puan) tarafından
Kuzu zaten hemen belli etmiyor biz şimdi şimdi farkediyoruz mesela çocukta
(688 puan) tarafından
Canım peki neden bazı ilaçlar yasak onu anlamadım ben
(3,141 puan) tarafından
Bazı ilaçlar tekrar nöbet geçirmesini tetikliyor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 262 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 265 göst.
22 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.
30 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cerenin Annesi (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 112 göst.
21 Aralık 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu

380,376 soru

11,389,013 cevap

34,894 kullanıcı

...