+1 oy
262 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ya yemin ederim 5 saattir gözü kapalı ağlıyor sallıyorum olmuyor kucağıma alıyorum olmuyor yanıma alıyorum ayakta sallıyorum olmuyor dönüp duruyor ağlıyor. 

Yemin ederim dayanamıyorum ağlıyorum artık ya

Neden oluyor bu ne zaman geçecek offf

Mama yapıyorum içmiyor gazı yokkkkk

Diş olsa gündüz uykusunda da böyle yapar ama gündüz uykusu çok güzel çıt çıkarmaz 

Kızlar canıma tak etti inanın çok zorlanıyorum 

Doktora gidiyorum bsy demiyor ama bu normal değil bebeğimi tanıyorum 

Acaba alışkanlık mı yaptı ya ne bileyim 

Bazen sinirleniyorum eşim kızıyor. Bitane yapıştırasm geliyor o zaman kalk kendin bak diye. Ama gerçekten elimde değil offffffffffff

14 Cevaplar

+1 oy
(645 puan) tarafından
Şuan bende öyleyim 2 saat uyudu uyumadı kalktı ..... var sanki gündüz de uyumuyor gecede sabrımı zorluyo 3  4 gündür 
(645 puan) tarafından
Ek gida ile alakalı olabilir benim de baslayali oyle bide misafir vardı akşam biseyler yemiş gazını yapamıyor yediğini sindiremiyor o kadar dedim vermeyin diye valla bi daha böyle yaparlarsa götürsünler gece ireziligini çeksinler dedim
tarafından
Kac aylık ki canm. Evet haklısın ek gıdaya ilgili olabilr.
(645 puan) tarafından
7 aylık şuan tek kalınca ben hicbirseyi cok vermiyorum hemşirenin dediği gibi yapıyorum ama misafir gelince eline ne bulurlarsa tutusturuyorlar geceden beri uyumuyor normalde böyle yapmaz oğlum demem o ki bisey rahatsız etmiş olabilir ondan uyumuyor olabilir
tarafından
Ek gida çok mu veriyorum axaba diye dusuniyorjm
Bi günlük örneğin
Sabah yumurta öğlen çorbanın içine ekmek doğrayıp yoğurtla veriyorm akşama doğru da yogurt ekmek veriyorum bide her öğunden 1 saat sonra da mama veriyorum 4 5 ölçek falan
(645 puan) tarafından
Fazla geliyor olabilir canim mamayi yada verdiğin yemeğin ölçülerini azalt bakalım ne olacak
-Reklam-
+1 oy
(331 puan) tarafından
Aynıyız sabredicez başka çaresi yok
tarafından
Dayanamıyorum artk:((
(331 puan) tarafından
Uyumazsa uyumasın bende her şeyi denedim yok çocuk uyumuyor saldım valla tvden aç bi film otur izle bırak oynasın sabaha kadar sıkma kendini
tarafından
Ama gözü uykuda uyanikolsa bu dedigini yaparım.  Onunda o kadar uykusu varki bunu görüyorum
+1 oy
(119,251 puan) tarafından
baktim yorumlara herkez ayniyiz demis annelik kolay degil hepsi gelip gecer onemli olan bu donemi bebege kizmadan bagirmsdan atlatmak
tarafından
Bende sonrasında pişman oluyorum ama o an hiç öyle olmuyor yapamıyorum ama çok yoruluyorum:((
0 oy
(357 puan) tarafından
Sizinle aynı durumdayız 2 den beri uyanık sabırlı olacağız bu günlerde geçecek inşallah Allah yardımcımız olsun 
tarafından
3 aydır daha kötüye gidiyor daha ne kadar zaman sabredicem
9 aylik
6 buçuk aylikken böyle başladı şimdi 9
Neden böyle oluyor off kafayı yicem artk
0 oy
(438 puan) tarafından
Ne kadar ağlasa da yan çevir YouTubedan pispis sesi aç böyle elektrik süpürgesi ve bebek resmi var o iki kızımda çok işe yaradı biraz sesini açıp başucuna koy bir yandan poposuna  pıt pıt şeklinde vur eninde sonunda uyuyacaktır ve ne kadar ağlasa da bunu 2-3 gece bir uygula derim canım kızım 19 aylık hâlâ öyle yapıyorum o alıştı zaten artık pispis sesi duydummu yatıyor hemen, iyice dalınca sesi kapatirsin, ben bu şekilde alistirdim şimdi kendi sesimle pispis yapıp uyutuyorum uyuyor hemen. Eşimin kuzeninin eşi arkadaşım oluyor oda kızını uyutamiyordu bir türlü illallah etmişti artık 6 aylık hem gıda döneminde hem diş çıkarma donemindeydi o bilir nasıl uyuttuğumu bir gece mesaj atmış uyutamiyorum bir türlü diye dedim benim yaptığım gibi yapsana en azindan bir dene dedim hayatta o şekilde uyumaz falan diyodu bir hafta sonra mesaj attı 3 gecedir bu şekilde uyutuyorum diyip video atmış çok teşekkür etmişti bana ve hâlâ oda o şekilde uyutuyor, beşiksiz durmazdi onunki sürekli sallanmak isterdi bu sayede besigide bıraktı sallanmayida bıraktı, en azından bir dene baktın olmuyor başka şeyler yaparsın artık. Bide 9 aydan sonra bebekler açıktığı vs. İçin değil alıştığı için uyumaz kalkarmış bunu unutma bide. Şu zamandan sonra nasıl alışıyorsa o şekilde gider.
tarafından
Yemin ederim böyle yapıyorm zaten artık pis pis sesinden gına geldi acıyorum olmuyor eskisi gibi etki etmiyor 6bucuk aylıkken ağlamaları başladı şimdi 9 hala aynı
Herr yöntemi denedm ama olmuyor gerçekten sabrım kalmadı
Doktorlar da bsy demiyor çıldırmak üzereyim
(438 puan) tarafından
Hmmm demekki işe yaramıyor sizde bilemedim bizde pispis sesi olmayınca yapamıyoduk valla.

Ben hiç kullanmadım ama by by damlası diye bir damla varmış doktora iyice derdini anlatsan o damldan yazdirsan bir süre versen belki uyku düzeni oluşana kadar ondan sonra bırakırsın. Bende çok zor günler yaşadım anlıyorum canım inşallah geçer bu günler ve gülerek anlatırsın bir gün. Allah sabır versin gülüm
tarafından
Ay inşallah çabucak geçer çünkü çok yoruldum. Uyku damlasını da sorarım yine doktora
0 oy
(320 puan) tarafından
Benimde inşallah bir kaç ay sonra evladım olacak kendimi bu gibi şeylere hazırlamaya çalışıyorum şimdiden.

Sizde evet ama zor sakin kalmaya çalışın çocuğunuzu üstüne dualar okuyun bazı bebekler bu tarz geçişler yaşarlar sonrasında kendiliğinden kaybolur kendi kardeşimden biliyorum gündüzleri çok neşeli bir bebekken akşam 7 den sonra aşırı huysuz ve sürekli ağlayan bir bebeğe dönüşürdü ne yapsak susmazdı sonrasında kendiliğinden düzeldi. 
tarafından
Haklısınz ama gerçekten o kadar yoruluyorum sabrım kalmıyor o an öyle olmuyor
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Benimde kızım 21 aylik 1.5 dan beri yatakta sallıyorum.uyuyor yere koyuyorum ağlıyor. Yanıma yat diyorum yatmıyor. Smdi de ezan okunuyor.namaz kilacagim ama yere koydum mu ağlayacak bilmiyorum niye böyle oldu . Önceden 1 2 kere kalkardı. Eşim diyo muska yaptıralım.cozum çözüm 
tarafından
Acaba çözüm olur mu çünkü ne yapsam olmuyor
(2,605 puan) tarafından
Olur inşallah canım inanarak yaptırıyorsun. Bugün kaynatamlara gidicez eşimin dedesine diyecem yaptırsın
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Kaç aylık peki atak döneminde yada uyku gerilemesi yaşıyor olabilir bende çok çekiyorum 
tarafından
Tam 9 aylık 7 günlük
(1,386 puan) tarafından
8.ay ve 4.ayda uyku gerilemesi var canım bizimki de çok uzun sürdü ben gece artk sinirden agladm
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Gündüz çok mu uyutuyorsunuz 
tarafından
2 uyku bazen de 20 dakikalık 3. Uyku. Ama kendi istiyor
0 oy
(1,377 puan) tarafından
Uyumuyorsa bi kaldirin yataktan koyun yere oyuncaklar koyun onune siz oynayin onunla o zmanda mizmizlik yapiyorsa uykuya gecmesi zor oluyor dmeekkki 
tarafından
Gözü açık olsa genelde öyle yapıyorum ama Gözü uykuda oluyor bu dedigim
0 oy
(16 puan) tarafından
Yatmayan  bebeğin illa  bir yerinde bir sancısı vardır cnm
tarafından
Zaten ikinip duruyor ama gaz damlasida veriyorum
Ama sadece gece uykusunda böyle gündüzde hic bir sorun yok
(16 puan) tarafından
Kulagi  sanci  ediyor  olabilir cnm
tarafından
Kulağını çekiştirip duruyor zaten içini hep kapatmış doktora kulağı ağrıyor dedım bebeklerin kulağı agirmaz diyip duruyor. Doktrolar da sinirimi bozuyor. Kanatmis işte dahasi varmi ağrıyor ki böyle yapmış.
Peki ne yapmam lazım bu süreçte
Doktrolar baştan salıyor:((
(16 puan) tarafından
Cnm  başka doktora git  banyo yaptırırken  dikkat  et  kulağına  su  kaçmazsın   sıcak hava iyi gelir kulağa ama yine doktor bilir cnm
0 oy
(583 puan) tarafından
14 aylık oğlum hep böyleydi gece uykusu yok denecek kadar az ve sürekli ağlar ağlamaz anırır yani alt kattakiler uyanıyor önceden mahaleden çocuğa bişey oldu sanarlardı sorarlardı alirtık mahalle alıştı kimse ses etmiyor çünki bana acıyor artık insanlar . Durum okadar cidden çidoktorumız artık çocuk gelişim uzmanına gönderdi randevu verdiler . Kan aldırdık acaba değerleri kötü mü diye olabilir miş kandan sizde baktırın her bebek aynı değil . Kan değeri normal gelince uzmana gönderdi doktoru bakalım artık son saate uzman kaldı 
tarafından
Doktora gittiğimde doktor olur çocuktur ağlar dedi gönderdi
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Ilık duş aldırıp masaj yapsan rahatlar mı acaba canım 
tarafından
Gece duş aldirmaya karşıyım. Genelde gündüz aldırırım ama gece uyanınca karını sırtını oyalıyorm bi etki etmiyor
0 oy
(394 puan) tarafından
Ya inan ki aynı durumdayız. Habire dış cikariyor. Gece toplasan 2 saat uyumadım bölük pörcük. Uyku ilacı aldim banamisin demedi. Benim oğlumda 9 aylık. Ayağa kalkmayı ögrendi. Gözü kapalı dikiliyor ayağa yatmiyor.
tarafından
Evet bizde de alt 3 diş çıkmış acaba bundan mı diye düşünüyorum. Ama gündüz uykusunda gayet iyi geceler olunca mahvoluyorum

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 328 göst.
18 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 470 göst.
14 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,357 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 485 göst.
12 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 522 göst.