0 oy
140 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
Kızlar fikir almak istiyorum herkesten . Ben köy hayatını görmüş biriyim yaşadım yani aylarca senelerce, şehirde 2+1 evimiz var herhangi bir sosyal hayatım yok, iş hayatım yok , dört duvar arasında yaşayıp gidiyorum. Gelenim gidenim yok, kimsem yok kısaca. Bir hasta yaşlı annem var işte ona bakıyorum, eşimin iş düzeni yok 2 ay orda 3 ay burda gece gündüz karışık bazen para alamiyo düzenimiz olmadı hiç yani . Ailesi köyde yaşıyor arazimiz var eşimin yani, evi satıp köyde 3+1 ev yapsak , hayvancılık ve tarım ile uğraşsak diye düşündüm aile düzenim olsun istiyorum çünkü. Ama annem sıcak bakmıyor, ev satılıp köye gidilmez orda onlarla anlaşamazsan nolacak diyo , evim ayrı mesafemi de korursam iki tarafta birbirinin huyuna giderse yaşayamaz miyiz . Şehirde beni tutan bişey yok, bunaliyorum hasta bakmaktan evde oturmaktan ,köyde bağ bostan ilgilenince hayvanlarla vakit geçirince iyi gelir diye düşünüyorum. Kalorifer sistemli ev yaptırıp oturalım diyorum sizce nasıl olur ,

10 Cevaplar

0 oy
(6,210 puan) tarafından

Köyde yaşıyorum 3 eltim kaynanam yanımda evleri hepimiz bir tarla içinde 

Esikin 3 amcası ve onun çocukları 2 görümcem az ötede bir mahalle eşimin akrabası 

Ama sinir koyunca sıkıntı olmuyor 
Komşularım var çok iyi akrabalar hele yazın daha bir iyi bahçeden eve girmeyiz
Bağ bahçe işi çok severim yazın resmen bana şifa gibi 
İnşallah bu yıl da kalorifer işini halledicez 

Hay.van değil ama bizde tarim işi yapıyoruz 

Hakkınızda hayırlısı olsun canım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nasıl rahat huzurlu olacaksan öyle yap bence bende olsa köye gitmek isterim çocuklar içinde çok iyi oluyor özellikle eğitim ve sağlık okullar Özel gibi oluyor verim alırsın bence hem öyle mutlu olacağını düşünüyorsan durma hiç 
0 oy
(1,053 puan) tarafından

Köy kızıym 

İnan köy hayattı çok zor bilmyrm belki de ben çok çalştğım için bana çok zor geliyor .

Şuan İstanbul daym 7-24 ewdym çok daha iyi 

******an a bakmak kolay görünsede kolay değil

Bag bahce aylarca çapa yaptıgımı bilirm 

Kendine güvenysn git 

Ama rahatına düşknsen boşver

0 oy
(15,944 puan) tarafından
Köye yerleşince ailenin akrabalarıyla olan ilişkini sen belirler onda bisey diyemeyiz ama köy hayatı öyle kolay değil ve bana göre köy hayatı daha masraflı şehir hayatına göre. Hayvandı hayvanın yemiydi, bağ yaparsa bağın bakımı, tarla yaparsan tarlanın bakımı bunlar hepsi masraf bir de üstüne yağmur gelmeyip hasat az olursa bu sefer hasat yaptığın masrafları karşılamaz. Yani iyi düşün taşın bu işler bir de sabir ister 
(14 puan) tarafından
Şehirde de aynı sorunlar var , doğalgaz faturası elektrik bilmem ne derken , dediğim gibi eşimin iş ve ev düzeni de yok böyle mutlu değilim aile düzenim yok eşimle yaşamak istiyorum herkes gibi ,
(15,944 puan) tarafından
Ama zaten bu masraflar köyde de çıkacak karşına.
(14 puan) tarafından
Masraf için köye gitmiyorum ki zaten ,aile düzenim olsun derdindeyim . Köyde akıllıca hareket edersen şehirden daha kâr payı var . Dayimlar 25_30 yıldır köydeler her sene kurban satmaktan 2 ev alıyor torunlarına bile ev aldı çocuklarını geçtim yani , haftada süt satmaktan benim ayda kazandığım parayı kazanıyor. Sistemi düzgün kurunca para akışı olan bir iş , ama sistemi bilmeyen evcilik oynar gibi oynar . Zarara girer . İki türlüsünüdü gördüğüm için diyorum
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Köy hayatı gerçekten çok güzel olabilir ama benim için en zor kısmı kışın soba yakıp sadece bi odada tikili kalmak olurdu heralde. Bir de çocuğum için hastanenin ulaşılamaz olması da beni tedirgin eder açıkçası.
(14 puan) tarafından
Arabamız var merkeze 20 dk uzaklıkta köy , kalorifer sistemli soba olacak ev yani tüm ev doğalgaz gibi aynı ısı da olacak
(4,668 puan) tarafından
O zaman kendini,eşini ölç tart. Sen ve eşin mesafe koyabilir misiniz,evinize huzursuzluk gelir mi.
0 oy
tarafından
Ben merkezde oturuyorum kayınvalidemgil köydeler. Eşim de kaynanamgilde ortak hay.vancılık işiyle uğraşıyorlar ama inan oradan bakıldığı gibi kolay bir iş değil rahatına düşkün bir insansan asla yapamazsın. Ben sadece pazar günleri gidiyorum ben daralıyorum orada gün geçmiyor
(14 puan) tarafından
Senelerce köyde yaşadım o işi yaptım ben ordan bakıldığı gibi tozpembe değil biliyorum:)
tarafından
Git o zaman kendine güveniyorsan
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bende hayatını çok seviyorum dün gece eşim sıkıldım buralardan köye gidelim mi dedi önün köyüne gitmem dedim çünkü kimse yok adam akıllı köy üç büyük aileden oluşuyor kimsenin kimseyle bir selam sabahı yok yan yana yaşayan yedi yabancı gibiler benim köyüm olursa neden olmasın dedim yedi yabancı bile olsan benim köyümde sanki yıllardır birlikte yaşıyoruz gibi davranıyorlar canım memleketim canım köyüm 
0 oy
tarafından
Oyy keşke imkanım olsa arkama bakmadan kaçar giderim annemler geçen sene gidip şehir merkezinden köye yerlestiler sıfırdan inan oraya gitmek için iple çekiyorum zamanı havası ndà içtiğin şu bile güzel ben doğa hastasıyım belkide ondandir  annem bahçe yaptı çilek den papayaya yaban mersini çikolata meyvesi havuç turp hersey var o kadar güzel ki toprak çok cömert şimdi çok mutlular vallahi imkanım olsa dakika durmam 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Kaynanam köyde yaşıyor yazın çok iş olduğu için bana gelemiyor yatıya kışın işi Yok hayvanlara bakıyor günde iki kere ama yorucu 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 268 göst.
26 Ocak 2023 Aile kategorisinde 2cocukbiranne (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 326 göst.
13 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 2cocukbiranne (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 374 göst.
6 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Efeninannesi (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 515 göst.