0 oy
128 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Doktorum bana smear testi yaptır 21 yaşına girince dedi. Yarın 21 oluyorum ama nerde nasıl yapılıyor bilmiyorum. Devlette yapılıyor mu ücretli mi.

Rahminde 5 cm kistim var bu arada sanırım onun için istiyor 5 ay önce de doğum yaptım 

8 Cevaplar

+1 oy
(7,122 puan) tarafından
Devlet hastanesi kadın doğum  yapıyor . Ücretsiz . Çok minik bir işlem . Hissedilmiyor bile . Kanser veya herhengi bir rahatsızlık başlangıçları için yapılıyor 
-Reklam-
0 oy
(763 puan) tarafından
Merhaba senede bir yaptırmak gerekliymiş rahim ağzı kanseri için yapılıyor değerleriniz yüksekse eğer senede bir kaç kere kontrole gidilmesi gerektiğini biliyorum kist ile ilgili değil benim bir sorunum yok ama banada geçen hafta smear testi yapıldı sonuçlar 10 gün sonra çıkar dedi özel hastaneye gittim özel sağlık sigortam var bu yüzden ücretli mi değil mi bilgim yok ama devlet hastaneleride yapıyor sanırım 
tarafından
Tamamdır teşekkürler :)
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Evet canım mutlaka yaptır basit bir işlem. Bir çubukla rahimden sıvı alıyorlsr bitti

Bence Dr dan randevu al yaptırmak istiyorum de yapar
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Korkacak bişey değil canım çubukla sıvı alıyor sadece canın acımıyor yani devlet yapıyor ücretli değil 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Devlet hastanesinde ücretsiz canim kadın doğuma randevu alıp doktora gittiğinde smear testi gerektiğini hangi doktor demişse onu de yapar 2 dk bisi ağı sizi vs yok fırça yardımı ile alıyor ben artık kaç oldu bilmiyorum rahim ağzı kanseri atlattım yani artık normal geliyor bana
0 oy
(1,653 puan) tarafından
Her hastanede yapılıyor. Devlet Hastanesine git kadın doğum doktoruna zaten smear testi yaptırmak istiyorum dersen kaydı yapar hemşireler alıyor çatalda. Çok ağrılı bir işlem değil 
0 oy
(6,441 puan) tarafından

Ben yaşım gereği sağlıkta yaptırdım pozitif çıkıncada onlar devlete sevk etti 

Sizde kadın doğuma randevu alıp yaptırabilirsiniz
0 oy
(356 puan) tarafından
Her kadının yaptırması gerekiyo zaten canım korkma bende devlette yaptırdım . Ne kistin var 
tarafından
Yok korkmaak değil de merak ettim doktor dedi de anlamadım. ÇOk kalabalıktı soramadım da. Be kistim var bilmiyorum. Sağ tarafta 5 cmlik kist var dedi o kadar. İnşallah o da adetle gider bakalım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 161 göst.
17 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Hevus (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
23 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 190 göst.
28 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Miroskos (420 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 29 göst.
31 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KadrATr (21 puan) tarafından soruldu

377,221 soru

11,288,968 cevap

34,697 kullanıcı

...