0 oy
344 göst.
Diğer kategorisinde (877 puan) tarafından
Biz ev aldık altınlarımi verdim esim kredi çekti ve yarı miktarını da kayınbabam verdi diyor ki babam olmasaydı ev alamazdik diyo bu devirde 100 bine ev var mı benim altınlarım yüksek miktar da tuttu eşimin çektiği kredi çok fazla tamam saolsun verdi para ama ikide bir de bunu diyo benim ailem oğlumun odasını yaptı takımını aldı perdesine kadar bu hiç konusulmuyo ailemin bizim için yaptığı şeyler hiç konusulmuyo siz olsanız napardiniz

16 Cevaplar

+1 oy
(2,537 puan) tarafından
Şu zamanda ev sahibi olmak çok zor babasının yardım etmesi eşinizi çok mutlu etmiş olabilir siz de evinizin tadını çıkarın belki de farkında değil mutluluktan ne kadar çok söylediğinin. 
(877 puan) tarafından
Tamam mutlu olmuştur elbette ama sürekli soylenmz ki bı başıma kalkar gibi söylüyor benim zoruma giden o
-Reklam-
+1 oy
(11,076 puan) tarafından
Ne yapcam kimin ne yaptığını görmesinler, sen biliyon Allah biliyor boşver. Eşin de söyledikçe Allah razı olsun de geç. Yani ben anlamadım başına kakmak amaçlı mı söylüyor eşin yoksa sadece sık sık dillendirdiği için senin canın mı sıkıldı hangisi? 
(877 puan) tarafından
Başıma kalkmak amaçlı söylediği için zoruma gidiyor işte
(11,076 puan) tarafından
Ya emin misin? Neden başına kakmak istesin yani amaç ne olabilir? Belki de çok sevindi senin de mutlu olmanı ailesine ısınmanı kıymet vermeni istediğinden yapıyordur. Eşinle konuşmadan peşin hüküm verme yaa. Eşin söyledikçe Allah razı olsun iyi ki vermiş de bakalım ne olacak
+1 oy
(673 puan) tarafından
Sen de birkaç kere eve ALLAH babamızdan razı olsun iyi ki var falan de eşinin suyuna git belli ki mutlu olmuş adam 
(877 puan) tarafından
Ya insan 1 defa der iki defa der hadi 3 defa desin ama sürekli der mi yani
(673 puan) tarafından
Dediğim gibi o söyleyince sende evet falan de onayla kayinbaban hakkında güzel seyler söyle belki artık o da dile getirmez
0 oy
(3,862 puan) tarafından
canim ev alma ile oda yapmak bir mi ? eger yari parayi o odediyse gayet normal dile gelmesi
(877 puan) tarafından
Ev almak ve oda yapmak tabiki aynı değil ben o yönden kıyaslama yapmıyorum ama benim ailemde yapiyo senin ailende bir şeyler yapiyo demesini beklerdim
0 oy
(6,369 puan) tarafından
Söyle canım sende Allah senin ailenden de benim ailemden de razı olsun az çok kimin neye gücü yetiyorsa yardımcı oldular de. 
(877 puan) tarafından
Benim ailem onca şey yapsa bile ne yaptılar ki diyo
(6,369 puan) tarafından
Burnundan gelsin nankör de.
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Söylesin ne olacakki bırak öyle mutlu oluyor demekki 

Ama gercekten bu zamanda ev almak çok zor 
(877 puan) tarafından
Başıma kalkar gibi dio babam olmasa sen bu evde oturamazdin sio
(4,983 puan) tarafından
Evet oturamazdim Allah razı olsun canım babamdan de sende gülümseyerek ondan sonra bak bakalım daha soyleyecekmi
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Ev almak o kadar zor ve külfeti ki.. Eşinizin bunu söylemesi çok normal. Sizde varolsun Allah razi olsun başımızdan eksik etmesin deyin. Belli ki bekliyor eşiniz. Ailenizde sağolsun. Ama ev almak nere oda almak nere. 
0 oy
(829 puan) tarafından
Valla canım bazıları oyle soylerler benim kızım doğdu kaynnamlst bir çorap bile almadı . A dan Z ye kadar herseyini annemler aldı üstüne kaynnam gidip orda burda annesi az getirdi demiş ev aldık üç kaynım var kayınpederim da yaşıyor hepsinin de parası var . Bı kaynım trilyonluk . Kimse bı TL bile borçla vermedi eşimin ailesinden benim ailem destek çıktı ev aldık asla kimse bahsetmez kaynnam evime hayırlı olsuna geldi heryerde anlatıyor ev hediyesi 500 TL verdim diye benim annem de ev hediyesi 1500 TL verdi kimse ondan da bahsetmiyor 
0 oy
(1,673 puan) tarafından
Eşine bence söyle ki sürekli senin ailenle benim ailemin yaptıklarının mı yarıştıracagız diye. Ne bu, bu yarış için mi evlendiniz. Tamam iki tarafta yardım etmiş yapılan iyilik unutulmaz ama her gün her gün de dile getirilmez
0 oy
(1,022 puan) tarafından
İyi de kizin babasi ev almak zorunda degil ki gerci erkek babssi da almak zorunda degil ama sonucta o ev ogluna aliniyo ne diye yuzune vuruyo ki oda istemese vermezdi yada vermeseymis yani 
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Ay ay i kova.bende.de.anasigil.cocuguma.ceyrek taktı ailem dolabını yatağını bazisini aldı bir çeyrek daha değerli onun için dolap fiyatı 20/30,bindi şuan kim.bilir ne kadar nankorler.
0 oy
(2,614 puan) tarafından
Öyle olur canim erkeğin ailesi bişe yapmaz bı de yaptılar mi gözlerine çok gelir benim eşimde öyle bana hiç bişe yapmadilar bide aldılar mi eşimin gözünde o çok. Büyük olur. 
0 oy
(244 puan) tarafından
Bir iki defa Allah razı olsun de baktın olmuyor verdiyse verdi sanki bana mı verdi evladı için verdi de geç onların yaptığı hersey göze gözükür senin yaptığın ettiğin çaban gözükmez dert etme kendine evinin keyfini çıkar 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
E adam yardim etmiş allah razı olsun o bunun lafini yapmıyorsa eşin yapıyorsa ayip ediyor 
0 oy
(7,259 puan) tarafından
Sende evet sağolsunlar evimizi aldik bebegimizin odasinida bizimkiler yapti iki ailemizde iyiki varlar de sende
0 oy
tarafından
Ne yapacm oturup evimin tadını çıkarmak yerine kavga etmeye bahane ariycam 

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 2,847 göst.
25 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Mucizemi Bekliyorum (835 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 325 göst.
0 oy
44 cevap 1,530 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde Aminenin annesi ❤❤ (2,107 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 647 göst.
12 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,185 soru

11,381,777 cevap

34,876 kullanıcı

...