0 oy
1,530 göst.
Diğer kategorisinde (2,107 puan) tarafından
Kizlar ya ben suriyelilere kek falan vermstim tabagimi bos gondermiyolar gecen kandildede kuru fasulye vermistim kiz sevdgni soylemisti diye verdim turklerin fasulyesi cok guzel demsti kandildede sevapti verdim tenceremi tatli ile getirdi yiyemedik simdide kek tabagimi pogaca ve kurabiyeyle getirdi Allah razi olsun ama yok hic bizimkiler gibi degil gercekten cok vicdan azabi cekiyorum soyleyemiyorumda dolu getirme diye esim kurabiyeden agzina atti attigi gibi cikardi pogacanin tadina bakti iftarini actigi gbi hizlica bakti elindekini oldugu gibi geri birakti o yine herkesin verdigini yiyen cinsten ama ben yiyemiyorum gunah isliyorum degilmi :((( valla uzuluyorum ama albenisi yok ne yapayim geride ceviremiyorum

44 Cevaplar

0 oy
(2,107 puan) tarafından

En İyi Cevap

Pogaca bizimkilere benziyo ama icinde degisik bise vardi kurabiyeyi kirdim icine bakiyim dedim ici susam dolu

image

(2,358 puan) tarafından
Mahlep diyen arkadaş mahlep kokmaz bende kullanıyorum kurabiyede öyle aman aman keskin ya da kötü bir kokusu yok. Suriyeli de değilim
(774 puan) tarafından
Mahlepli kurabiye annemde yapardı çokta güzel olurdu ayrıca tadı da öyle yenmeyecek tarzda garip bir ürün değil ama evet katılıyorum suriyeliler araplar çok değişik yapıyolar tatları çok tuhaf onlar mahlep değilde çok daha değişik şeyler katıyolar
(3,538 puan) tarafından
Evet nohut mayasi,mayana vs koyuyorlar o da olabilir
tarafından
Bu kurabiye aynı Antep kahkesine benziyor burda bayramlarda yapılıyor içine keten tohumu susam galan koyuyorlar ama Burdakinin tadı iyi mesela benim içinde değişik biraz da güzel
(2,107 puan) tarafından
Valla ben tadina bakmadim ne yalan soyliyim ama esim agzina koydugu gbi geri cikardi normalde oyle yemek secen biri degil
-Reklam-
+5 oy
(12,494 puan) tarafından
Valla evinden kendi bardağıyla su verseler içemem allahın gücüne gitmesin ama almıyor midem ne yapayım 
(2,107 puan) tarafından
Gercekten verdiklerini disari atiyorum diye cok vicdan azabi cekiyorum kediler kopekler yiyodur diye tatmin ediyorum kendimi
+2 oy
tarafından
Yanı ırkcılık dın kardeslıgı zart zort dıyenler olucaktır ama ben surıyelılerle ıletısıme gırmıyorum bırak verdıklerını yemeyı, seslenseler duymazdan gelıyorum ınan cocuk olmadıkca, hıcbırını goresı gozum yok
tarafından
Zorunuza gıdıcek bırsey yok, bu kısısel bır tercıh katılamk zorunda da degılsınız zaten, sız gorusturursunz cocuklarınızı, adil ve esit hak konusunu da ben secmıyorum ınsan hakları orgutu degılım ben sadece sevmıyorum kendı cocugumla aynı yerde bulunsun ıstemıyorum o da benım tercıhım
(2,485 puan) tarafından
Evet gorusturuyorum cocuk bu hatta.evime de aliyorum dunyada adaletsizlik,dusmanlik bitmiyorsa bundan sikayet etme hakkimiz bile yok bu cocuklar yarinin buyukleri bunlar da bizim eserimiz
tarafından
Ben 10 tane cocuk yapıp salya sumuk bakıp o yardım bu zekatla  yarının buyugu yetıstıren kımseyı gormedım valla, neyse gorusmedıgınıze emınım de bırsey demıyorum ınsaAllah bu nıckle yarın oburgun baska dusunceyle yorum yapmazsınız unutmam cunku
tarafından
Gözde  katılıyorum sana benim depremden sonra hiç tahammülüm kalmadı eskiden insana ayrımı yapmazdım şuan yüzlerini görmeye tahammül edemiyorum
(2,485 puan) tarafından
Unutmayin kutfen cocuk onlar hicbir gunahlari suclari yok iki tane elif ve hatice adinda harika minik zaman zaman misafrimiz oluyor
Suriyeli yetiskinler hakkinda gorusum cogunlukla ayni fakat cocuklari seviyorum
+1 oy
(6,216 puan) tarafından
Neden yiyemiyosunuz onu anlamayamadim tadı mı değişik geliyo. Yazık çöpe atmayın günah nimet sonuçta keşke söyleyebilseniz de getirmeseler de nasıl da söylenir bilemedim
(2,107 puan) tarafından
Tadi cok cok degisik gercekten yemek yaptiklarinda bile apartman cok kotu kokuyo bizimkiler gibi degil gercekten tadi cok degisik
(6,216 puan) tarafından
Anladım doğrudur tadını beğenmemiş olabilirsiniz ama dediğim gibi nimet hele ki ramazan ayında o günaha girmeyin siz vermeyin biseyler o zmn yada dediğim gibi söyleyin değişik tatları yiyemiyoruz fln deyin güzel bir dille bilemedim başka türlü nasıl olur
(2,107 puan) tarafından
Kiz bazen vallahi ustune denk gelio aaa ne guzel olmus diyo hele birinde yeni dogum yapmsto bikac gunluktu dedim emziriyo cani cekmstr o yuzden veriyorum
(6,216 puan) tarafından
Anladım cnm o da karşılık olarak düşünüp veriyo demek ki iyi niyetli ama yenmedi mi de yenmez işte
(2,107 puan) tarafından
Evet Allah razi olsun bos getirmiyo tabagi zaten kédilere falan atarkende Allah im nolur affet diyip atiyorum
+1 oy
(826 puan) tarafından
Suriyeli oturdu karşıma ne kapısını çaldım, ne konuştum, ne yemek verdim ne aldım. Değil yemeğini yemek muhatap bile olamıyorum maalesef 
(2,107 puan) tarafından
Sanirim bende bundan sonra bise vermicem verdikce oda getiriyo gunah yemiyoruz
0 oy
(48,703 puan) tarafından
plastik biseyde ver peynir kutusu gibi kutu sizde.kalsin de
(2,107 puan) tarafından
Kendi tabaklariyla getiriyolar oyle oluncada ☺
(48,703 puan) tarafından
verme bisey o zman ☺️onlarin goremeyecegi bir yerde kuslara ver gunah olmasin cope atma
0 oy
tarafından
Geri verilemeyecek şeyle ver ben birine birşey verirken öyle yapıyorum kimsenin getirdiğini yemem çünkü temizlikten yana takıntım var 
(2,107 puan) tarafından
Kiz bu sefer kendi tabaklariyla getiriyolar daha beni cok sevdilerki Allahhh ☺☺☺
tarafından
O zaman yapıcak  birşey yok desen alınırlar  çok Allah affetsin dicen kurutup blenderdan geçirebileceğin şeyler olunca yap karıncalara kuşlara koyarsın artik
(2,107 puan) tarafından
Kedi kopek cok buralarda esime veriyorum ise giderken arsaya koyuyo yiyolardir
0 oy
(1,760 puan) tarafından
Neye benziyor kız kurabiyesi
(2,107 puan) tarafından
Geldiginde tabagi cekmistim dur resim ekliyim pogacasi yine bizimkine benziyoduda icinde degisik bise vardi
(1,760 puan) tarafından
Güzele benziyor aslında
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Benim eşim Türk olaa da yemez kolay kolay. Ben de yiyemem sanırım farklı geliyor. Verirken tabagımı alıyım canm sen çıkma de. 
(2,107 puan) tarafından
En iyisi tabagi o anda istemek bencede  ama boyle ozel bseler yapinca kendi tabaklariyla getiriyolar bu sferde
0 oy
tarafından
Ben Türklerden bile yiyemiyorum Suriyelilere hiç yiyemem 
(2,107 puan) tarafından
Ya tanidigim kürt türk yerim ama bunlarinki gercekten cok degsk icindekilerde degsk gorunuyo
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Ben plastik tatlı kutularını biriktiriyorum şu ünlü mamullerden aldığımız komşuya veriyorum geri gönderme durumu olmuyor bu şekilde 
(2,107 puan) tarafından
En iyisi onlari bende biriktireym onlarla vereym ama bu sefer onlarda kendi tabaklariyla cikario
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Onlarin yiyecek kulturu bize benzemiyor olabilir o yuzden begenmemeniz normal. Suriyeli degil, Turkte olsa el lezzeti yapilis vs etkiler. Kimisi temizlikten dolayi yiyemez. Bende mesela samimi olmadigim bir komsum bisey getirse yiyemem. Kendinizi kotu hissedecek bir durum yok bence.
(2,107 puan) tarafından
Tanidigim kurt turk farketmez onlarnkini yerim ama bunlarinki gercekten cok degsk gorunuyo ve degsk kokuyomus
0 oy
(1,804 puan) tarafından

Görüntüsü iyi duruyor kız şöyle :sideways: yani şehir şehir bölge bölge bile damak tadı yemek lezzeti farklı oluyor.kaldıki ülke değişik.. olabilir kuşlara ufala ıslatın birazda onların görmeyeceği biyere bırak canım.. verme istersen artık madem gelen ziyan oluyor.sen vermezsen oda getirmicektir.. 

(2,107 puan) tarafından
Kiz bazen ustune denk gelio mesela sekilli kurabiye yapmstim ustune geldi yeni dogum yapmsti ne guzel kurabiye yapmssn dedi bende cani cekti diye verdim bazen soruyo napion diye kek yapiorm diyorum resmni istiyo atinca cok guzel gorunuyo diyo bende veriyorum cani ceker diye
0 oy
(11,079 puan) tarafından
Annemin komşusu vardı evlerine gidip gelirdik zamanında. Çok temiz ve iyilerdi onlardan yerdik. Ama başkasından yiyemem temiz olmuyor hepsi
(2,107 puan) tarafından
Evleri temz degil birazda o yuzden yiyememem galiba
0 oy
(933 puan) tarafından
Malesef yiyemem daha önce üst katımızda Suriyeli aile oturmuştu yıkadıkları çarşafları asmışlar balkona neyle yıkadılar bilmem kuyruk yağı gibi leş gibi tarifsiz bi kokusu vardı inan aklıma geldikçe burnumun direği sızlıyor. Sokak hayvanlarına ver getirdiği şeyleri 
(2,107 puan) tarafından
Ben koku alan biri deglm ama esim hep diyo yemek yaptiklarinda esek olusu gibi kokuyo apartman diye
(933 puan) tarafından
İnanırım gerçekten öyle kullandıkları baharatları yağlar bizimkinden oldukça farklı.
(2,107 puan) tarafından
Bidaha vermicem tabagmla bse ya insallah onlarda bdaha getirmes
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Benim eşimde hayttta yemez bende yiyemorum Allah affetsin komşum hep yemek getrdiri gaz mide ağrısı yapardı en son gece yarısı kustum ogun bugün dur tiksintim var yiyemeyirum annemlere geldim ablam yemek yapmıştı midem bulandı o elinde bile yiyemedim düşün yani bazı insalarin eli çok pis yanlış anlama elini yıkamadan falan yapyorlar benm midem gtmiyor:(
(2,107 puan) tarafından
Ya ben tanidigim insanlardan yiyorum yalan yok ama bunlarinki cok cok farkli bide evlerinide gordumya biraz oda var
(5,378 puan) tarafından
Evet cnm ben de yiyemiyorum valah
(2,107 puan) tarafından
Artik bende vermeme karari aldim vermicem ki getirmesinler
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Bunu bilmiyorum ama.benim çalıştığım yerde Suriyeli biri vardı aşırı lezzetli şeyler getiriyordu tadı hala damağımda. Gerçi bizimki Suriye'nin zenginlerindendi belki lüks yaşamdan kaynaklı onlar farklıdır 
(2,107 puan) tarafından
Ablamda demsti onlarin tatlilari falan cok guzel bademli findikli fistikli diye hazir alinms tatli ilk getirdigunde esim yedi oda onu cok begendi ama kendilerinin yaptiklarini esim hic yiyemedi
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Yapilan yorumlar verdigin cvp lara baktim vicdan tadi vs vs vs vs evi temiz degil bilmem ne gubaha giriyorsun sende verme diyemiyorsan damak zevkimize uymuyor diye  sende verme onunda kendi yemek kültürü kedi köpeğe veriyorsun her defasında   alma insanlar kendi yesin de biz yemiyoruz cocukda yemiyor ziyan oluyor dersin gerçekmesin yani vicdana gerek yok.
(2,107 puan) tarafından
Iste onu diyemiyorum kim olursa olsun verme diyemiyorum keske diyebilsem
0 oy
tarafından
Yenilmiyor ki yiyeyim asla yemem valla ben midem kaldirmaz
(2,107 puan) tarafından
Valla Allah affetsin bdaha bse vermicem oda getrmesn
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ben niye bu kadar üzüldüm buna şimdi.Ben geri çeviremem bana ikram edileni.vermekten de vazgeçmem tadını sevmediysem sokaktaki canlılarımızı beslerim.Tiksinme durumum bile olsa kimseye bahsedemem 
(2,107 puan) tarafından
Kiz bende kediye kopege veriyorum

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 702 göst.
5 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (5,941 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 345 göst.
27 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 647 göst.
12 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu