0 oy
652 göst.
Diğer kategorisinde (46 puan) tarafından
Bebegim cok huysuz 18 gunluk ne zaman akillanir

40 Cevaplar

0 oy
(3,181 puan) tarafından
Rahat etmek istiyorsan hamak beşik al canım ben çok rahat ettim 
(46 puan) tarafından
Bu besikte bile yatmiyo ki
(3,181 puan) tarafından
Kolik bebegi olanlar kullanıyor herkes rahat ediyor
-Reklam-
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Bebeler akıllanmaz yavrum boş umutlara kapılma gazı geçer başka birsey başlar o biter Atakları başlar o biter hareketliliği başlar o biter ergenliği başlar heyy yavrum heyy bitmezde bitmez
0 oy
(1,975 puan) tarafından
 Allah yardım etsn sana
0 oy
(2,349 puan) tarafından
Dur bismillah yani bebek çocuk akillanmaz zaten akılları yerindeyse şükür Rabbimin izniyle. Büyüdükçe anlamaya ve idrak etmeye başlarlar 
0 oy
(119,318 puan) tarafından
malesef buyudukce dahada sasiriyolar
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Bir kaç güne akıllanır 

Sfs
0 oy
(330 puan) tarafından
Sizi korkutmak istemiyorum yasadigimi soyluyorum sadece hani benim oglum karnimdayken cok akilliydi tekmeleriyle bile beni rahatsiz etmezdi ama dogdugu gunden beri hep agladi uykusu olmadi sabha kadr uyumadi ve ayni sekil gun icide uyumadi suan iki bucuk yasinda ve halda huysuz halada çok agliyo. Bazen artik sabrimin sonlarini cok yasadim onada kizmamak icin oturup saatlerce agladigim cok oldu insallh sizinki duzelir 
(46 puan) tarafından
Insallah duzelir Allahm
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Gazi olmazsa sakinleşir bebek yediklerine dikkat et cnm bide gaz damlası kulan akilanir derken galiba gazı ne zaman biter uykusu ne zaman düzene girer demek istemişşin 
(46 puan) tarafından
Evet canim oyke demek istedim gaz damlasi hangisi en iyisi
(7,036 puan) tarafından
Bebeğine göre değişir canım nurseharvays diye bir damla kulandim ben çok iyi geldi çocuklarıma sende dene bakarsın olmaz ise zinco kulanirsin oda iyi
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Akıllanmayı bilmem ama 3 yas sonrası mükemmel rahatlıyorsun. Daha yolun başındasın Allah kolaylık versin 
(46 puan) tarafından
Amin insallah kolay atlatirim bu zamanlari
0 oy
(618 puan) tarafından
Valla cnm benim kiler 2 3 yaş ikisi daha akilanmadi seninki daha küçük yolun basindansin Allah kolaylık versin zor valla 
0 oy
tarafından
Ya akıllanır degılde ne zaman sakinleşir hanı 40 çıkınca falan mı ağlama krizlerı ne zaman azalır demek istiyor kız ya hemen linç lemek ıcın bekleyın sizde yok sen akıllan bilmem ne lohusa kadın ya doğru kelımeyı bulamamıs onu yazmış ne var bunda sanki anlamadınız mı kadın'ın ne demek istediğini yazık ya vala

Soruna da gelecek olursak daha yeni sürekli huysuzluk falan olur normaldir sen sakın ol stres yapma 40 çıkınca bıraz daha düzelir bol bol sarıl kucağına al anne kucagını bilsin sakınlessın ben zaman'ında agrılarımdan yapamadım çok huysuz bır bebek yetıstırdım çok pısman oldum ne kadar stressız ve mutlu olursan bebegın iyi olur
(46 puan) tarafından
Yani agladiginda agrin oldugu icin kucagina mi alamadin aglayarak mi buyudu canim kimisi diyor kucaga alistrma zor olur diyir
tarafından
Vala ben çok çektim kucagıma da aldım çarşamba da salladım daha yeni doğmuş belkı daha uysal bir bebek olur benımki çok huysuzdu arkadaslarımla hemen hemen aynı ayda doğum yapmıştık onlarınki yatırırdı sesleri çıkmazdı benimki ortalığı ayağa kaldırırdı sonuç şimdi ıkı buçuk yaşında halende huysuz olur bazen ama o kadar akıllı bır çocuk ki söz dinler görenler şaşırır eski hâlinden eser yok derler cidden ağlayan bebek iyidir ya sabır gerektırıuo
(46 puan) tarafından
Aglamasa keske
0 oy
(107 puan) tarafından

cani gule gule buyut yavrunu. yine sacma sapan yorum yapan anlayissiz insanlar ususmusler postuna onlari da hiccc takma biz uykusuz yorgunn anneler anladik seni bence... 40indan sonra bi tik rahat edersin sonra da ataklar baslar diş başlar... allah kolaylik versin ama bi gülüşü konusmaya baslayinca bi anne deyisiyle de erir bitersin:)

(46 puan) tarafından
Siringa ile yapamam da zor olur o sanki aspirator mi iyi oluyor siringa ile mi
(107 puan) tarafından
estağfurullah canim senden de allah razi olsun tabi ki sorabilirsin. kendini yetersiz hissetme bende bunlari kizim dogdugunda ogrendim canim. siringa ile zaten serum fizyolojik sıkıyorsun sonra aspirator ile cekiyorsun canim
(46 puan) tarafından
Anladm cok tesekkur ederm gercekten
(107 puan) tarafından
rica ederim canim benim kizimda cok zor bi bebek gercekten uykusu hala problem... ama kendini sosyal yasantidan da soyutlama ne olursa olsun gidecegin gelecegin yerlere de gitgel bizler anne olduktan sonra sadece anne oluyoruz unutuyoruz bi kadin oldugumuzu bi eş oldugumuzu cunku son tavsiyemdir:)
(46 puan) tarafından
Cok mu sktm ki sizi son tavsiyemdir yazmissin8z kusura bakmayin gercekten ozur dilerm bilgisizlik gercekten basa bela
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Gazi varsa gaz damlasi kullan 
(46 puan) tarafından
En iyi gaz damlasi hangisi sence metsil yazdi doktor ama ise yaramiyo pek
(1,504 puan) tarafından
Her gaz damlasi her bebekde ise yaramiyor canim deneyecen. Zinco kizimda ise yaratmıştı
(46 puan) tarafından
Anladm tesekkur ederm
0 oy
(211 puan) tarafından
Huysuz olmasının sebeplerini bulmalısın gazı olabilir ayaklarını çok karnına doğru çekiyorsa ememiyorsa muhtemelen gazo vardır o yüzden durmaz veya doymuyor olabilir sütünün yettiğinden öncelikle emin ol gazını mutlaka al karnına zeytinyağı ile öasaj yap ayaklarını karnına doğru hsfif bastır bisiklet hareketi yaptır gazını alttan da üsttende çıkartsın o zaman rahatlar
(46 puan) tarafından
Sutum yetmiyo mama da veriyorum bazen sutum nasl cogalir acaba
(211 puan) tarafından
Bol bol su tüketin günde dn az 2 litre ve bol bol tahin hurma hoşaflar sütlü tatlılar tüketebilirsin ben hiç sütüm yokken gecd bile su içtim ve humananın süt yapan çayını tükettim hemen fayda etti birde emzirmeden öncede sonrada 1 bardak su iç giden sütün yerine süt yapsın.
(46 puan) tarafından
Ne hurmasi hac hurmasi mi dediginiz
(211 puan) tarafından
Evet varsa cennet hurması da güzdl süt yapıyor onuda kurutup tükettim ben bebeğim 15 aylıktı o zaman bile çok güzel süt yaptı
0 oy
(1,095 puan) tarafından
28 aylik cocugummm... Daha da delleniyolar
0 oy
tarafından
Valla benimki 2 buçuk yaşında kafayı yiyorum evde bazen 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Acelen  ne daha  dur  kızım  29 aylık  olacak  hala  o dediğin  akillilıgi  göremedim  acele etme  bacım analık  kolay  değil  herşey  zamanla  sabırla  yerine  oturuyor  3-4 yılda
(46 puan) tarafından
Cok uzunmus yaaa
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Akıllanır derken huysuzluğu ne zaman gecer demek istedin galiba canim şimdi gaz sancıları başlar damlalar kullan masaj yap karnını sıcak tut gazını çıkar yeterli kolik değilse 40 çıkınca sakinleşir kolikse 3 ay bitmeden düzelmez  zaten her aşı da huy değiştirir bebekler 4 aylık olunca damakları kaşınmaya başlar huysuzluk bir başlar taki  dış çıkartana kadar tabi 4ve 8 ay atakları var bebeklerde vu dönemlerde huysuzluk has safada olur yani senin anlayacağın 2 yaş sendromunu atlatama kadar bize rahat yok sebebleri değişecek ama huysuzlyklari  değişmeyecek akıllılık beklersen o ancak 14 yaşlarında falan gerçi o zamanda ergenlik başlıyo 
(46 puan) tarafından
Guzel aciklaman icin cok tesekkur ederm ben dis cikarma doneminde ne yapicam yani ates oldugunda falan ayrica her diste ayni zorluk cekiyor mu bi tanesi cikinca digerleri kolay cikiyor mu
(2,471 puan) tarafından
Bu çocuğa göre değişir normalde ilk iki dişten sonrası daha kolay olur ama şu an 1 yasinda ki kizim 3.cü  dışını yeni çıkardı ondada ilk dış gibi zorluğu oldu ateşi çıkınca ılık bir dua aldır baktin dusmuyo ayina  uygun ağrı kesici ateş düşürücü şuruplar var onlardan verirsin hemşiresi doktorunda seni yönlendirir endişe etme
(46 puan) tarafından
Tamam cok tesekkur ederm insallah zorlanmam Allahim herkese kolaylik ver
0 oy
(331 puan) tarafından
10 12 sene sonra az kaldı sabret
(46 puan) tarafından
Cok azmis Allahim yardim et bana ve tum annelere Yarabbim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 225 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,395 puan) tarafından soruldu

379,774 soru