0 oy
238 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (30 puan) tarafından
2 gündür etlerim kopuyor bogazım şiş yemek yiyemiyorum iki kücük cocugum var 1 ve 3 yaslarında. 3 yasında olan cocugum da ateşli hasta. Ev göçüyor cocuklara yemegi dısardan corba söylüyorum. Kaynanam Bi sokak ötede hasta oldugumuzu bildiği halde 2 gündür ugramadı bile. Normalde de hep benm evimdeler yerler içerler lafını yaptıgım dan değil. Düşenin dostu yokmuş ev berbat halde biz öylesine yemek yok heryer dagınık eşimede söyleyince bana tavır alıyor ben haksızmıyım yani suan onlar hasta olsa ben koşa koşa giderim cocukları perişan ederek 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen ara söyle canım. Böyle zamanlarda yapmayacakta ne zaman yapacak.

Anne hastayız bize çorba yap gönder de. Bosver
(30 puan) tarafından
Canım biliyor hasta oldugumuzu zaten ben neden söyleyim yapmak isteyen yapardı. Hergun bizdeler normalde hasta olunca umrunda olmadık
tarafından
Tamam sen haklisinda. Valla hastaykende boşa nazlanmanin alemi yok. Birde yakınmış evi ara yapsın. Cocuklarada yazık.
Valla komsumun eşi çocuğu hastalandı. Komsumda çalisiyo. Komşum aradı kaynanasigili gelin bakın diye ta 4 saatlik yoldan geldiler .
-Reklam-
0 oy
(92 puan) tarafından

Böyle zamanda gelmiyorsa hayırsızın teki demekki eşin de görmüyo mu canım alla alla tavır alacak ne varmış bu erkek milleti de anasını illa bi savunacak 

(30 puan) tarafından
Valla cok kötüyüm normalde evim asla böyle olmaz cocuklarımın bir öğününü gecirmiş Bi insan bile değilim Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Bu zor günlerde herkes herkesi tanıyor sende artık ona göre muamele edersin kimse kimseye günahını vermiyor kaldı bir aş yemek ölsemde kimseye minnet etmem bir şekilde o çocukları yedirir içiririm 
(30 puan) tarafından
Zaten etmiyorum bundan sonra da ona göre davranacağım
0 oy
(119,086 puan) tarafından
tirnagin varsa basini kasi demisler kimseden fayda yok
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Kimseden bişey bekleme bacım tırnağın varsa başını kaşı 
0 oy
(6,153 puan) tarafından
Zor günlerin de eşinin destek olması gerekiyo sana eşin kızacagina kalksın elinden ne geliyosa yapsın 
0 oy
tarafından
Ben de öyle oldum geçen gün oturup ağladım insan canını çekemiyor değil ki bir de çocuklar olunca. Zor zamanında yanında olmayanın normal günde dahi yeri yok yanımda. Merhamet güzel bir şey. Bir gün herkesin ihtiyacı olur. 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Kari koca hastalandik geberiyoz dediki annem gelsinde bize baksin iyi dedim gelsin yatak dosek haldeyiz cunku anasi geldi kicini devirdi bi kanepeyede o yatti ayagimi suruye suruye gittimde gene ben corba ne yaptim da yedik bidaha dedim tobeeeeeee ben bak diye cagirdim geri kendim baktim insanliktan bilmezler baska gunde acma kapini madem.oyle lazimken nerdeydin de benim gorumcemde iki ev uzaklikta gelip yapiyim yenge bi cocukla perisan olma demez agzimla dememi bekler onuda ben demem oyle boyle surunup gidiyo iste gecmis olsun bacim 
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Kaynanalar böyle valla benim ki aşağı katımda oturuyordu düşük tehlikem vardı hastalıktan geberiyordum bebegim de aynı şekilde ama bi telefonla bile arayıp geçmiş olsun demedi hadi beni gec torununu bile sormamisti korona olduk yine aynı çok bişi beklemicen bunlardan 
0 oy
(163 puan) tarafından
Ah bacım ahh. Bu kayinvalideler hep aynı olsa gerek düşmeye gör . Bende neler diyorum çocuk durmuyor ne yemek yapabiliyorum ne yiyebiliyorum diyorum. Canı isteyen yer senin canın istemiyordur diyor. Şaka gibi dimi 
(30 puan) tarafından
Şaka gibi ne deyim Allah yardımcımız olsun
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Haksız değilsin. Çok üzücü bir durum. İnsan kendini değersiz ve kullanılmış hissediyor. Hele böyle hastalıklar daha beter Allah korusun ama kolunun yarısı yaralanma insan güçlü kalıyor ama grip insanı gerçekten çok düşürüyor mental olarak. Allah'a havale edeceksin canım ne yapacaksın ki başka. Allah şifa versin ❤️
(30 puan) tarafından
Amin canım cok sağol

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 176 göst.
20 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu
+2 oy
22 cevap 519 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Z.ElaSevim (1,086 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 280 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde beynus4444 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 415 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde Kuzeybebesi (627 puan) tarafından soruldu

378,071 soru

11,315,959 cevap

34,757 kullanıcı