0 oy
425 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar benim kaynanam köyde yaşıyor evrimle köy arası 20 dakika ve neredeyse artık her gün benim evimde çocuğum 7 aylık ben 2 buçuk aylık çocuğumu bırakıp işe başladım hemşireyim  çocuğumu annem bakıyor kendi asla çocuk bakmakla ilgisi yok beceremiyor annem bakıyor ve annemi inata alıp her gün geliyor geldiğiyle kalmıyor kaynımi kayınpederimi çağırıyor akşam.yemegine kalıyorlar işten geliyorum rahat rahat ayağımı uzatıp yatamıyorum her akşam yorgun argın yemek işine girisip yemek çay kahve saat 11 12 gibi kalkıyorlar sonra çocuğun işleri derken 2 gibi uyuyup 7 de tekrar iş için kalkıyorum çok bunaldim annemin yan tarafında oturduğum için kıskandığından yapıyor fakat ben hem iş hem bunlar bezdim artık ne yapabilirim bir akıl verin 

14 Cevaplar

+1 oy
(8,740 puan) tarafından
Acikca konuscaksin ne bu her akşam her akşam esin ne diyor peki
-Reklam-
+1 oy
(12,695 puan) tarafından
Valla gel çocuğu al anneni evine gönder ben yorgunum uyuyacağım de odana çekil eşinle kös kös oturup gitsinler 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Valla bilemedim bacisi sen iyisi annenide al kac bunlardan uzaga 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşine söyle canım haa o bişey yapmıyorsa açıkca konuşacaksın hayırdır anne diyerek yada anne her gün geç saate kadar buradasın annem yerine sen bak falan de annenede zor 
0 oy
(291 puan) tarafından
Bunlar hep sessiz olmandan cankm.dilini çıkarırsan rahat edersin.yoksa nasil alistirdiysan öyle devam eder.
0 oy
(150 puan) tarafından
Anneni evine çağır canım o söylesin kaynanana 
0 oy
(163 puan) tarafından
Ben neyi fark ettim biliyor musun bacım? Onlar utanmiyorsa sende utanma geç köşeye uzat ayakları ben çok yoruldum de . Onlar seni öyle görmek istemiyorlarsa gelmesinler . Bir kere karşılarına geçip uzanirsan bir daha gelmek istemezler . Bana güven :)
0 oy
tarafından
Eşin konuşsun annesiyle olmazki hergun hergun 
0 oy
(7,174 puan) tarafından

İşten gel yat uzan kalkma yemeğe çağırıyorsa da kalksın yapsın madem sizde yiyin yatin :) 

Ya da bir süre sen annene taşın hastayim yemek yapamıyorum aç kalmayın de :) 
0 oy
(7,223 puan) tarafından
Niye oluyor biliyormusun sen o yorgunlukla caninin kiymeti bilmeyip bide onlara yemek hazirladigin icin ee bu saate kadar burdaydin anne annem cocuga bakiyo sende yemek yapsaydin benim halim yok yaticam kusuruma bakmazsin heralde de gec odana yat annen senin evine gelip mi bakiyor zaten yakinmisiniz alip kendi evine gotursun oraya da gelemez heralde 
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Şeyi merak ettim onun çocuklarını kim büyütmüş çocuk bakmayı bilmiyor demişsiniz ya. Hani acaba siz öyle mi görmek istiyorsunuz benim gorumcemde kaynanasına çocuğu tutmayı bilmiyor diyordu ilk doğum yaptığında şimdi cocugunu ordan çıkartıyor iyi bakıyor diye o yüzden sordum.  

Sürekli gekmekeri içinde en iyisi eşinin konuşması sen konuşursan yanlış anlayabilirler ben o tarz şeyleri hep eşime söyletirm
0 oy
(270 puan) tarafından
Bende çalışan bir anneyim. Tercümanım. Benim evim de yol geçen hanı gibi. Buradan geçen evimin ziline bir kere basmadan ilerlemiyor. Nadir gelen biriyse başımla beraber ağırlıyorum ancak hergün gelen kişiye kapıyı açmıyorum. Sorduklarında da diyorum ki evde değildim, evin lambasını da hırsız gelmesin diye açık bıraktım. Bir daha gelmeden haber verirseniz böyle mahcup olmam size diyorum. Aradıklarında da ben şuradayım diyorum. Hergün ya da en az haftanın 5 günü kapımı çalanlara böyle davranıyorum. Habersiz gelenlere hele hiç kapıyı açmıyorum. Çalışan ve bebekli bir annenin evi her zaman toplu olmaz ki çalışmayan bir anne bile bazen yetişemiyor evine ve bebeğine. Yorgun argın eve geliyoruz onda da milleti ağırlayamayız. Bir bebeğimiz var ilgiye muhtaç. Açma kapıyı, evde yoktum de. Önceden ararlarsa da annemdeyiz de, annene git.
0 oy
(2,900 puan) tarafından
İşten gelmişsin madem yemeğe gelecek yapsın getirsin. Ya söyle çok yoruldum ben sen de şunları yap diye yada her geldiklerinde makarna haşla ver önlerine. 
0 oy
(2,829 puan) tarafından
Bu kaynana tipleri döl israfı

Bugün biri öyle dediydi sfsg 

Açık açık söyle

Yada sinsi sinsi 

Altan Altan söyle

Gir odana çıkma

Yorgunum de 

Galiba virus oldum de 

Bulaşıcı ölümcül de 

Ay şaka tabi