0 oy
311 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (334 puan) tarafından
Yapılan araştırmalara göre 7 ay ile 33. ay arasında her gün 1 saat ingilizce iletişim kurulursa bebeğin 2 anadili oluyormuş. İngilizce öğretmeni olan anneler ya da eğitim aldıran anneler var mı acaba etkili oluyor mu ? Kpss ye çalışan ya da son sınıf ingilizce öğretmenliği okuyan birinden özel ders gibi her gün 1 saat iletişim kurmasını sağlasam verimliliği nasıl olur? Bunu deneyenlerden fikir almaya ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz

9 Cevaplar

0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ben Fransa doğumluyum eşim almanya kızım tam 3 ülkenin vatandaşı ama gel gör ki hep Türkçe konuşuyoruz :) tabiki faydası olur ama 1 saat az. Ideal olan en az haftada 2 kez olması 
(3,101 puan) tarafından
Pardon ben haftada 1 saat anladım günde 1 saat super olur tabi
(334 puan) tarafından
Bebekle ikiniz Fransızca ve Almanca konuşsanız diğer kişiler Türkçe konuşsa 3 tane anadili olur, çok güzel bir fırsatı kaçırıyorsunuz
(3,101 puan) tarafından
Şöyle ki eşimin anadili Almanca benimki Fransızca ortak dilimiz turkce (turkiyede taniştik) yani mecburen evde turkce konuşuyoruz. Ama tabiki kızımın Fransızca ve Almanca ögrenmesini isterim ama sanki daha turkce tam dediklerimi anlamıyor o beni düşündürüyor daha 16 aylık
(1,753 puan) tarafından
Mrvgul daha erken bence. Önce konuşmayı söksun. Hem kafası karışmaz hemde dili agirlasmaz
-Reklam-
0 oy
(4,284 puan) tarafından
Guzel sekilde dil bilsem ben yapabilirdim guzel birsey aslinda hayata 1-0 onde baslamis olur. Ama ozel

Olarak yabanci birjnden ders aldirmak bebege cok yuklenmek olur bence.  Kendim biliyor olsam   Birseyi mesela hadi banyo yapalim derken birde ingilizcesiyle soylerdim cift anadil seklinde ogrenirdi

Benilim bi oyuncagin hem araba hem car olarak ogretmek falan olabilirde ders aldirmak bilemedm
(3,101 puan) tarafından
Bebek ve çocuklara ders şeklinde öğretilmiyor zaten oyun ablası abisi şeklinde çocukla o dilde oynuyorsun :)
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben de eşimde İngilizce öğretmeniyiz. Bi ara denedik ama çok strese girdi. Konuştuğumuz halde bizi anlamayınca panik oldu. Biz de çok üstüne gitmedik açıkçası. Şuan somut olarak çoğu şeyin İngilizcesini biliyor ama diyalog bölümüne pek geçmedik. Sadece kelime öğretiyoruz. Diyalog kurmaya çalışınca ağzımızı kapatıyor ağlamaya başlıyor.
0 oy
(119,506 puan) tarafından
kuzeye 1 yildir 2 dil gidiyoruz son zamanlarda konusma ilerledikce karisti herseyi mesela el hand demek elim acidi yerine annee hand acidi diyo gibi gibi
(2,974 puan) tarafından
Ya yerim karıştırmış
(119,506 puan) tarafından
hersey karisti gidiyo ☺️
0 oy
tarafından

Kürtce öğretiyorum o da kızımın anadılı pek faydası olmaz ama olsun annemgılle konuşmaya çalışması bıle beni mutlu ediyor:D

0 oy
(10,446 puan) tarafından
Ben aktif değil ama her şeyi bi İngilizce bir Türkçe öğretiyorum cümle yapısı vs den ziyade kavramları biliyor organlar renkler sebze meyve 
0 oy
tarafından
Ben haftanin 3 gunu evde calisiyorum evde calistigim gunler isim sebebiyle neredeyse tum gun yurtdisi ile toplantida oluyorum, surekli duyuyor, temel komutlari artik anlamaya basladi ornegin islak mendili getirir misin ya da isigi acar misin gibi. Ozel bir cabam yok spontane gelisiyor tamamen. 3 den sonra ozellikle uzerine egilmeyi dusunuyorum ben. Su an onceligim kendi dilini once bi cozmesi.
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Ya bilmiyorum bizim ki daha doğmadı ama eşimle laf arasında bu konuyu konuştuk. 

İngilizce 

İtalyanca

İspanyolca 

Bu 3 dilin eğitimini almasını istiyoruz. 

Ama en az 4 yaşında olmalı mesela Türkçeyi konuşmalı kendini ifade edebilmeli ondan sonra diğerleri için hareket edilmeli. 

Mesela yeğenlerim önce Türkçe öğrenir tam anlamıyla konuşmaya başlayınca ablam Kürtçeyi de konuşuyor. 4-5 yaşlarında ikisini de konuşuyor oluyorlar.  

Türkçe ve Kürtçe bizde kesin zaten. Ama artık İngilizce de bilinmesi gerekiyor. Ee kalanları için kendi istediği sürece üstünde duracağız nasipse.
0 oy
tarafından
Ana dilim kürtçe evde çocuklar öğrensin diye konuşuyoruz çoğunlukla 12 11 9 yanındakiler hepsini anlıyor az konuşabiliyor şimdi 1 yaşındaki bebeğimin yanında konuşuyoruz öğrensin diye bakalım inşalla o tam öğrenir dil çok önemli bisey keşke tüm dilleri bilseydim 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 188 göst.
2 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 111 göst.
12 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 221 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 352 göst.