0 oy
1,021 göst.
Aile kategorisinde (262 puan) tarafından
Bu ne diyo diyeceksiniz belki ama çok uzun aslında eşime diyemedgim için anlatıyorum buralara. Eşimle önceden arkadaştik o şekilde tanışarak evlendik. Ve ben onun bütün geçmişini biliyodum bunu bile bile evlendim zaten. Bir sevgilisi vardı ve evliligin eşiğinden döndüler o ara biz hiç görüşmedik eşimle sonra biz tekrar arkadaş olarak görüşmeye başladık sonrasında 3 yıllık sevgililikren sonra evlendik. Yani eşimle arkadaştık  uzun bir süre görüşmedik o arada bu seviglisnden ayrılmış falan. Öyle tekrsr konuşmaya başladık sonra sevgililik evlilik falan oldu öyle işte. Eşim o kızı çok seviyordu ilk askıydi yani. Ama ne bileyim o zamanlar ben artık o kız başkasıyla evlendi falan diye hiç umursamadım eşim unutmuştur falan diye takmadım evlendik eşimi çok seviyorum. Ama nedense içimde bir his sanki eşim onu hiç unutmamiş gibi. Acıklı bir şarkı çıktığın da hemen değiştirir duymak istemez. Köye gittiğimiz de hep onun evinin oralardan gider çarşıya giderken. Bilmiyorum belki bana öyle geliyor ama içimde bu sıkıntıyla yaşamam o kadar zor ki. Sanki benimle evlenmek için evlenmiş gibi. Bazı geceler ağlıyorum kendi kendime onun haberi bile olmuyor. İçim yanıyor. Kafamda o kadar çok soru var ki. Keşke hepsinin net cevabını bulabilsem. Eşime bu soruları sorabilsem. Veya eşimin kalbini aklını okuyabilsem. Bir dakika bile durmazdim yanında. Ona da kendime de bu acıyı cektirmezdim. O kadar zor ki hâla onu mu seviyor istiyor düşüncesiyle yaşamak. Emin Olduğum tek bişey var ki eğer biseyleri değiştirme şansı olsaydı onunla evlenirdi eşim. Beni onun kadar sevmiyor bunu o kadar anlıyorum ki. Diyorum keşke tekrar konuşmasaydik karşıma çıkmasaydi onunla evlenseydi. Bunu söylemek bile o kadar acı veriyor ki. Bana iyi davranır asla şiddeti yoktur. Ama ne bileyim bazı şeyler sadece şiddetle olmuyor. Başka şeyler de yakıyor insanı. Bir de bu kız biz evlendikten sonra bir kaç kez eşime mesaj atmıştı seninle konuşmam lazım falan diye ama eşim boşver falan dedi bana öyle kapandı gitti konu. Kendini hatırlatiyordu yani kız ara ara. Offf bilmiyorum. Eşimi karşıma alıp ona karşı hâlâ biseyler hissediyor musun diye o kadar çok sormak isterdim ki. Beni onun kadar sevmiyorsun biliyorum demeyi, onunla evlenseydin asla evlilik yıldönümünu atlamazdin demeyi sürekli onu sevdiğini ona söylerdin ama bana söylemiyorsun hiç demeyi o kadar çok isterdim ki. Acıklı şarkı çıktığında ben bile değiştirmeye başlıyorum artık eşimin aklına o gelmesin diye. Bu bile canımı o kadar acıtıyor ki. Kocam üzülmesin diye arabada radyo da acıklı hüzünlü ayrılık şarkısı çıkmasın diye dua eder oldum :( çıkınca o değiştirmeden ben değiştirir oldum. Bu belirsizlikten kurtulmayi o kadar çok isterdim ki. Sonrada arkama bakmadan çekip gitmek isterdim onu da kendimi de kurtarmak isterdim bu azaptan :( canım çok yanıyor kızlar bilmiyorum anlatabiliyor muyum kendimi. Ama bazı günler kalbim parçalanıyor içim cikicakmis gibi ağlamak istiyorum 

25 Cevaplar

+3 oy
(54 puan) tarafından
Çok zor bı durum kendi yanında ama aklı sende değilmiş gibi yaşamak evet çok zor ama şöyle düşün onunla olmak isteseydi olurdu, bak eşine mesaj atmış kendini hatirlatmis ve eşin oralı olmamış sevgi o kadar büyük ki bı hata yapıp ona gidebilirdi seni birakabilirdi. Seni seviyor demekki sana kiyamiyor belki de senin aklına geldiği kadar onun gelmiyordr bile. Afedersin bı laf varya eşeğin aklına karpuz kabuğu sokma diye unutmuş olsa bile ona bunu sorma , hatırlatma, kendine güven kendine değer ver. Unutma seni seviyorki senin yanına ve seninle evlendi.
(172 puan) tarafından
Ne kadar güzel yazmışsınız
-Reklam-
+2 oy
(5,406 puan) tarafından
Bosver hiç düşünme o senin kocan diğeri geçmişte kaldı, aklını vs bosver gerçeklere bak. Herkesin vardır aklının  ucunda birileri ama bence eşin seninle mutlu sen boşuna bunları düşünüp evinin enerjisini bozma bereketini kaçırma şeytandan geliyor bu vesveseler. Eşine çok iyi davran sevgi sözcükleri kullan kibar ol nazik ol o da hep seni sever sana karşı iyi olur. Bunları sil at aklından 
+2 oy
(142 puan) tarafından
Geçmişte yaşanan şeyler geçmişte kalır geçmişi kurcalama bugüne bak kimin yanında kiminle evli.. herkesin bir geçmişi var herkesin bir ilk aşkı var seninle evlendiğine pişman mı sana bunu düşündürecek davranışları mi var yoksa hepsi senin kuruntun mu? Aklında başkası olsa senin yanında durmazdi diye düşünüyorum. Acıklı şarkılari sevmiyor diye bu sonuca varmak doğru değil kendini üzersin böyle. Eşinle arandaki sevgiyi ve muhabbeti arttırsın Rabbim 
(1,556 puan) tarafından
Çok doğru..
0 oy
(173 puan) tarafından
Neden sormuyorsun 
(262 puan) tarafından
Bilmiyorum. Eğer böyle bişey varsa bile hayır diyecek yalan söyleyecek diye korkuyorum
(173 puan) tarafından
Sen kocanı tanımıyormusun yalan söyleyip söylemediğini anlayamazmısın açık açık tatlı dille öyle terkederim falan olayına girme ben böyle seziyorum bana doğrusunu anlatırmısın ben bu soru işaretiyle yaşayamıyorum de
0 oy
(9,314 puan) tarafından

Kendi ayağına sıkmışsın bacım ne yaptın sen. 

Eşini karşına alıp sorsan duyacağın cevaptan da korkarsın 

Sormasan da içinde kalır 

Çok zor bir durum ama bile bile evlenmişsin artık yapacak pek bişey yok takmamaya çalış

0 oy
(10 puan) tarafından
Kendin bile bile bu yola girmişsin yazık etmişsin kendine diyecek bseyim yok ama konuşman en doğrusu kendi kendini kemirip durma nokcaksa olsun bir ömür böyle geçmez ki 
0 oy
(1,066 puan) tarafından
Neden oturup konusmiyorsun yada kendini değersiz hissettiğim bir kişinin yanında mutlu olabilecehini saniyorsan yanilouirsun ki zaten değilsin bence oturup adam akılli konuşun çocuğunuzda yoksa ayrılın onada yazık sanada eğer bahsettiğim gibiyse
0 oy
(6,137 puan) tarafından
Eşin evli bir erkeğe mesaj atacak kadar aciz bir insana hâlâ değer verip biseyler hissediyosa o zmn eşin daha da aciz durumda bence 
tarafından
Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Usulünce sorman lazım belki haksızlık ediyorsun kendine de eşine de bilemezsin. Sormadan da cevabını alamazsın ki 
0 oy
(914 puan) tarafından
Evlenmeden üç yıl konuştuk diyorsun bismillah madem unutamadi adam ne diye evlendi ki sinir oluyorum:( çok acı verici bir durum 
0 oy
tarafından
Bununla yasayamazsin bir süre sonra bu düşünceler seni hasta eder al karşına konuş çok zor ama yapmalısın 
0 oy
(1,109 puan) tarafından
Bazı sorunlar konuşarak çözülür canım ve konuşmadan sen böyle kendi kendini yer bitirirsin..... Kavga etmeden güzelce karşına alıp knsmalisin
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Biz kadınlar fazla düşünüp kurcalarız ama erkekler öyle değil erkekler çok düz. Sen maalesef eşinin eski sevgilisine olan sevgisine şahit olduğun için böyle hissediyorsun bence. Eğer eşin onu sevseydi emin ol o kadın ona mesaj attığında onunla konuşur görüşürdü her şeyi geç hevesini almak için de olsa bunu yapardı evliliğe falan bakmaz yani bu. Zaten erkeklerin sadakatine pek inanan biri değilim binde bir vardır tabiki. Neyse, demek istediğim sen o dönemlere şahit olduğun için böyle acı çekiyorsun ama ben zannetmiyorum eşinin aklında hala onun olduğunu. Çünkü birkaç defa fırsat çıkmış karşısına unutamasa konuşurdu. Her şeyi geç çok prensipli, sadık biri diyelim seni boşar onunla evlenirdi. Yani boşuna evham yapma önceden ben de çok düşünürdüm unutamadığı var mı bilmem ne diye. Yıllar geçtikçe bunların bir önemi kalmıyor. Senin de bu sancılı dönemin geçecek
0 oy
(32 puan) tarafından
Canım eşinle konuşmaktan çekinme kestirip atmasına da izin verme uygun bir anınızda uzun uzun konuş bu şekilde ömür geçmez yazık etme evliliğinize sana kendisini güzel bir şekilde anlatsın açıklasın bizim hatamız bu konuşmaktan hep kaçmak ama inanki konusmani hazırla sorularını sor kendini üzme 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Alakası yok ama çok düzgün yazmşsn uzun yazıpda anlayabldğm nadir insanlardan sn bunu söylemek istedm özür dilerim neyse konuya dönelim

Eşine hatrkatma tekrar belki sana ole geliyor dur eşini tanıyorsn sen blki hüzünlenr geçmiş aklına glnca bnce sana da kıyamaz belli etmeye çalış böyle rahatsız olup üzüldüğünü sen kendini bile bile atmşsn bu işin içine Rabbım gönlünüze evinize ferahlık versin inşallah gönlünce olur 
0 oy
(3,331 puan) tarafından
Aman boşver geçmişte kalmış gitmiş şimdi şu anı yaşa acabalarla gününü zehir etme ileride diyeceksin boşuna üzülüp kendimi yıpratmışım sadece seni seviyor ve çok mutlusunuz sorun yokken sorun yaratma kendine  :)
0 oy
tarafından
E sorsana. Yani bence çok çok çoook saçma. Ama madem bu kadar takıksın sor yani. Ben de eşimle çok uzun süren arkadaşlıktan sonra evlendim. Hatta nişanlıydı o da. Ama bir günden bir güne aklıma gelmedi yani hala onu mu seviyor diye. S.lak değil ya. Onu seviyor olsaydı onu la evlenirdi. Kaldı ki benim de oldu ilk aşkım,flörtlerim. Hiç biriyle olan herhangi bir anımı hatırlamıyorum bile artık. Hatırlamak için zorluyorum hatta. Ama yok. Silinmiş gitmiş. Kendinize dert aramayın bence
0 oy
(14,428 puan) tarafından
O kızı sen unutamamışsın canım,kocan değil 

Konuş rahatla böyle yaşanmaz,ne olacaksa olsun 

Kendine eziyetten başka bişey değil bu
0 oy
(14,466 puan) tarafından
Yanlış hatırlamıyorsam sen vu soruyu daha önce de sormustun. Kişiyi hatırlamıyorum ama olay aynen böyleydi. Eğer doğru hatirliyorsam bu olay demek ki çok uzun zamandır içini kemiriyor ve geçmiyor. Tek çaresi eşinle düzgünce konuşmak. Gözünden kasindan anlarsın zaten doğru söyleyip söylemediğini 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Dilan arkadaş çok iyi anlatmış canım bence sen daha çok eşine sarıl kucakla seni sevmezse yanında olmazdı 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 184 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Minik20 (5,162 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 523 göst.
20 Kasım 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Selimbebek (941 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 387 göst.
19 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 432 göst.
22 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,581 soru

11,203,550 cevap

34,505 kullanıcı

...