0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (2,804 puan) tarafından
Oğlm 2 yaşında (dünde post açmıştım?) eşin ailesinden bazı kendi bilmezlerin hareketlerinden dolayı oğluma mahremiyet özel bölgesine dokunulsa nasıl tepki vericeğini öğretmeye çalışıyorm misal oraya dokunulursa eline vur ve çığlık at bağır annneeee diye seslen diyorm Bi süredir öğretmeye çalışıyorm zatn, ve bni anlayp uyguladığını fark ettm dün teyzeye bağırıp bana seslenmişti çünkü dün eşime anlattım çok ağladım bu konudaki hasaslığımı dile getirdim çok hak verdi ve özellikle asla gözümden ayormıycam dedi bazn dışarı çıkıyor baba oğul, sizce zamanla daha da aklı erer ve kendini korumaya çalışır mı, çok endişeliyim bunu okulu var dışarı hayatı var varda var snçta, siz ne zmn nasıl öğrettiniz çocuklara başka tavsiyeniz olurmu açığım, 

14 Cevaplar

0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bir buçuk yaşında 
(2,804 puan) tarafından
Bende  bir kaç aydır başlamıştm
-Reklam-
0 oy
(353 puan) tarafından
Oğlum 34 aylık oldu şuan asla çıplak gezmez üstümü falan degistirirken arkasını döner ama öğrenecekler illaki şuan zaten yanımızda ayırmiyoruz eee aklı erdikce ogretiriz zaten 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
1 yaşında empoze etmeye çalıştım kaka yaparken gözümüzün önünde ıkınmaya başladı ayıp ayıp diye diye saklanarak yapmaya başladı sen erkeksin burası mahrem babanla benden başkasına dokundurtma bağır dedim ama oğlum yanlış anladı baban da erkek vs dedim sanırım ondan herhalde bana dokundurtmıyor eşim yokken krize giriyorum Bi daha o uyanıkken değilde uyuduğunda alıyorum çaresiz. Babası geldiğinde elinden tutup başka odada aldırıyor nasıl başardım bilmiyorum anlatıyorum onu algıladı sanırım annem de geliyor sık sık onada elletmiyor çığlık çığlığa Bi kere öğrendi iyi de oldu ama işte zorlanıyorım aldırmıyor uyumasını bekliyorum ağlatmak da istemiyorum bu huyu değişsinde istemiyorum 
0 oy
tarafından
Ikı buçuk yaşında kızım kendi biliyor hanı ben ayıptır görmesin kimse falan derdım artik kendi öğrenmiş külot atletle babasının yanında bıle durmuyo okadarına bende şaşırıyorum seviniyorum kendı biliyor bunu banyo yaparken tuvalettını yaparken o ara babası orda olsa gelse bağırır gelme ayıptır dıye ve sadece eşime degıl herkese böyle kaynanam burdaydı  kızardı benim kız anne babaanne bana bakıyor diyordu aglıyordu kadın bakmazdı ama odada olması bıle rahatsız edıyordu bilmiyorum yani bu tür şeyler gerçekten öğretilmeli çok kötü kızı erkegı farketmiyo Allah çocuklarımızı böyle insanlardan korusun
0 oy
(5,311 puan) tarafından
1 yqşında başladım 3 yaşında kendisine anlattım şuan 4 yaşındayız kendini herkesden koruyor 
0 oy
(221 puan) tarafından
1.5 yasinda basladim suan 3 yasinda ve cok guzel bir sekilde ifade eder kendini hatta bu aksam bamyo yaptıracaktim üstünü ciksrtirken elim pipisine carpti anne neden dokundun dedi dokulmaz ozel bolgem diyor:))
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Aslında eğitim anne karnından itibaren başlıyor. Ama aile olarak model olmak zorundayız. Maalesef çevremizde henüz oral dönemi atlatamamış kendini bilmez uçkur meraklısı insanlar yüzünden istediğimiz eğitimi versek de bu tür mahluklar yüzünden canımız sıkılıyor. Yapılması gereken tek şey çocuğun altını mı degiseceksin bilinçli olduğu günden itibaren kimsenin görmeyeceği yerde onunla konuşarak değiştir mesela şu şekilde;

Annecim şuan altına kaka yaptığın için poponu sileceğim bezini değiştiriyorum özel bölgesini gösterip buraya temizlemek için dokunuyorum başka hickimsw dokunamaz eğer birisi dokunacak olursa bana söylemelisin bağırarak yardım istemelisin gibi. 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Doğduğu an itibari ile babası hariç kimsenin yanında altını değiştirmedim. 20. Ay indan sonra da başladım. Biz babasıyla ayrıyız. Oraya gittiğinde çişini tutuyormuş 2,5 yaşındayken. Babası yoksa babaannesinden yardım istemiyomus. Şimdi 4 yaşında tuvalete yalnız gider. Rahatsız olur biri varken 
0 oy
(6,210 puan) tarafından

1.5 2 yaşından beri 

Şuan 3 yaş ve 4.5 yaş 2 kızım var öğrendiler 

Banyo yaptırırım kapatırlar her yerlerini 

Küçük kızım bazen pantolonunu indirir düzeltmek için anne bakmayın pipoşuma ayıp diyor :D küçükken eşim altlarıni filan değişirdi ama simdi büyüdüler alıştılar tuvalete de 

Kızar babam görmesin diye 

Hele dün :D yemek yerken üstüne su döktü çıkardım üstünü dedim bekle pijama getirim kolanın üstündeki kağıdı almış üstüne koymuş babam görmesin gül gül öldüm :D

Ve her zaman diyorum araba gelirse hemen eve kaçın bir yerinize kimse ellerse bana  söyleyin sadece anneler bakar amcalar çağırırsa gitmeyin çikolata oyuncak verirlerse gitmeyin kaçın bak ellerini keserler götürürler diyorum 

İkisi de uygular korkarlar

Düzen bozuk artık kimseye güven olmuyor 

Köydeyim evim kalabalıktan disarda ama 1 dakika içinde de hersey olabiliyor Allah yaşatmasın kimseye 

0 oy
(48,626 puan) tarafından
iki yasinda basladim sürekli soyledim anlattim simdi 4 yasinda vuruyor utanıyor korkuyo simdi onlari asmaya calisiyorum
0 oy
(7,699 puan) tarafından
Adem Güneş in kitabinj tavsiye ederim mahremiyet eğitimi 
0 oy
(15 puan) tarafından
Benm kaynbabam felan hep ayiptir solemesi çükünu yerin flean diye seviyodu baya baya oglanin orasina elliyolardi oglum 3 yasindan beri de kendisine dokunulmasina izin vermiyor ayip diyir oyle konusursa yanlarina gitmiyor yada bagiriyor  ama ben ogluma kimse yokken hep ayip oldugunu soledim surekli konustum akli yeter yetmez ckk sukur faydasinida gordum simdi 4 bucuk yasinda ayip der ellletmez 
0 oy
tarafından
Benim oğlum 2 bucuk yaşında aklı erdikce ogreticem.
0 oy
tarafından
Belki saçma gelecek ama benim kızım şuan 26 günlük bezini değiştirirken bile diyorum kızım hadi çabuk giyinelim dede var dayı var baba var onlar görmeden hemen yapalım falan diye söylüyorum 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 130 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 82 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Minnos_1 (7,923 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 220 göst.
15 Aralık 2021 Aile kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 186 göst.