0 oy
108 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,097 puan) tarafından
Kızlar 2 gündür öyle bi basim agriyo ki ama tek taraflı burnumdan basliyo sağ gözümü açamıyorum hapta içtim ama geçmedi uzun zaman sonra ilk defa böyle bir ağrı cektm. Nasl geçecek bilen var mı ya da doktora mı gitmeliym

9 Cevaplar

0 oy
(37 puan) tarafından
Bende yıllardır çekiyorum tencereye su koyup kaynatın içine de viks koyun çay kaşığı ucuyla. Başınıza örtü örtüp buharı içinize 5 dk boyunca çekin. Sinüsleri açar rahatlarsınız. Gün içinde naneli şeker yerseniz nefesiniz açılır. Bir de ekstra olarak alnınıza sıcak havlu koyabilirsiniz. Tuzlu su yapıp burnunuzun içini yıkayabilirsiniz bu da burundaki mukozayı çözüp tıkanıklığı azaltır. ( Tuz oranı fazla olmamalı ) 

Bu yazdıklarımın hepsi doktorun verdiği tavsiyeler. Dediğim gibi ben çok çektim. Tamamen geçirmiyor ağrıyı ama etkili oluyor bir nebze de olsa. 

Allah şifa versin inşallah.
(1,097 puan) tarafından
Denicem inşallah teşekkür ederim
(914 puan) tarafından
Sana bir şey diyeyim mi kronik sinüziti olan biri olarak yazıyorum o havlu kapatıp yapılan buhar daha beter yapiyor Allâh'im
(37 puan) tarafından
Bende kronik sinüzitim ama bu yolları söylüyorlar ben bildiklerimi yazdım hangisi iyi gelirse
-Reklam-
0 oy
(872 puan) tarafından
Ben de oldum canım. 2 hafta toplamda hasta olarak geçirdim. Sinüzit olmuşum. Doktora gittim antibiyotik yazdı öyle geçti. 
(1,097 puan) tarafından
Geçmezse gitcem bende
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Bende ay başı basladi geçen hafta zirve yaptı 2 gündür iyiyim sinüzit 5-6 gün aferin ictim de sonra rahatladım kbb gittim antibiyotik burun spreyi bir de hap verdi duzelmemistim geçen hafta kendim eczaneden aferin aldim bayagi bir rahatladım 2 gündür iyiyim.
(1,097 puan) tarafından
Bende eğer geçmezse gidecem doktora
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Kız kardeşim öyleydi kaç gündür burnuna sarımsak sogdu koydu deliklerine iki tane bekletti onu baya ni akmaya basladi rahatladı canım bı dene sende iyi gelir inşallah

Geçmiş olsun canım ♥️
(1,097 puan) tarafından
Teşekkür ederm canim denicem inşallah
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Bende öyleyim saçların asla ıslak olmasn canm ve üşütmemen gerek. Ilaç lar kullandım geçti ama arada yine oluyor 
0 oy
(100 puan) tarafından
Daha yeni cektim. 2 hafta surdu. Ben hayatimda oyle agri cekmedim. Yuzume bile vurdu. Sülük taktirdim inanirmisiniz bir akmaya başladı bildiğiniz iltihap akti bu akinti bir hafta surdu. Rabbimd sukur boyle bir tedavi var. Antibiyotik bile boyle iyi gelmedi. Birde bn çögrek otu yagi kullandim acayip iyi geldi
0 oy
tarafından
Valla bir kere yaşadım ama burnum akmadigi için oldu hap falan fayda etmedi burnum akti şükür öyle iyilestim 
(1,097 puan) tarafından
Benmde akmıyor hic
tarafından
Aksa biraz daha iyi olursun canım benim hicbir şekilde gecmemisti
0 oy
(4,282 puan) tarafından
Ilac aldığında  agri dinmiyorsa ve basinin tek tarafi yada ensende baski agri hisediyorsan sinüzit degil migrendir nöroloji doktoruna görünün  bir gecmis olsun
(1,097 puan) tarafından
Evet ensede var ama burnumdan itibaren agriyor
(4,282 puan) tarafından
Gözünden  yaş geliyormu kendiliginden
(1,097 puan) tarafından
Yok hiç gelmedi sadece tek taraflı agriyo bazen gözüme vuruyo agrisi
(4,282 puan) tarafından
Iste sinüzit  genelde  göze  vurmaz  burun ve yüz kismi daha cok ağrır bas agrisida ilacla diner surdan biliyorum benim sinüzit iken migrene cevirdi
(1,097 puan) tarafından
Benmde mi öyle oldu ki acaba. Su arada çok uykusuz kalıyorum ondan da agriyanilir
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Valla en son herşeyi deneyip geçiremeyince soluğu acil de aldım ve serumdan sonra resmen yaşadığımı anladım. Çok berbat bir şeymiş bende bu sene tanıştım zaten yıllardır migren çekiyordum bir de sinüzit eklenmiş bulundu. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 111 göst.
23 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
1 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birhilall (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
10 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tunazehra (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 149 göst.
16 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...