0 oy
241 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,350 puan) tarafından
Kizlar asiri sinir oldum bugun cuma gunu tahlil yaptilar hatta sormustum buraya b12 yuksek cikti diye saglik ocagi sonuclarina gore 1977 olan b12 miz hastaneye gore 155 aradaki farka bakar misin aklim cikti bosu bosuna telaslandim bir daha saglik ocaginda tahlil yaptirmam 

8 Cevaplar

0 oy
(692 puan) tarafından
Sağlık ocağındaki tahlilde hastanede yapılıyor zaten 
(3,350 puan) tarafından
Canim aradaki farkın bu kadar olması normal mi  peki
(692 puan) tarafından
Makinelerden kaynaklı farklar olabiliyor canim benim yeğenime de kansız lösemi demişlerdi hatta başka hastaneye kan verdi tetkikler yapıldı bi sorun çıkmadı çok şükür
(4,070 puan) tarafından
Bende de protein kacagi cikmisti hemen hastanede tekrarladik idrar testini sorun yok. Saglik ocagindaki kan bekliyor kurte gelince hastaneye gidiyor orda bakiliyor idrar da oyle o nedenle sonuclar az cok guvenilir olmuyo.  Hastanede idrari veriyosun 1 saate max sonuc cikio mesela. Saglik ocaginda kurye ogleden sonra gelip aliyo bizimkinde yani o sekil isleyis
(3,350 puan) tarafından
Aynen canım 10 da toplaniyor tahliller saglik ocagindan aradilar biraz once bende durumu belirttim laboratuvar hatasi dediler bana
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sağlık ocağı hastaneye gönderiyor. Orda ölçüm cihazı yokki
(3,350 puan) tarafından
Aradaki farkın bu kadar yüksek olmasi normal mi peki
tarafından
Doktora gosterdjnmi
(3,350 puan) tarafından
Cocuk doktorumuz laboratuvar hatasi dedi tekrar tahlil istedim cunku onuda gosterdim
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Orda ki kan da hastaneye gönderiliyor 
(3,350 puan) tarafından
Aradaki fark peki niye bu kadar farkli geldi
0 oy
tarafından
İki tahlil arası kaç gün 
(3,350 puan) tarafından
Bir cuma biri bugun canım
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ölçme birimleri farkından kaynaklanıyor. Bi anormallik yok yani.
(3,350 puan) tarafından
Saglik  ocagindan aradilar canım labaratuvar hatasi oldugunu belirttiler bana ayni seyi cocuk doktorumuz da dedi bugun
(4,668 puan) tarafından
Anladım canım o zaman benim dediğim gibi değildir.
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Sorma benimde kızımdan parmaktan kan aldılar geçenlerde ve aşırı Demir eksikliği var hemen götür burdan kan anlamayız baktır dediler gittim büyük hastaneye kızımdan her yeri delik deşik oldu kan alcaz diye eksiklik çok dedi mecburen aldırdım yani bişey olur diye ve hiçbirswy eksik çıkmadı boşuna ağladı o kadar hastanede uğraştık yavruma
(3,350 puan) tarafından
Benim yavrumda cok agladi bugun  ve saglik ocagindan aradilar labaratuvar hatasi oldugunu soylediler ben iki gundur bosu bosuna telaslandim
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bizim sağlık ocağı b12 testi yapmıyor onu hastanede yaptır diyor 
tarafından
B12 testi özel bir test ama ayrı yapılan da oluyor
Sağlık ocağına tam kan tahlili denildiğinde b12de bakılıyor
0 oy
tarafından
Her hastanenin birimi farklıdır. 

Burada cahil olan sizsiniz yani. 
(3,350 puan) tarafından
Ben burda cahil olan degilim saglik ocagiyla konustum laboratuvar hatasi oldugunu kabul etti

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 678 göst.
26 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Aminenin annesi ❤❤ (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 459 göst.
28 Şubat 2020 Aile kategorisinde ❣BaL ♡ğLuM❣ (849 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 158 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (748 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 918 göst.
9 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,815 soru

11,308,407 cevap

34,739 kullanıcı