0 oy
418 göst.
Diğer kategorisinde (880 puan) tarafından
2 ay sorna taşınacağız Ben yine bu civardan istiyorum hem işim yürüme mesafesi hem oğlumun kreşi yakın hem konum olarak güzel yerdeyiz. Bu semtte evler 2+1 8000 liradan başlıyor 2 yıl öncesine kadar böyle değildi ruslar ukraynalılar bi geldi mahvettiler bizi. Düşünün 8000 e bulursak öpüp başımıza koyacağız o duruma geldik:(

14 Cevaplar

+5 oy
(7,747 puan) tarafından
Türkiye'nin adını değiştirip GÖÇMENİSTAN yapsınlar 
(3,205 puan) tarafından
Gercekten ya ++
(1,311 puan) tarafından
Artırıyorum +++
-Reklam-
+2 oy
(4,040 puan) tarafından
Bugün arkadaşla bunu konuştuk Alanya ve Esenler'de Ruslar deli gibi arsa almışlar. Sıcak denizler diye diye geberiyorlardi. Savaşla alamadıklarını para ile alıyorlar. Basimizdakiler ne ayak anlamadım. Yaser Arafat filistini aynen bu şekilde yahudilsre kaptırdı. Pislikler çok para verdiler bişey olmaz sadece ev yapicaz dediler Filistin'in başına bela oldular. Şimdi de bunlar başımıza bela kültürümuzu bozuyorlar
(181 puan) tarafından
Çok doğru yazmışsın canım+++
+1 oy
(15,247 puan) tarafından
Antalya'da mi yasiyosun dostum? Ben nefret ediyorum hepsinden. Ülkede kendi öz vatandasimiz dışında kim varsa hepsi hayırlısıyla defolup gitseler çok istiyorum. Gerçekten 1.5 2 sene içinde içine ettiler memleketin . Daha Suriyelilerin gelişini saymiyorum. 
(880 puan) tarafından
Evet Antalya canım. Geçenlerde baya bi oturum almak isteyenlere vermediler ama oturum alan 8 milyon rus ve ukraynalı varmış su an Antalya da
(15,247 puan) tarafından
Ya ben deli oluyorum. Konyaaltinda Rus plakaları görmekten. Şehrin en güzel yerlerine geldiler yerleştiler. Bizim kendi vatandaşımız işini gücünü bırakıp köyüne dönmeye başladı bunlar yüzünden. Gerçi suç bunlarin değil. Bunlara fırsat verenlerin de. O ayrı mesele
(880 puan) tarafından
Sende mi burdasın. Memur artık buraya tayin istemiyormuş. Memurluk yapanda başka şehire tayin istiyormuş çok haklılar.
(15,247 puan) tarafından
Ben de antalyadayim dostum. Malesef halkımız artık burda yaşayamıyor. Ne yapsın. Kendi evi olmayana çok zor oldu artık Antalya. Daha bugün konuştuk eşimle. Antalya Türkiye'nin en yaşanılabilir illerinin başında gelirdi. Sadece 1.5 sene önceye kadar. Kiralar aşırı yüksek değildi büyükşehire göre. Pazar falan diğer şehirlere göre daha uygundu. Ama herşey tepetaklak oldu.
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Bir de bunlar mı başımıza çıktı suriler yetmiyormuş gibi !
(880 puan) tarafından
Parka bi çıkıyoruz türkçe konuşan yok
(2,475 puan) tarafından
Heryerden donatılmış gibi . Ne olacak bu halimiz
(6,441 puan) tarafından
Ay onu bende çok yaşıyorum ya bide parktan bizi kovuyor çocuklar kızım binmesin diye
(880 puan) tarafından
Allah var öyle bişey yapmıyorlar cana yakınlar ama herşey 3 5 katına çıktı
0 oy
(119,367 puan) tarafından
nerde yasiyosun
(880 puan) tarafından
Antalya canım
(5,132 puan) tarafından
Sevda Belçika'da nasıl bilmiyorum ama Almanya'da  o kadar çok var ki savaştan dolayı gelenler, savaş çok zor bişey ama bu kadar mi utanmaz, bu kadar mı rahat millet bilmiyorum pes. Yıllardır  ana dili Arapça olan insanlar geliyor hiç kimsenin Arapça tek kelime soyledğini duymadım bunlar geleli sırf anlasınlar diye memurlar Ukraynaca konuşuyor saçma sapan, diğer milletlere hemen fırça siz neden Almanca bilmiyorsunuz tercumanla gelin vs. Çifte standart ama millet artık tahamül edemiyor
(119,367 puan) tarafından
aynisinin 5 tik fazlasi ben yirtıyom genelde sarisinum diye flaman zannediyolar hep ama esim esmer heryerde dışlaniyo ve ayni yazdigin gibi
0 oy
(13,042 puan) tarafından
Nerdesiniz ki siz 
(880 puan) tarafından
Antalya canım
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Neden çıkıyorsunuz? Ev sahibi mi çıkarıyor? 
(11,082 puan) tarafından
Hee Allahtan senin de insaflı ev sahibin. İnşallah yeni ev sahipleriniz de öyle olur. Antalya merkezdesiniz dimi siz ondan öyle fiyatlar, hoş Alanya da aynı. Ben alanyanın merkezi değil dışında bir mahallede oturuyorum burda bile en en kötüsü 5000den başlıyor
(880 puan) tarafından
Evet merkezdeyim. Var 6000 6500 e evler ama uzakta varsak kepez sütçüler tarafında orada bize ters
(11,082 puan) tarafından
Aslında şimdi çıkacağın ev yine doğalgazlı olmayacaksa olduğun çevrede o kira yine idare eder sizi sanki, doğalgaz parasını kiraya verecen diye düşün. (doğalgaz postunu unutamıyorum :) )
(880 puan) tarafından
Bu sefer de klima yakıcaz aslında değişen pek bişey olmayacak. Hatta ekstra bi klima daha almak gerekiyor işin özeti bitmişiz biz :)))) daha bugün maaş aldım 4000 kreş 2000 doğalgaz cumartesileri de gitmediğim için kesiliyor al sana asgari ücret:))
(11,082 puan) tarafından
Abooo... Kreş fiyatları da uçuk. Allah yardımcın olsun cidden. Bizde bi klima var yetiyor, yettiriyoruz diyeyim. Bu sene çok yakmadık sıcaktı ya, geçen sene 2 ay hiç kapanmadan çalıştı. Aylık 800 geliyordu. Yine sen çalışcan eşin çalışcak çocuk kreşte akşamdan akşama klima çalışacağı için doğalgaz kadar ödemezsiniz 2 tane olsa bile
0 oy
(4,291 puan) tarafından
Ülkemizde biz mülteci konumundayiz suan  Allah evi  olmayanlarada ev nasip etsin inşallah kira cok zor çünkü 
(880 puan) tarafından
Aynen öyle amin tokiye başvurduk o da çıkmadı:)) ev almak imkânsiz zaten.
(4,291 puan) tarafından
Toki normal vatandasa cikmiyorki ödeyemez diye cevremde hep zenginlere çıktı benim kardeşim  engelli oglu kanser ona bile çıkmadı  düşünün  yani
(880 puan) tarafından
Zaten toki akıl işi değil ama insanlar bi evim olsun diye başvurdu. Dediğin gibi ihtiyaç dios herkese gidiyor
0 oy
(215 puan) tarafından
Her önüne geleni ülkeye alıp, ev sahibi yaparsan olan olur. Sanki biz başka ülkeden gelmişiz muamelesi var. Kaç sene önce muğlaya Antalya ya tatile gitmiştik. Adamlar bizi insandan saymıyorlar. Utanmasalar siz gidin biz kalalım diyecekler. Adam 100 bin euro ile geliyor çatır çatır ev alıyor. Bizde uzaktan bakıyoruz. Ev almaya kalksan 1 milyondan aşağı ev yok. Kredi çeksen kredi çıkmıyor. Birikim yapalım desen kira zaten almış başını gidiyor.
(880 puan) tarafından
Mümkün değil ev almak birşeylerin birikimini yapmak. Karnımız doyuyor mu tamam diyoruz bu duruma geldik. İnsanına değer veren insan yerine koyan bir devletten çıktık artık al sana 3 kuruş yaşa banane diyorlar
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Suç onların değil ki aç gözlü milletin hemn zam yapacak fırsat kolluyor
0 oy
(16,017 puan) tarafından
Suç onların değil ki fırsatçı ev sahiplerinin. Ne olursa olsun zor durumda olanları ülkemize almak bizim merhametimizi gösterir ama suistimal edenler de var tabi
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Canım nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama ben Antalya Serik teyim buralar da öyle malesef kirayı geçtim partklar bile hep onlarla dolu.. bütün kiralık veya satılık evler onların .. 
(880 puan) tarafından
Ahatlıdayım ben
0 oy
(330 puan) tarafından
Mersinde mi bizim de buralarda çoklar 
0 oy
(181 puan) tarafından
Haklısın canım geçen eşimle pikniğe gittik her yer Rus doluydu şaraplı masalar kimsenin yaptığı na karışmam ama piknik alanı yani Rusya'da olsak anlarız ama burası bizim ülkemiz 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 52 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Anneyimm93 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
16 Ocak 2024 Aile kategorisinde Zeynepmutlu0606 (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.
6 Ocak 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Kehriban (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 147 göst.