0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (774 puan) tarafından
13 aylık oğlum var ve bugün sabah bir gözü çapaklı bir şekilde uyandı daha önce hiç başıma gelmedi ister istemez korktum ve gün içindenazar azarda olsa çapaklanma devam etti kaynanam annem ve bi akrabam da pamuğu biraz çaya batır siliver iyileşir dio ama ben çok sıcak bakamadım deneyen yapan oldu mu gözünde ya enfeksiyon varsa ve bu yöntemle enfeksiyonu azdırmaktan korkuyorum açıkçası sabah sağlık ocağına randevu aldım zaten gidip bi gösterelim böyle şeylerle karşılaşınca çok üzülüyorum...

21 Cevaplar

0 oy
(774 puan) tarafından

En İyi Cevap
Tüm yorumlar ve tavsiyeler için herkese tek tek teşekkür ederim.. oğlumu sağlık ocağına götürdüm ve doktor damla yazdı kullandım ertesi gün baya baya iyileşti şifaa Allahtan tabiki ama damla da baya işe yaradı şuanda kullanmaya devam ediyoruz inşallah çok daha iyi olacak yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim hepinize de sağolun❣️
-Reklam-
+1 oy
(4,983 puan) tarafından
Çay enfeksiyona birebir hiç çekinmeden günde 4 5 defa yap 

Sabah uyandığında hemen ılık çay ve selpak mendille yumuşak olduğu için sil temizle 
(774 puan) tarafından
Bi zarar vermez mi emin misiniz
(4,983 puan) tarafından
Hayır canm merak etme çayın ne gibi zararı olabilirki
Cok sicak olmamasına dikkat et soğukta olmasın
(774 puan) tarafından
Ne bileyim canım valla ilk defa duydum ben oysa kardeşiminde hep çapak olurdu gözleri annem 4 yaşına kadar sürdü dio ve annemde çay yapmış hep inşallah dayısına çekmez oğlum hemen iyileşir
(4,983 puan) tarafından
Insallah kuzum
+1 oy
(7,719 puan) tarafından
Çay değil ama kaynatılmış soğumuş suya pamuğu batır sık ve gözlerini sil günde en az 5 6 defa harika temizliyor benim oğlum da 10 aylıkken gözleri açılmıyordu eltime çocuk Dr tavsiye etmiş o ara düğün var diye hiç götüremedim Dr o şekilde iyileşti 
(774 puan) tarafından
Aynen öyle canım doktor damla bişey yazar onları kullanırız inşallah çabuk geçer ya çapaklanma ağrı yapar mı göze hiç bilmiyorum da
(7,719 puan) tarafından
Yapmaz diye düşünüyorum ama bilemedim şimdi

Şimdi hatırladım bizim komşumuz Dr o zaman damla yazmıştı kapısına gidip rica etmiştim ama sadece 1 kere kullanabilirim çünkü oğlum felaket ağlıyordu damlayı damlatacagim zaman
(774 puan) tarafından
Damlayı da küçücük çoğcuğa nasıl yapıcam valla bilmiyorum baya zor olcak
(7,719 puan) tarafından
Baya o seferde eşim yardım etmişti
(1,165 puan) tarafından
Göz için damla kullanılabilir ama çay mantıksız değil kalan çayın demiyle arada pansuman yapın bunu bizzat doktorlar da öneriyor. Eğer sabah uyandığında gözleri capaktan açılmıyorsa akşamdan kalan çayın demiyle gözlerini temizlersin. Enfeksiyon için de damla var aile hekimi yazar.
0 oy
(141 puan) tarafından
Genelde soğuk algınlıpı başlangıcı diyolar da bnm oğlumda da bu aralar var ve hasta çayı bnde duydum annemden hatta bi kere yaptı bana da çok yakıyo ya valla bmm gözüm çapaklandığı için değil çok kaşıntı olduğu için koymuştu annem etkisini görsüm ama kısa sürelipine tavsiye de etmiyorum
(774 puan) tarafından
İlk defa başıma geldi ne yapıcamıda bilemedim çay da ne kadar doğru olur hiç bilmiyorum sabah bi doktora gidip gelelim de geçmezse eğer bi denerim napayım
0 oy
(438 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım bu aralar büyük küçük herkeste var bu sıkıntı kızım dahil. Ama havale geçirdigi soğuk algınlığı ilaçları yasak o yüzden kendiliğinden geçmesini bekledim artık. Böyle grip göz iltihabı vs. Şeyler olduğu zaman oluyor. Bu çay meselesini duydum ama işe yarar mı bilmiyorum hatta sallama çaylar varya büyükler için onu göz kapağına koy falan diyorlardı. Göz doktoruna yada çocuk doktoruna götür göz damlası yazacaktır. Hastanede yattık daha bugün taburcu olduk doktor kızımın gözümü gördü damla yazdım size dedi ama reçetede çıkmadı anlamadım valla bugün kaç tane eczaneye gittim damla reçetede damla yok dediler üzüldüm şuan sadece şişliği kaldı çapaklanması geçti. 2-3 güne düzelecektir bizde o kadar sürdü sadece. Sende yumuşak ılık bir bezle dilde canını acıtma yavrucağım. Geçmiş olsun bu arada 
(438 puan) tarafından
Bizde ilaç sıkıntısından değil de doktor yazdım dedi reçetede yazmıyor damla diye doktorun yanına çıktım tıklım tıklım doluydu hastayla şimdi bide bunlarla ugrasmiyim dedim. Millet sataşacak yer arıyor sonuç bile göstermeye giremiyorsun doğru düzgün. Uğraşmak.istemedim bende acikcasi. Sonra eczaneye geldim reçetesiz vermiyorlarmis kaldım şey gibi ortada ama heleki geçti çapak falan sende dikkat et canım biz perişan olduk beş gündür sizde dikkat edin. Teşekkür ederim bu arada
(774 puan) tarafından
Saolun evet bazen öyle de olabiliyo doğum yaptıktan sonra doktorum ilaç yazmıştı bizim de aynı sizinki gibiydi reçetede yazmıyodu Allahtan numarası vardı da bi şekilde halletmiştik aslında rica edip içeri girseydiniz dicem de anlayışsız insan çok valla haklısınız neyseki geçmiş maşallah inşallah bizde çabuk toparlanırız ne kadar dikkat etmeye çalışırsam o kadat çok hastalanır oldu ya napcam bilmiyom
(438 puan) tarafından
Aynen kapının önüne yığılmışlar zaten sırası gelince girecekler ister kapıda beklesinler ister bacada çok gördüm böyle sonuçla girip arkasından konuşanı. Bugünde bir yandan çocuğum kucagimdaydi çıkışımız olmuştu kaç kat merdiven çıktım yoruldum kapıda baya doluydu kızımda durmayinca bekleyemedim pek. Google'da yazılanlara pek inaamda YouTubedan yaz biseyler arama yerine illa bı doktor bişey çıkar diye düşünüyorum yada yarın sağlık ocağına götür yani çocuk işkence çekmesin.
(774 puan) tarafından
Randevu aldım sağlık ocağına sabah hemen götürcem canım bekleyemem böyle
(438 puan) tarafından
Götür canım ihmal etme
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Oğlumda oldu doktor söyledi bana çayla sil diye kız. Yapmadım, yazdığı ilacı kullandım geçti. Aradan biraz zaman geçti tekrarladı ilacı arkadaşa vermiştim diye çayla sildim gününde geçti tek seferde. Yani doktorlar bile öneriyor deneyebilirsin 
(774 puan) tarafından
Aaa vallahi mi ya... Aklımdan yarın doktora sormak geçmedi değil ama saçmalamayın vs diye bişeyler der diye tereddütte kaldım istemsiz
(11,060 puan) tarafından
Sen yine de sor, bi doktorun önerdiğini başka doktor önermiyor bazen onlar da cins :D Ama yaşadım diye anlattım işte sana, ben de güvenmemiştim ama işe yaradı. Şey de diyorlar mesela, emziriyorsan sütünü damlat diye ama onu doktordan duymadım diye denemedim hiç :) çay işe yarıyor Allahın izniyle
0 oy
(385 puan) tarafından
Benim oğlumda öyleydi hem capaklaniyor hemde yapisiyordu bende çayla pansuman yaptım birkaç sefer ama bizde etkili olmadı doktorla görüştüm oda göz damlası verdi bi gündür kullanıyorum  çok şükür hemen etkisini gördüm  çok geçmiş olsun 
(774 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim herkese iyi gelmeye biliyo demekki bende işte yan etki etmesinden korkuyorum açıkcası
(385 puan) tarafından
Doktora danışarak hareket etmek bence daha mantıklı bazen bazı doğru bildiklerimiz bir fayda etmiyor maalesef
(774 puan) tarafından
Aynen öyle doktora sormadan bişey yapmam şuanlık yarın bi gidelim bakalım doktora bu çay olayını söylemeye de çekiniyorum ters bişey der die :)
0 oy
(802 puan) tarafından
Cnm bnm buyuk kizimin gozu de oyle olmustu hic acamiyordu annem demlik cay oluyor ya onu koydu bi kac saat durdu ustunde sonra hepsi gecti ve bi dahada hic olmadi
0 oy
(15 puan) tarafından
Canım benim bebisimde de bı sabah  iki gözü capaklandi kabardı hemen çayla sildim gün içinde aktı öyle gözleri ertesi günde öyle oldu sabahına götürdüm doktora doktor dediki göz salgını var ondan böyle olmuş dedi damla yazıyorum dedi sen evde kaynatılmış ılık su yada çayla sil annesi dedi düzeldi Allaha şükür 
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Bizde hep öyle yaparız canım eskilerden beri söylenir iyide gelir bende çok yaptım açıkçası duyunca bana da sıcak gelmedi ama yıllarca o şekilde yapmışlar deneyim dedim iyide geldi hemen 
0 oy
(1,088 puan) tarafından
40 günlük oğluma yapmıştım hemende geçirdi bazen eskileri dinlemek lazım 
0 oy
(8,895 puan) tarafından
Ben duru suyla siliyorum canım. Hafif ılık olacak. Pamukla ıslatıp çapağı temizliyorum. Şu göz pınarlanının olduğu yerlere masaj yap bir de. 
0 oy
tarafından
Cay pansumani capakli goze doktor tarafindan onerildi bana. Eger sutun varsa caydan da etkilisi anne sutu. PH orani sebebiyle doktor direk pamuga sutunden sık sil demisti hic damla falan vermemisti.
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bnce sütünü damlat cnm hemen gcyr bnim oğlumda olmuştu bn öyle yaptim
0 oy
(2,356 puan) tarafından
Yap canım oğlum 15 aylık ben yaptım.
0 oy
(142 puan) tarafından
Yesil cay daha etkili annem hep yapardi 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
3 çocuğum var bir kaç gün hafta arayla hepsinin oldu kanlanması çapaklanma onların geçti şimdi benim öyle 3 gündür öyle ve bugün hiç açamıyorum şişti de 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Kücükken bana yaptılar işe yaradı
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Ne cay ne anne sutu bizi hic biri kurtarmadiydu goz doktoru kaynamis sogumus suya azicik bebe sampuani dok gel git sil pamukla dedi enfeksiyon ordan temizlenmedikce gecmez dediydi ayriyeten krem ve damla vermisti
0 oy
(673 puan) tarafından
Oğlumun gözünden sarı çapak akıyordu resmen sürekli 1-2 damla kendi sütümu sagdim iyileşti..anne sütü bebekte ki her hastalığa şifadır ALLAH u alem

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
30 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde bglm_ftma (5,467 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
21 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde 1234 (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 110 göst.
16 Aralık 2021 Aile kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
10 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...