0 oy
519 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar  özellikle bu sohbet bölümünde daha da fark ettim. 34 yaşında bı öğretmen anne adayıyım.  Bir çoğunuz benden küçüksünüz. 18- 30 arası bı grup var burada çoğunlukla. Ve fark ettim ki kimisi kaynanasından muzdarip kimisi eşinden muzdarip kimisi ailesinden muzdarip. 

"Her zaman böyle yapıyor  artık dayanamıyorum sinirden ağladım."

"Şuna o kadar stres yaptım ki şimdi korkuyorum bebeğime bişey olur mu acaba" 

"Kaynanam beni hiç umursamıyor sanki ben yokmuşum gibi davranıyor."

Bu böyle devam edip gidiyor.

Sizlere saygısızlık yapın cingar çıkartın demiyorum ama hakkınızı arayın. Sonuna kadar hakkınızı arayın. Meşru çerçevede elinizden ne geliyorsa yapın. Diyeceksiniz ki karşı cinsten insan o kadar korkuyor ki artık kimileri ****** dan da aşağı seviyede artık. 

Çekip vuruyor çekip dövüyor hakkını aradığında da sonundan korkuyorsun. O konuda da haklısınız malesef bazen görüyoruz ki sokaktan bir köpek alıp onunla aynı evi paylaşsan yatağına aldığın serefsizden çok daha iyi olur. Arkadaşlarım kardeşlerim koşullara göre fırsatlar oluşturup hakkinizin peşinde olun peşin peşin esir olmayın. Başıma geldi, buda benim kaderim deyip baş belası bı kocayı nemrut bı kaynanayi çekmeyin lütfen. Kusura bakmayın uzun oldu ama kadına saygı insanlığa saygı. Kadına şiddet insanlığa şiddet. Hepinizi seviyorum. 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından

çok güzel yazmissin her kelimesine katılıyorum:angel:

tarafından
Benimkisi sadece durum tespiti tatlım.
Kadına Peygamber efendimizin  verdiği kıymeti veren bir toplum  olduğumuz zaman  kadının kıymeti anlaşılacak. Şuan maalesef  bir çok kuş beyinli kadını ihtiyaç gidermek için kullandıkları bir meta olarak görüyor.
tarafından
aynen canım  ben de bir zamanlar çok kötü şeyler atlattım artık benim de bir hayatım olduğunun bir birey olduğumun farkına varmamla herşey değişti şükür
-Reklam-
0 oy
tarafından

Çok güzel yazmışsın teşekkur ederim abla :angel:

tarafından
Ben ona göre hareket ediyorum zaten abla
tarafından
Meleklerini  kocaman öpüyorum... Canımsın..
tarafından
Biri daha karnimdan diğeri cennetinde abla şuan
tarafından
Oyyy kuzum benim. Seni çok iyi anlıyorum. bende çektim o sıkıntıları Rabbim bir daha göstermesin inşallah. Bende 5 aylık ikizlerimi kaybettim . Sonra birde 10 haftalık kuzucuğumu kaybettim. Rabbim bu sefer herkesle birlikte banada evlat kokusunu hayırla sağlıkla nasip eyler inşallah.
tarafından
Amin inşallah abla Allah razı olsun
0 oy
(10,047 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsın yüreğine sağlık canım:)
tarafından
Hepimizin ortak düşüncesi tatlım.
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Çok ama çok katılıyorum. Kadınlar kendilerine önce deger vermeli. Kadınınköle gibi gören erkeklere, şiddet uygulayana küfür edene Aldatana katlanan kadına akıl sır erdiremiyorum. Birde nişanlıykende böyleydi demeleri yokmu deliriyorum. Neden evlendin peki. Önceden bilmiyormuydun. Bu benim kaderim deyip sineye çekiyorlar. Arkasında ailesi gidecek bir yeri olmasada bir sürü imkan var devlet koruması sıgınma evleri var. Öyle adi kocalarla yaşamaktansa orda yaşamak daha güvenli değil mi. Malesef bütün kadın cinayetleri böyle kabul eden kendini ezdiren kadınlara oluyor malesef. Kadın erkeğin ve kaynananın kölesi değil. Bunu anlayın artık.... 
tarafından
Kesinlikle kadın anadır, kadın herşeyden önce insandır. Kadın Fatihleri , Süleymanları , Atatürkleri doğurandır.
(25,225 puan) tarafından
En önemlisi peygamberleri doğurandır. Keşke her kadın bunun kıymetini önce kendi bilse
tarafından
Kesinlikle canım benim...
0 oy
tarafından

Eline saglık cok guzel yazmıssın. <3

tarafından
Hepimizin ortak düşüncesi tatlım . ben sadece yazıya döktüm.
tarafından
Tabiki oyle ama cevap vermeden de olmazdi:)
tarafından
:) Canımsın.
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim bazıları da çocuk var diye göz yumuyor buna da yapmamaları gerekiyor bnce ve erkeğe çocuk için katlandığını ve katlanacağını hissettirmemeli bi kadın 
tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Çocuk var evet canımız ciğerimiz ama, daha dün izledim. Çocuğunun önünde tekme tokat kadını  dövüyor ve dövende bir doktor. Üstelik birde boşanmışlar.  
Çocuk var diye de buna katlanılmaz.  Aşağılık herifler.. Yere batsın senin  insanlığında doktorluğunda..
(1,186 puan) tarafından
Malesef eğitimle alakası yok okumuş cahiller de var Benim babam köyde yaşıyor belki hiç avm veya öyle şaşalı yerlere gitmemiştir ama annem çok razı kendisinden hiç kırılmamış dövmeyi küfrü bırak sesini bile yükseltmemiş kadına şiddet uygulayanlarıda görünce çok kızar babam. Kendisi de ilk okul mezunu :/
0 oy
tarafından
Çok haklısın ablacığım çok sağol bizde seni seviyoruz
tarafından
Sağol canım benim  teşekkür ederim.
0 oy
tarafından
Çok haklısın, kimse şiddeti asla haketmez. Çeşitli değişkenler yüzünden devam eden durumlar var. Ama bazen bakıyorum da bazılarına müstehak da diyorum Allah beni affetsin. Bu konular da genellikle cinsellik ile ilgili. Maalesef bizim toplumumuzda çaresizlik, mağdur olma durumu bazı kadınların işine geliyor

Ya da öğrenilmiş çaresizlik bilemiyorum 
tarafından
Maduriyeti menfaate dönüştüren varsa da ona Allah ım akıl izan versin. ne diyelim. Ama ben  ne olursa olsun müstehak diyemiyorum tatlım.
Birde malesef kızlarımız kadınlarımız hakkını  aramayı dai bilmiyor. Dedin ya öğrenilmiş çaresizlik  nenesi eziyet çekmiş annesi eziyet çekmiş  buda benim kaderim deyip susuyor. işte bizlerin bu tür mazlumlara da ulaşmamız gerekiyor.
0 oy
tarafından
Ekonomik özgürlüğü olan kadın çekmiyor zaten ama olmayan ailesinin evine dönme sıkıntısı yüzünden katlanıyor.zsten gitme imkanı olan kadına erkekler de yuklenemiyor çünkü biliyor ki rahat etmezse gider kendi hayatını kurar.ama çaresiz olduğunu bilince sevsede ona göre oluyor davranışları malesef
0 oy
(1,816 puan) tarafından
Çok gğzel ve doğru yazmışsın canım 
0 oy
(199 puan) tarafından
Ne güzel yazmissin ama bazı insanlar çok zor benim kaynanam o kadar zor biri ki ve hiç duzelmiyor elimden bir şey gelmiyor ama sinirden çatlıyorum ve görmek istemiyorum ama iki günde bir beraberim ben gitmeden o geliyor
0 oy
tarafından
Çok haklısın canım+++

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 352 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde & efulimmmm & (6,137 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 903 göst.
30 Ağustos 2018 Aile kategorisinde Eda (195 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 205 göst.