0 oy
383 göst.
Diğer kategorisinde (276 puan) tarafından

Bir gün annem yengeme "Allah sana senin gibi gelin versin" demişti. Yengem de  bana beddua ettin diye oturup ağlamıştı . :ermm:

Acayip İşler yahu :))

13 Cevaplar

+1 oy
(1,824 puan) tarafından
Ahahha annem evladın sana benzesin dedikçe bende bir ağlamak istiyorum :) 
(276 puan) tarafından
Çünkü:)))

Devam et kardisim en heyecanlı yerinde bıraktın:)))
(1,824 puan) tarafından
Sen tamamla gerisini ahahsh Allahım ergenliğimizi affetsin :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yaaaaa nasıl güldüm sjsj
(276 puan) tarafından
Ya şimdi bişey diyicem ama
Bi kere ismin kahpedunya olunca sen ne yazsan bende Dilberay abla etkisi yapıyor
Ben iknayim sen ne dersen...

Hayat tecrübelerine kafa tutamam
Tamamdır ablası:)))

Sizin gelin ters bişey yapınca mı
Yok yav anasına çekmiştir ooo :))
tarafından
Kız yok 24 yaşında körpe bir kızcağızim ben ☺️ adım eşimin durumundan dolayı öyle yapmıştım
(276 puan) tarafından
O zaman ablalık haklarımı kullanarak bisey daha söylesem

Dünya ***** değildir kardeşim
Kaderdir...
İmtihandır...
6 evladını elleriyle topraga veren Resulullah Efendimiz "bu dünya ahiretin tarlasidir"buyurmuştur...

Sebeplere kizilmaz
Küsülmez..
Her hesap bu dünya da görülmez..

Dünyayı yaratan Mevlaysa dostum,
Gayretullaha dokunur...

Hem bu söz senin içini yer bitirir..hep bir isyan var..enerjini külliyen bitirir.. hayır cagristirmiyor ...

Firar et Allah'a teslim ol
Bu dünyanın da Ahiretin de sahibi Allah'tır...

E .mi benim kardeşcagizim :)))
tarafından
İmtihan dedim kader dedim sabır diledim yok olmadı çok yoruldum ne kimse beni anladı nede kocam bey
(276 puan) tarafından
Hic Bekir Develi izleme fırsatın oldu mu :))
YouTube da güzel bi programı var harika konukları oluyor
Peynir gemisi
Gönle düşen

Ac pencereni biraz ...
İcinin efkarı dağılır

Takıl biraz oralarda :))

Gecen hayır olsun
Kal sağlıcakla
...
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Hagaha ay kaynanam bana senın gıbı gelin versin Allah annene demişti bende inşallah senin gibide kaynana verir kızına dedım: D
(11,217 puan) tarafından
Ben yorumumun acıklamasını yaparım sana sen merak etme;)

Annen gelinine bunu ıyılıgınden dememiştir senın gibi gelin derken yanı sen kötu bır gelinsin sanada senın gibi düşsünde gör dıye bedua etmış. Ha benımkı de tartısırken dedı bende amın dedim: D cünkü ben mükemmel bir gelinim ve keske annemede benım gibi gelin düşseydi ama işte tutmadı malesef :D
(276 puan) tarafından
Begonvili etkilesim açısından izah istedim:))
Elbette kendi izahinizi yapabilecek yetidesiniz...
Goy goy benim ki..

Niyetler her sözün aslını oluşturur
Bak mesela el artırıyorum
Bisey daha anlatiyorumy
Çocuklar tatil olunca yengem bir haftalığına annesine gitmiş. Tâbii benim sevgili validem de küplere binmiş. Çünkü neden, çünkü kayınvalide olmak bunu gerektirir. Söylenip duruyordu, "Anne, senin çocukların gelince hiç gitsinler istemiyorsun. Neden iş gelinlere yetişince farklı davranıyorsun" dedim.
" Gelinler de gitsin istemiyorum, nesi farklı bunun" diyor.

Allah ülkece yüzümüze bakmış da siyasetçi olmamış annem. :)))
(135 puan) tarafından
Zelal belkide annene senin gibi gelin nasip olmuştur nerden biliyon canın kaynananın gözünden görmek lazım :⁠,⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠)
(11,217 puan) tarafından
Olsaydı az hamarat olurdu akşam yemeğine koşım kaynanama gıdıp onda yerım yırtarım diye dğşünmezdi. Ben lohusa halımle bıle kendım kalkıo asagı kata ınıp yemegi yapıp yedim kimseden istemedim bklemedim. Gurbette tek basıma 2 cocuk buyuttum. Bızımki 6 ayda pes etmiş davul cala cala aldıgı oglunu ay oglun cok dagınık geri verebılıoz mu demiş:)
(276 puan) tarafından
Kullanıcı hatası demiştir herhalde anneniz, çünkü neden demesin :)))
0 oy
(276 puan) tarafından
Evettt .. herkes elini ayağını posttan cektigine göre azıcık surfa at kosturayim:)))
0 oy
(276 puan) tarafından
Evet karar verildi yeni gelinlik kapatılsın!!!

Yengem ferasetinin sadakasini kendi gelinine saklasin :))
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben olsam amin derdim =) diyorum da zaten inşallah aynı benim gibi gelinim olur daha ne isterim 
(276 puan) tarafından
:)))
Haneniz şen olsun kardeşim
0 oy
(7,951 puan) tarafından

Demekki ne mall olduğunu biliyor :D:D mesela kayınpederim bana Allah senin annene senin gibi gelin verse annen ne yaor demsiti annem benim gibi gelini öpüp başına koyar demiştim o aklıma geldi bu kerede eşimin teyzesi kaynanam salata yapıyo ben çocuğu emziriyorum diye Allah annene senin gibi gelin versin demisti aminn yarabel alemin diye bağırmistim yani demem o ki insan kendini biliyo:))

(276 puan) tarafından
E bende diyorum işte niye ağlıyorsun  desene aminnnnnn:)))
Ahhh ...ahhh.. elalemin gelini öyle mi bak hemen aminnn deyiveriyor:)))

Gecen hayr olsun
(7,951 puan) tarafından
Teşekkürler cnm:)
0 oy
(10,922 puan) tarafından
Ay vallaha ben çok isterim oğluma benim gibi birini vermesini.hani amacım övmek değilde kendimi.bazi huylarımi çok severim ve gelinimdede olsun çok isterim.yengende almış lafı ,:D
(276 puan) tarafından
Haneniz şen olsun kardeşim:))
(10,922 puan) tarafından
Rabbim cumlemizin hanesini şen bereketli huzurlu etsin canım :)
0 oy
(280 puan) tarafından
Ahahahaha güldürdün beni Allah da seni güldürsün:))
(276 puan) tarafından
:)))))e amin o zaman
0 oy
tarafından
sahsen bende benm gibi bir gelin istemem.. yanii kimse kendini begenmez bana gore, benim gibi neden olsun ki benden daha iyi olsun..
(276 puan) tarafından
Sizden daha iyisini kim icin istediginize bagli olarak

Tebrikler:))
Çeyrek altınım olsa takmıştım öyle bi tebrik
0 oy
(2,475 puan) tarafından

Nasil bu kadar güzel yazabiliyorsun , nerden öğrendin senin yazdığın Türkceyse benim yazdığım konuştuğum ne ? 

Yazılarla kendimi ifade edemiyorum devrik cümle kullanıyorum devamlı. Fransa da büyüdüm bunun etkisi var mı bilmiyorum.  Ama senin kadar güzel Türkçe yazmayi isterdim :)
(276 puan) tarafından
Teşekkür ederim mahçup oldum yahu :))

Söylediğimiz söz hiç bir zaman söylediğimiz şekilde ulaşmaz muhatabımıza. Algısı psikolojisi, kültürü cok etkiler ..

Şöyle bir söz okumuştum bir yerde: yazarak anlatmaya çalışmak, balta ile ameliyata girmeye benzer.

"İletişim çağında yaşıyoruz" derler ya... Aslında iletişim hiç bu çağdaki kadar kolay ve hiç bu çağdaki kadar aciz ve içi boş olmamıştır. Zira sayfalar dolusu yazsanız da kurduğumuz cümlelerin hükmü, sonuna koyduğumuz emoji ve emojinin muhatabımızın algısındaki yeri kadar oluyor.
Ve bende çoğu zaman anlasilmiyorum

Remzi Gülek'in bir sözü var,

"İnsanlar konuşabildikleri için değil, konuşuyor olmalarına rağmen anlaşıyorlar..."
(276 puan) tarafından
Tekrar karşılaşırız umarım iyi bak kendine:))
(2,475 puan) tarafından
Sende kedine cok iyi bak Allah'a emanet ol ☺️❤️
0 oy
(6,180 puan) tarafından

İnşallah mutluluktan ağlamıştır yengen.

Diger türlü beddua almış oluyo gerçekten.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 808 göst.
20 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
67 cevap 691 göst.
0 oy
5 cevap 532 göst.
0 oy
17 cevap 1,085 göst.
6 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,841 soru