0 oy
472 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Bence çok önemli bir sorun neden çoğu müzeye parayla giriyoruz ?  Kendi tarihimizi kültürel miraslarimizi neden kendi ülkemizde parayla görüyoruz çok sacma nerde bu turizim ve kültür bakanliği iki cift lafim olacak. Biraz once birseyler kurcalarken 3 sene önceki istanbul biletlerimi buldum müzelerin biletlerini de saklamişim 

Top kapi sarayina girmek icin 45 tl vermisiz 

Galata kulesine 17 tl vermişiz 

Yere batan sarnicinin biletide var ama fiyat yok kesin onada para aliyolardir. 

11 Cevaplar

+2 oy
(712 puan) tarafından
Oyüzden Istanbul müze kart almak lazım. biz geçen sene aldık kişi başı 60₺ ve heryere girdik çok güzel di ne sıra beyorsun ne okdr yüksek fiyat ödüyorsun

Hatta 18 yaşına kadar ve öğrenciler ücretsiz. Daha ne yapsın bakanlık. Herşeyin bir maliyeti bedeli var. Onca arkeolog mühendis tarihçi çalışıyor o kıymetli eşyaları sağlam tutabilmek için gün yüzüne çıkarabilmek için.
(1,403 puan) tarafından
Ben istanbulda degilim kart alip napiyim ama bu sadece istanbul icin gecerli değil hangi sehirde bi muzeye gitsen para para. Ya müze dedigin parali olur mu hic allah askina
(712 puan) tarafından
Tabikide paralı olur hangi ülkede ücretsiz miş canım bende istanbulda değilim onun bir sene veya daha az geçerli olması önemli değilki müze gişelerinde müze kart alabiliyorsunuz bizde öyle yaptık ve  tüm hafta sonu karış karış müze saray fln gezdik. Üstüne birde o kart sadece istanbulda geçerli değil turkiyenin bissürü ören yeri antik kentinde fln da geçerli biz o kartla didim de bi antik kente bile gittik.
-Reklam-
+1 oy
(15,208 puan) tarafından
Dediğinde çok haklısın. Hava da ucretli olacak yakında. O kadar çok vergi veriyoruz ama karşılığını tam olarak alamıyoruz malesef 
(1,403 puan) tarafından
O muze kart sadece istanbul icin mi yoksa tum sehirlerde ki muzeler icin mi
(276 puan) tarafından
link atıyorum olmuyor
Seyehatim geldi.coma bi baksana
Muze kart ile gezilecek yerlere
(2,475 puan) tarafından
Başkanım hala çözemediniz şu sorunları yaa bu sene size oy moy yok :D
(15,208 puan) tarafından
Ahahshhss sağol dostum ☺️☺️☺️ bence de aday olmasın agdggdd
(276 puan) tarafından
+65 üzerine ücretsiz
 2023 yılında da zam yok❗
 Müze Kart bu yıl da 60 ₺️
✍️ MüzeKart ile 350’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir,
Anadolu'nun tarihine keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.
 Müzekart ile Gezilecek Yerler
 https://www.seyahatimgeldi.com/muzekart-ile-gezilecek-yerler/

https://muze.gov.tr/
0 oy
tarafından
Galata kulesinin girişi 3 sene önc3e 15 liraydi 
(1,403 puan) tarafından
Anaaa dur
(1,403 puan) tarafından
Bir sayi fazla yazmisim danke
tarafından
Şimdi arttı ama önceden ucuzdu
(1,403 puan) tarafından
Esma bu tür yerlerin ucretsiz olmasi lazim canim sonucta kendi ülkemizde ki miraslarimiz
tarafından
Öyle tabi ama maalesef bizim ülkemizde bu yok en azından yerli vatandaşına ücretsiz olmali
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Sen bide simdi git galataya : D tl bile degil dolar istio 50 mıydı ne oyle bsydı yazın :D

(1,403 puan) tarafından
Yuh ay niye boyle yapiyolar yaa ben kocamla cikmak istiyodum galataya onuda yapamiycam
(11,217 puan) tarafından
Onu bırak bız nerelerı gezdık foto cekmek bıle paraylaydı: D gordun sen yazın gıttıgım yerlerı sadece dur manzarayı cek  o bıle parayla yemın ederım: D
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Parasız bişi yok adamlar nerden soyariz diye düşünüyorlar
(1,403 puan) tarafından
Turistlere versinler parayla giriş kuralini bize degil ne kadar sacma ay
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Online müze diye birşey var gordunmu ahshd :D ben ordan geziyorum müzeleri 
(1,403 puan) tarafından
Kiz yaa gozunle canli canli gormedikten sonra ne anlami var :) sitenin adini verde bakiyim bi
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben genelde çoğu müzede para vermiyorum o yüzden pek dikkat etmemişim. Ama müzelerin bakımları cok zor, o yüzden ücret alınıyor olabilir.
(1,403 puan) tarafından
Yaniii olabilir ama bunu sadece turistlerden para alarakta yapabilirler
0 oy
(1,634 puan) tarafından
Bencede yabancılara ücretli yapsınlar Türk vatandaşına ücretsiz olsun zaten bence yeterince turist geliyor ülkeye yerlisi tarihini uçuk ucretlerden sonra sadece kitaplarda ve internette gördüğü kdr biliyor yada nie bu kdr pahalı daha cüzi miktarlarda olabilir
(1,403 puan) tarafından
Hay agzin bal yesin kiz
(1,634 puan) tarafından
E öyle ama canım valla cogu yeri ziyaret etmek istiyorum ama girişler pahali
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Simdi denecek çok şey var canim da bisi demiyorum 5 tl şu içiyorsun 10 tel isiyorsun:) yani böyle bir ülkedeyiz normal herkes bir para alma dedinde hepsi yakında aldığımız nefese de para alırlar müze kart aldık biz gittiğimizde ama baya oldu 
(1,403 puan) tarafından
Dusunsene 1 firt oskijen 5 tl :D
(4,061 puan) tarafından
Allahim derim sana geliyorum kiz Allah korusun ya bi o kaldı gerçekten bedavaya kullandığımız ulan mezar bile ücretli oldu yani düşün ay kafayı yicem:)
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Eger ucretsiz olsaydi herkes girebilecekti istedigi gbii ve cok daha fazla kalabalik olacaktim sonuxta tarihi değerler. Belli bi guven altinda olmak zorundalar. Bu yuzden ucretlidir dite dusunuyorum
(153 puan) tarafından
En güzel yorum
Tarihi esere önem vermeyen o kadar çok insan var ki dokunmak yasaktır yazısını göre göre dokunarak fotoğraf çekiniyorlar. Ücretsiz olup herkesin ziyaret ettiğinde neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.
(1,403 puan) tarafından
Mantikli aslinda bakilinca ama bilemedim yaaa. Tutupta kulturden anlamayan adam zaten muze gezmezki ama
(1,095 puan) tarafından
İste kimin ne niyette oldugu bilinmiyor ki canim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Bende parasız olsun isterim ama bizim millet de bir garip taşı duvarı yediler kopartıp götürdüler ücretsiz girseler bina kalmaz heralde elimizde 
(1,403 puan) tarafından
Haykirdim :D
(1,824 puan) tarafından
Kız ciddi söyledim ama ben :)
0 oy
(276 puan) tarafından

+65 üzerine ücretsiz

2023 yılında da zam yok❗

Müze Kart bu yıl da 60 ₺️

✍️ MüzeKart ile 350’den fazla müze ve ören yerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, 

Anadolu'nun tarihine keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Müzekart ile Gezilecek Yerler

https://www.seyahatimgeldi.com/muzekart-ile-gezilecek-yerler/

https://muze.gov.tr/

image

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 423 göst.
4 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 311 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde 0852 (732 puan) tarafından soruldu
0 oy