0 oy
251 göst.
Aile kategorisinde (1,324 puan) tarafından
Bir tane çocuğum var. 4yasinda ikinci istiyorum ama yaşadığım ortamda çok huzursuzum mutsuzum kendi çocuğuma zor ilgileniyorum eşim 7gun çalışıyor geceleri de dahil yüzünü görmüyorum bana çocuk olunca destek olacak insan da yok bakımı için psikologa gidiyorum depresyon başlangıcı var diyor çocuk yapma zaten kendini iyi hissetmiyorsan diyor ama menepoza girerim sıkıntıdan diye de korkuyorum yaşım kırka yaklasiyor cunku. iyice çıkmaza girdim siz bu durumda ne karar verirdiniz 

13 Cevaplar

0 oy
(3,597 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Şu andan seni ruh sagligin ve fiziksel sağlığın herşeyden önemli sen mutsuzsan bebekte mutsuz olacak anne ne kadar sağlıklı mutlu bebek o kadar sağlıklı ve mutlu o yüzden şu anda çocuk dünyaya getirmen pekte doğru karar değil tabi benim görüşüm yine en iyi kararı sen verirsin biz sadece akıl veririz bakım sana ait :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben normalde mutlaka kardesı olsun derdım ama senın konumunda yapmazdım, zaten psıkolojın ıyı degıl ve esın yanında yok sırf kardes olsunndıye yapılmaz
(1,324 puan) tarafından
Çok istiyorum ama bu apartmanda oturup dışarı çıkmadan yıllarca çocuğa bakacak olmak beni çok geriyor komşularım çok kötü insanlar şimdi çalışıyorum gece yatmaya giriyorum sadece
0 oy
(6,235 puan) tarafından
Böyle bir düzen içinde asla yapma

Psikolojik olarak iyice çökersin 

Herseyi bir yerine oturt mutlu olduğunu hisset hazır olunca yap

2. VEya cok Çocuğa asla karşı değilim benim de 2 çocuğum var fakat huzursuz olacağı maddi manevi eksikliği hissedecegi ortama da 2. Çocuk fikri için karşıyım 
(1,324 puan) tarafından
Okurken çok duygulandım etrafımdaki insanlara derdimi anlatamıyorum çünkü ne varki senin durumunda ikinciyi yap deyip duruyorlar
(6,235 puan) tarafından
Hersey maddiyat değil kuzum
Ben çocukların herseyi anında yaşamalarına karşıyım doyumsuz oluyorlar artık
Çoğu çocuk var her oyuncaktan 1 den fazlası var ama çocuk hala hırçın yaramaz veya doyumsuz oluyor kıymet bilmiyor
O yüzden en başta sen hazır mısın psikolojin ne duruma girer ikisi ile baş edebilir misin
Benim 2 tane var maddi manevi çok şükür halimize ama eşimde yardımcı olduğu için kolay oldu hala daha da yardımcıdır buyum 4.5 küçük 3 yaşında kızlarım

O yüzden sen kendin karar ver iyice bir düşün sonra
0 oy
tarafından
Bu devirde ve zamanda bir tane cocuk yeter.
(1,324 puan) tarafından
Ben isterim bir dert ortağı olsun diye ama psikolojik açıdan hiç hazır degilim
tarafından
Boşver ya ne dert ortağı olacak. Ne annemle dertlesirim ne ablamla ne kardeşimle. Ha bu arada aramız da hiç bir problem yok. Bir tane kızım var çok şükür. Allah olmayanlara versin başka çocuk düşünmüyorum.
(1,324 puan) tarafından
Allah bagislasin
0 oy
(116 puan) tarafından
Eve bebek görse bebek sesi senide kendine getireceğini düşünüyorsan hiç durma yap . İki çocuk olunca sikiomaya zamanı kalmıyor zaten insanın  .benim bı kız bı oğlum var iyi ki de var birbirleriyle oynuyorlar evde tek  olsa sikilirdi mesela .. bı çocuğun olsa belki oğlunda onunla ilgilenir onu sever . Ama sen dersen ki çocuk sesi duymaya tahamulum yok asla yapma 
(1,324 puan) tarafından
Yok çocuk seviyorum hatta istiyorum ama apartmanda yaşamak beni sıkıntıya sokuyor komşularım iyi değil eşimde çalışmaktan eve gelmiyor kayınvalide de uğramaz yardım için benim sık sık panik atak benzeri durumların oluyor migrenim tutuyor kendimi iyi hissetmiyorum o yüzden ben çocuğa zararım olur mu diye endiseleniyorum
(116 puan) tarafından
Yeri gekiyir insan kızıyor bağırıyor .bende öyleyim seni iyi anliyirum ama bunun altında yatan başka sebep var bunlar için psikoloji bozulmaz eşinle ustunu kapatyiginiz bı sıkıntılı bişey vardır belki
0 oy
(4,296 puan) tarafından
Bu durumda aklimdan bile gecirmezdim hos allaha sukur benim bi  deddimde yok esimden  yana da maddi manevi olarakda bir sorunum yok.  Esimin aile tarafi da yok sayilir cogu vefat etmis bi ancasi bi yengesi bikacta amca oglu var yani otarflada sorunum yik ama ikinci cicugu asla dusunmuyirdum 6 sene sonra hamile kaldim. Cocuk zor is bence insani en a 20 yil yaslandirio ben ilk 2 senedinde 20 yil yaslandim kizmin ki bu tarz sorunlarim olsa aklimin ucundan bile gecirmem 2 ,yi
(1,324 puan) tarafından
Çok yakın zamanda halamın ogllu vefat etti çok gençti ondan beridir iki çocuk olsun istiyorum kötü etkilendik cunku
0 oy
(6,453 puan) tarafından
Çocuğu büyütmüşsün rahata ermissin neden kendini zora sokmak istiyorsun kardeşi olsun diyeyse ne kardeşler var 7 yabancıdan daha gaddar. 
(1,324 puan) tarafından
Çok yakın zamanda halamın ogllu vefat etti çok gençti ondan beridir iki çocuk olsun istiyorum kötü etkilendik cunku
(6,453 puan) tarafından
Tabi ki haklısın ama ölüm bu bire ikiye bakmaz haberlerde çok duyuyoruz iki kardeşin hatta daha fazla kardeşin vefat ettiğini
0 oy
(173 puan) tarafından
Korkma bacım teyzem 48 inde doğurdu sen önce kendini iyileştir
0 oy
(312 puan) tarafından
Benimde 1 kizim var ayni durumdayim seninle, bebegime neredeyse benden çok annem bakti ama yinede 2 çocuga cesaretim yok psikolojim kaldirmiyor ve yapmayacagim, aslinda çok istiyorum ama ben ona yetemezsem çocuk içinde hiç kolay olmayacak o yuzden önce kendini düşün.
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Valla kendin sormuşsun kendin cevaplamissin bence düşünme 
0 oy
(20 puan) tarafından
Bence yapmamalısın ruh sağlığı çok önemli psikolojik Olarak bebeğe zarar verebilirsin hazır değil görünüyorsun
0 oy
(63 puan) tarafından
Yapma hem sen daha zorlanırken hem çocuk enerjiden etkilenir. Şart mi 2.? Zaten evladın var kapat o defteri
0 oy
(452 puan) tarafından
Yapma. Bir çocuk iyidir. Kendine yetemiyorken ikinci çocuğa na verebileceksin. Bencil olma. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 67 göst.
8 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 855 göst.
0 oy
4 cevap 164 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 20202021 (356 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 231 göst.
24 Ocak 2023 Aile kategorisinde Sevimli7472 (14 puan) tarafından soruldu