0 oy
853 göst.
Aile kategorisinde (9 puan) tarafından

Kızlar yardımcı olur musunuz? 

Artık dayanamıyorum, sabrım tükeniyor. 2,5 yıllık evliyim. Evliliğinin 3 ay ı ancak mutlu olabildim sonra yook. Evlendiğimizde eşimin işinden dolayı ailelerden farklı bi ilde yaşıyorduk. Eşim işini kaybetti ve memlekete yerleştik. Şuan da Kayınvalidelerle aynı apartmanda yaşıyoruz. Ve hiç huzurum yok. Kayınvalide eşimi dolduruyor. Eşimle aram çok açık. Eşim annesinin ağzına bakıyor. Eş denecek şahıs aileme gitmeme fazla müsaade etmiyor. Burada hiç komşum, arkadaşım yok. Sürekli evdeyim. Ayrıca çocukta yok. Ben kayınvalidemlere gitmiyorum o da benim numarayı silmiş. Ben şuan hiç bir şekilde bi araya gelmek istemiyorum. Artık bu durum eşimle aramızın iyice açılmasına neden oldu. Ve ben son zamanlarda ikilem arasında yaşıyorum. Mutlu değilim, huzurum yok. Çalışmak istiyorum ona müsaade etmiyor. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Gün boyu kafes kuşu gibi evdeyim. Ayrılmak istiyorum ama emin değilim. Her gün ağlamaktan yoruldum. Siz olsanız ne yaparsınız? 

26 Cevaplar

0 oy
(3,451 puan) tarafından
Mutlu olmadığım hiç bişeyi yapmazdım
(9 puan) tarafından
Emin ol bu duygudan biran önce kurtulmak istiyorum :(
-Reklam-
0 oy
(367 puan) tarafından
Ailen ne diyor bu konuda arkanda duruyolar mı ? Ben bu erkekleri anlamıyorum kendi ailesinin dibinde biz gitmek isteyince yok. Sanki biz evlenirken ailemizi arkamızda birakcaz diye söz verdik. 
(9 puan) tarafından
Ailem her daim yanımda kararı bana bıraktılar. Şuanda işten geldi şimdi de annesigile gitti ve ben yine tekim :(
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Esinle oturup güzelce konuşun konuyu çünkü cocuk olursa daha kötü olacak durum 
(9 puan) tarafından
Defalarca denedim. İletişim kopukluğu da var maalesef. Ben durumumuzu düzeltmek için çabalarken eşim dırdır ettiğimi düşünüyor.
0 oy
(130 puan) tarafından
Çocuk olmaması en büyük sansın ailenle konuş akıl al Allah sabır versin yada Allah seni ordan kurtarsın ister kocanla ister kocasız .
(9 puan) tarafından
Bazen sabrım tükeniyor gerçekten.
(130 puan) tarafından
Sanırım eşin kasıtlı yapıyo ailesini zorla kabul ettirricek sana erkekler büyümez hem anacıdırlar 2.5 yıldır aynı olan adam sanmıyorum değişsin.
(9 puan) tarafından
Bencilce davranıyor. Hep ben koşayım onlara ama benim aileme geldi mi tık yok. Bende gitmiyorum, gitmekte istemiyorum.
0 oy
(921 puan) tarafından
Su bazi kocalar neden anneye gitmeye karisr yaa ne sacma sen niye anain dibinden cikmiyon
(9 puan) tarafından
Bende buna sinir oluyorum. Ayrıca ablası sık sık gelir şimdi de gelecekmiş ve geldiğinde de 3-4 gün kalır. Ben kalacam dediğimde aynı memlekette kalma olmazmış.
(921 puan) tarafından
Oh ne ala valla
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Allah bildiği gbi yapsın böle insan müsveddesi kaynana ve kocaları yaa bu ne biçim kafa yapısı 
(9 puan) tarafından
Çok ilkel düşünüyorlar. Ve sınırımı koydum bu sefer eş denecek şahıs anasının ağzına bakıyor.
(17,817 puan) tarafından
Ay onla ömürmü geçerr
0 oy
tarafından
Bian kendi hayatımı okudum sanki. Aynı apartmanda olmak çok sıkıntı malesef
(9 puan) tarafından
Bende gittim babamın evine biraz ayrı kaldık. Sonra geldi hiçbirşeyin aynı olmayacağını söyledi lakin değişen bişey yok
tarafından
Gerçi bana da öyle dedi bazı şeyler eskisi gibi ama en azından kafam daha rahat
(9 puan) tarafından
Sevindim gerçekten inşallah bende de düzelme olur.
tarafından
Inşallah olur. O psikolojiyi çok iyi bilirim Allah yardımcın olsun
(9 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(2,623 puan) tarafından
Çocuk yoksa kaç kurtul derim şimsi bole olan çocuk olunca neler yapar bi dusun
(9 puan) tarafından
Çok düşünüyorum bazen de diyorum çocuk olsaydı acaba ortam daha mı iyi olurdu ki diyorum. Bilmiyorum inan ki nasıl sağlıklı düşüneceğimi
(848 puan) tarafından
Sil su düsünceyi kafandan kurban olim ya . Cocuk olunca elin kolun baglaniyor ve kafana yedigin taslardan kendini dahi koruyamiyosun onu düsünmekten. Yapma sonra hicbisey duzelmeyip kotulesince cok aglarsın
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Sakın düzelir diye bebek yapma canım iyice düşün taşın hep böyle olacaksa durma git belki de işaret bebeğinin olmaması 
(9 puan) tarafından
Çok doğrusun çocuğun olmamasında da hayır aramak lazım.
(13,202 puan) tarafından
Evet canım Allah herşeyi doğru kararlar
(9 puan) tarafından
Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Mutlu  olmadığım  bir  ewliligi  surdurmezdim   birde  çocuğun  yokmuş   çocuk olmadan bırak  derim 
(9 puan) tarafından
İlk başlarda evlilik kolay kurulmuyor diye düşünüyordum ama artık son zamanlarda iyice yoruldum.
(5,949 puan) tarafından
Canım  şimdi böyle dawranan çocuk olunca daha beter olur
(9 puan) tarafından
İyice esiri olurum sanırım :(
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Çocukta yoksa ayrılman en doğrusu gibi geldi 
(9 puan) tarafından
:(( evliliğin gidişatı onu gösteriyor gibi
0 oy
(82 puan) tarafından
Canım çocukta yok madem seni bağlayan bir şey yok. Mutsuz olduğun yerde 1 dakika durma. Senden daha değerli hiç bir şey. 
(9 puan) tarafından
Eşim zorluyor artık benim ayrılık kararı almamda çünkü onun Bi şeyleri düzeltmek için çabası yok
(82 puan) tarafından
O çoktan vazgeçmiş. Eğer istese orta yolu bulurdu. Daha fazla kendini değersiz derim ben. Tabii ki son kararı verecek olan kişi sensin.
(9 puan) tarafından
İştee bu karar çok zor Bi karar gerçekten
(82 puan) tarafından
Tahmin edebiliyorum canım. Allah yardımcın olsun. İnşallah senin için en iyi olanı bulup onu tercih edersin :)
0 oy
tarafından
Canım mutlu olmadığım bir evlilige katlanmak istemem acikcasi hele daha iki yıllık evliyken bunlar oluyorsa çocuğumda olmasa bitirme tarafttari olabilirdim ama eşim beni seviyorsa ve benim için ayri bir eve çıkmayı kabul etse ozaman ayrilmazdim simdi böyle yapiyorlarsa ilerde senin çocuğun oldundada daha kötü olur hiç izin vermezler sürekli gelirler çocuğu götürler herşeye karışırlar 
(9 puan) tarafından
İnan ki çocuk olduğunda da neler olabileceğini tahmin ediyorum da haklısın bende bu kayınna olunca bana söyleyemediğini oğluna söyler.
tarafından
Aynen kuzum çok zor çok emin ol senin için konuşuyorum eşine şöyle ikna et ayri eve çıksın yada esinide ailesinide ona göre davransın böyle olmaz de
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Esin ile bu konuyu ciddi ciddi konuş bakalım bu gidişat boşanmaya gidiyor ben bunaldim sanki evli değilmiş gibi davranıyorsun mutlu değilim de. Ne diyecek belki düzelir belki o da ayrılmak istiyordur önce bi konuş danış. Boşanan çok tabi önce evliliği kurtarmak için çabalamak gerek 
(9 puan) tarafından
Bende son çare boşanmanın olduğunu düşünüyorum. En kısa zamanda ciddi Bi konuşma gerçekleştircem umarım faydası olur.
0 oy
(883 puan) tarafından
Günaha girmek istemem kesinlikle ayrıl çocuk olursa bu saydıklarım kat kat artacak çalışmaya izin vermemek nediir ya bı kaadinin ekonomik özgürlüğü olmalı kesiinlikle eşin bile olsa onun ağzına bakma bak bir işi kaybetti ailesinin yanına yerleşti yarın oburgun çocuk oldukdan sonra belirli bi yaşına geldikdej sonra seni bırakmayacağını garantisi varmı hadi bırakmadı diyelim bir ömür onun elinemi bakicaksiin yol yakinken ayrıl ilerde. Çok pişman olursun cocjkdaj sonra herşey çok ddaha farklı oluyor 
(9 puan) tarafından
Ve okumuş olduğum bölüm de çok güzel istediğim yerde iş bulabilirim. Çokta fırsatlar geldi ama eşimden dolayı hepsini kaçırdım.
(883 puan) tarafından
Hiç biseyi kaçırmis sayilmazsin hala imkannin var daha. Bı de okumussun nasıl çalışmadan durabiliyosun ve 2 buçuk yıldır çocukta yok misler gibi çalışırdım okadar emek veriyosunuz bosunami okuyosunuz Allah aşkına aklını basiina topla yazık etme kenndine ben 8 ay çalıştım sonra çocuk öldü hamileyken yine çalıştım şuan ufak ve bakacak kimse yok diye çalışmıyorum ben çalışmak için geleceğim için ikinci çocuğu bile düşünmüyorum rica ederim kendinizden ödün vermeyin
(9 puan) tarafından
Sanırım çalışma hayatına girebilme için evliliğin sonlanması gerekiyor. Diğeri gibi şuan da imkansız görünüyor.
(883 puan) tarafından
Canım mesele çalışıp çalışman deilki sadece diğerleri peki valla sen kendini dusinmezsen kimse düşünmez bunu unutma
0 oy
(461 puan) tarafından
Eğer istersen seni avon farmasi üyeliği yapım orda kazanç elde et cnm girişimci ol aylık 2000 3000 tl kazan yani
(9 puan) tarafından
Farmasi den yakınlarım var satış yapan. Fakat müşterimiz aynı olacağı için pek sipariş veren olmaz. Bunu da çom düşündüm.
(461 puan) tarafından
Avon ben şuan uzmanım yardımcı oluruz
0 oy
(3 puan) tarafından
PCanım bende aynı apartmanda yaşıyorum, 

7 yıllık evliyim daha yeni düzeldi . Zamanla onlarda alışacaklar. Sıkma canını, psikolojin bozulmasına izin verme, kendine uğraşlar edin. Kafanı dağatacak uğraşlar. Düzelecwk inş
(9 puan) tarafından
Çook istiyorum inan ki başka Bi şeylerle ilgilenmeyi ama yok ki tüm gün evdeyim dışarı çıkmak yok bişey yok ben napim
(3 puan) tarafından
Ben mesela bi ara iğne oyası, sonra etamin işi tığla sepet örme falan çeşit çeşit şeyler öğrenmeye çalıştım. Onlarla uğraştım. Çünkü psikolojim bozuldu anksiyete vs. Çok darlık yaşadım psikolojik olarak. Hamdolsun. Bugün kafam rahat. Bi süre sonra vazgeçiyorlar senle uğraşmaktan.  Eşinle onlar için asla kavga etme tartışma, sende huzur bulsun, annesi onu dolduruyorsa sen ona böyle huzursuz edecek söylemlerde bulunmazsan bi süre sonra artık oda frkedecek. Diyecekki annem benim huzurumu bozmaya çalışıyor.  Ama eşim beni üzmüyor desin.
(9 puan) tarafından
Bu zamana kadar kayınvalidemle yaşadığım hiçbir sorunu aksetmedim ama son tartışma bardağı taşırdı. Ve şuan konuşuyorum sevmiyorum ailesini gerçekten sevmiyorum. Benim el becerimde pek yoktur yaa
(3 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda sıkıntılarını gidersin evin huZur dolsun kardeşim. İnan seni çok iyi anlıyorum neler yaşandı neler. Bol bol dua et. Rabbim yardımcın olsun
(9 puan) tarafından
Amin inşallah canım çok sağol. Allah razı olsun senden.
0 oy
(181 puan) tarafından
seninle kaynana konusunda ayni durumdaydim cocugumda var evi mi terk etmedim gece yarisi sokagami atmadim kendimi asla huzurum yoktu taaki 6 ay oncesine kadar Allah onlarin basina oyle isler verdi ki buralari terk etttiler memlekete tasindilar esim herkese kustu akli basina geldi ve cok mutluyum cocugumuz olcak insallah sabret kotu insanlarin sonu elbet gelir yuvani yikma bence esini seviyosan inan esimde oyleydi bir olayla gozu acildi Allah yardimcin olsun
(9 puan) tarafından
Galiba o zamanı bekledim 2,5 sene. Dert versin istemiyorum  Allahtan ama eşimin benim kıymetimi anlayacak Bi şeyler yaşasın istiyorum
0 oy
tarafından
En iyi kararı çocuk yapmayarak yapmışsın ayrılmak için ailenin fikrini al eğer bisy demiyolarsa ayrıl bence anne ağzına bakan biri koca olmaz 
(9 puan) tarafından
Çocuğu istedik aslında ama olmadı demek ki o da bi hayır varmış.
tarafından
Aynen canım rabbim bı yoluna koymuş demekki
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Durumumuz hemen hemen aynı canım. Eşinle konuş dşyecem de konuşulacak biri mi önemli olan o. 

Annemlerle aramızda 2 apartman var ama istediğim zaman gidemiyorum. 1 hafta önce gittim henüz gitmeme izin vermiyor. Kaynanamlarla altlı üstlüydük. Çok şükür bir buçuk ay önce taşındılar. Daha düzelir herşey dedim ama düzelmedi tam tersi oldu. Eşimi evde gördüğüm yok. Yemekten yemeğe görüyorum. 

Eğer ailen arkandaysa ve eşin düzelmiyorsa çok düşünme. Çocuğun olmaması da büyük bi işarettir belki de. Bu kaynanalara da anlam vermiş değilim. Hem evlendirirler hem de oğullarını gelinlere karşı doldururlar madem öyleyse kız istemeye giderken güle oynaya mutlu gitmeyin
(9 puan) tarafından
Nişanlıyken o kadar iyiydi ki zaten resmen göz boyama şimdi gerçek yüzü ortaya çıktı.
(3,136 puan) tarafından
Nişanlıykende birşeylerini görmedim evlendim de görmedim.
Herkes öyle nişanlıykrn farklı sonra farklı. İmza atılana kadar herşey
(9 puan) tarafından
Kesinlikle Bi imzaya bakıyormuş.
(3,136 puan) tarafından
Nr yazık ki öyle. Ailen arkandaysa düşün taşın ölç tart. Ve biraz daha bekle baktın düzelmiyor ona göre hareket et

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 251 göst.
1 Şubat 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,310 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 103 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde ilayda_2122 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 79 göst.