0 oy
480 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (40 puan) tarafından
Hayırlı geceler iki buçuk yaşında kızım var bundan hemen hemen 15 gün önce sırtı kaşınmaya başladı minicik bir kaç sivilce vardı cildiyeye getirdim alerji veya **** olabilir ama sizde kaşıntı vs yoksa alerjidir dedi krem verdi haftaya kontrole gel dedi bir hfta sonra gittim çoğu kızarıklık ve sivilce geçmişti karın bokgesini kontrol etti çocuklarda **** karın bölgesini sever temiz dedi kreme devam et çocuğu takip et dedi yolladı bir tane sivilce var yanlz şuanda sırtında ve içi hem beyaz irin dolu hem ufak yara kabuğu var kasıyor orayı açıyor diyor başka yerini de kasidi birkaç kez bende üzülüyorum acaba uyuzmu diye doktorda **** olsa on hunde dagilirdi dedi ben biriyle de görüşmuyorum aldığım şeyi yıkamadan gdirmem öyle biseyse nerden kapcak blmiyorum **** olanlar belirtileri merak ediyorum kaç günde dağıldı mesela neler çıktı lütfen yardımcı olun bana 

10 Cevaplar

0 oy
(40 puan) tarafından
U y u Z yazdım ama oralar silinmiş gözükmemis malesef insaAllah aradigim cevapları bulurum gözüme uyku girmiycek yoksa
-Reklam-
0 oy
(3,652 puan) tarafından
Bende surda bekliyim ve ek olarak uyu.z illa diğer aile üyelerine bulaşır mı? Bulasmayabilirmi ben oğlumu iki Dr A goturdum ikiside **** dedi ikiside sizede geçecek muhtemelen dedi ama bizde hicbirsey yok hatta verdiği karışım ise bile yaramadı çocuk kaşınmaya devam etti sonra kendi kendine bitti kasinmasi
(40 puan) tarafından
Cnm çok geçmiş olsun insaAllah bidaha gelmez peki kasidinca biseyler cikiyormuydu ve vücuduna dağıldimi nerelsrinde vardı
(3,652 puan) tarafından
Karnında ve sırtında vardı canım başka bir yerine dağılmadi
(40 puan) tarafından
Rabbim bidaha yaşatmasın cnm peki sivilce tarzı şeyler mi vardı çıban gibimi yoksa
(3,652 puan) tarafından
Sivilce gibiydi
0 oy
(48,735 puan) tarafından
gecmis olsun canim 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Hemen yayilmiyor bir iki tane gösteriyor . Aksine sırt bölgesinde omuzda ve ellerde bacaklarda her yerde baş hozteriyor nadiren karnında oluyor . Eczane pis kokulu bir ilaç veriyor uy.z ilacı ağır kokuyor ama sabah akşam sur hem kaşıntıyı alıyor hem kurutuyor . Vucudunda kalmadığını gördüğünde 4 gün kullanmaya devam et Allah'ın izni ile hiç birşey olmuyor ara ara çıkıyor çıkar çıkmaz hemen sür ilacı 1 hafta devam et öyle öyle birşey kalmıyor 3 ay çektim . Geçti çok şükür 
(7,121 puan) tarafından
Atlattım demişim kız :):) geçti yani
(40 puan) tarafından
Teşekkür ederim 60 derece de yıkancak dimi
(7,121 puan) tarafından
Evet ama ben kazakları 40 attım bozuluyor çünkü hicde sorun olmadı önemli olan vücuttan gitmesi
(3,652 puan) tarafından
Hee ben dedim cikmiyo hakkaten ama o kükürt karışımı değil senin attığın losyon var ya onun kokusu çıkmıyor xio ile başlayan unuttum adini
(7,121 puan) tarafından
Çıkıyor balım kokusu bilmiyorum bizim herşey temiz kokuyor yıkayınca geçti kokusu . Kükürt bizde sadece kaşıntıyı aldı kurutmadi yaaa ama ilaçla bitirdik çok şükür
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Uyu.z olsa çoktan sizede geçerdi ya. Biriyle görüşmene de gerek yokki birinin oturdugu yere bile otursan ordan bulaşır u.yuz varsa ama değil bence 15 gün olmuş artık 
(40 puan) tarafından
Sağol cnm ya bizde öyle düşündük onbeş günde illaki dagilirdi diye ama işte kasininca supe ettim genede ne bileyim siz gecirdinizmi hiç
(25,224 puan) tarafından
Yok canım çok şükür yaşamadık
(40 puan) tarafından
Çok sukur cnm insaaallah hiç yasamazsiniz düşüncesi bile kötü Rabbim şifa versin herkese
(25,224 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
tarafından
Kan tahlillerine bakıldı mı? 
tarafından
Evett başıma geldi aynısı
tarafından
Zaten karaciğer fonksiyon bozulunca ilaçta yükseltebiliyor yediği bişeyde dokundurabiliyo veya  bu ek tahlilleri yaptır ve mantar yedirdin mi hiç bu günlerde
(40 puan) tarafından
Yok CNm öyle düzenli yemek yiyen bir çocuk deil o yüzden yiyeceklerden supelenmedim her zaman ki yediği şeyleri tüketti oda bir iki kaşık anca farklı şey yedirmedim. **** diye çok korkuyorum aklıma takılıyor
tarafından
İçin rahat etsin diye tahlil yaptr bnde tedirgin oldum bi an Allah korusun inşallah basit bişedir
(40 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm benim
0 oy
(400 puan) tarafından
Anlattığın belirtilere göre bence u y u z değil. Benim kardeşim olmuştu en belirgin özellik gece uyutmayacak şekilde kaşıntı olması. Sonra dirsekler parmak araları bunlara geçiyor evdeki herkese bulaşıyor ama 3-4 hafta sürer bulaşması filan uzun oluyor. Çok illet bişi Allah kimsenin başına vermesin. Annemler bütün hepsine bulaşmıştı netten bitkisel ilaç aldılar eczane ve doktorun verdiği işe yaramamıştı. Hepsi kullandı evdeki çarşaf battaniye ne varsa yüksek derecede yıkandı. Kaşıntı geçtikten sonra da bir süre kullandılar sonra geçti çok şükür. Öyle gittik biz de onlara tatilde. Yoksa gitmiyordum kızıma geçer korkusuyla.
(40 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm Rabbim bidaha yaşatmasın bende çok korkuyorum bugün bikac yerini daha kasiyinca acaba dedim öyle biseymi olmadı cuma günü başka doktora getircem artik Rsbbim kokrtuklarimiza ugratmasin insaAllah
0 oy
tarafından
Çocukların ellerinde karnında ve külot aralarında çok oluyor
(40 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm başından gectimi nasıl bişey çıkıyor sivilce gibimi oluyor yoksa Ciban gibimi
tarafından
Yok minik sinek ısırığı gibi. Sanki iğne deliği gibi  yani. Özellikle gece çok kaşınır. Biz atlattık ama yine yeniledi. Çok kötü birşey. İns o değildir cnm. İnsanı yoruyor baya
(40 puan) tarafından
İnsaAllah cnm teşekkür ederim bnde korkuyorum daaha kızım küçük kasinmayi bile yapamıyor yavrum dirençli diyolar birde bu seneki uyuzu Rsbbim kimseye yasatmasin
0 oy
(682 puan) tarafından
Bnim kızımda 4 yaşında aynı salgına yakalandı nerdeyse 6 7 ay denemediğim şey kalmadı temizlik ilaçlar bitkisel olan herşeyi denedik fakat geçmedi ama şuan kendi haline bıraktım kendi kendine geçti sen de öyle yap istersn hiçbirsey yapmadan 1 haftadır kasinmiyor şükür 
(682 puan) tarafından
Her tarafı kaşıntıdan  maf olmuştu yaralar falan oluşmuştu ama şuan geçti hepsi
(40 puan) tarafından
Çok gecmis olsun Rabbim bidaha yaşatmasın cnm benim size gectimi peki **** kizinizdan birde nasıl şeyler çıkıyordu sivilce tarzımı çıban gibimi
(682 puan) tarafından
Minik minik sivilce tarzı, ellerinde su topluyordu sürekli
0 oy
tarafından
**** olsa hepiniz olursunuz csnim yani biz öyle olduk
(40 puan) tarafından
Sağol cnm peki hepiniz bir anda mi oldunuz yoksa siraylami
tarafından
Sırayla canım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 174 göst.
4 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busra3458 (0 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 212 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 172 göst.
4 Aralık 2023 Aile kategorisinde Muhammed.mirac (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 382 göst.
15 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaanaras (23 puan) tarafından soruldu

381,159 soru

11,410,722 cevap

34,951 kullanıcı

...