0 oy
110 göst.
Diğer kategorisinde (811 puan) tarafından
Şu an yatırdım aç yattı 2.5 yaşında kahvaltı yapmadı çorba içmedi ne versem isteksiz hep oyun oynamak istiyor telefon istiyor kırk takla attım gene yediremedim. Bebeğiniz hasta olduğu zaman neler yediriyorsunuz ?

8 Cevaplar

0 oy
(7,300 puan) tarafından
Bı meyve suyu içti ateşli kustu yemiyor bişey bnde vermeye korkuyorum kusar diye ☹️
(811 puan) tarafından
Ben yatırdım şimdi öksürmekten uyursa tabi
(7,300 puan) tarafından
Aynı bizimkide vala öksürük burun akıntısı ateş ☹️
(811 puan) tarafından
Ya nerden kapıyorlar bu hastalığı sürekli anlamış değilim ya. Daha 1 ay önce hastaydık gene hastayız. Geçen akşam dışarda yemeğe gittik sonra böyle hasta oldu bende hastayım bu halimle kaç çeşit yemek yaptım yemedi :(
(7,300 puan) tarafından
Benimkine çorap giydiremiyorum ben bı bitmedi illet
(811 puan) tarafından
İnşaAllah senin de yavrun iyileşir canım
-Reklam-
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydı cok kotu hastaydı sadece sut veriyordum biraz içip bırakıyordu 
(811 puan) tarafından
Gece falan da aç mı yatıyordu
(1,086 puan) tarafından
Benim kızımın bogazı kotuydu hep ac yatıyordu malesef Rabbim şifa versin inşallah tum hastalara
(811 puan) tarafından
Amin canım inşaAllah
0 oy
(8,948 puan) tarafından
Sevdiği neyse ondan ver canım. Makarna patates meyve filan seviyosa. Bari boğazından bişi geçsin. Yemesem iyileşemiyolar. 
(811 puan) tarafından
Mutfak sanki açık büfe şu an herşey yaptım köfte makarna kısır tarhana çorbası yoğurt çorbası onları da içmeyince babası dışardan çorba getirdi onu da yemedi. Birkaç tane tuzlu kraker yedi yattı
(8,948 puan) tarafından
Kıyamam ya. Çocuklar hasta olunca çok zor oluyor valla. İnşallah iyileşir bir an önce
(811 puan) tarafından
Onlara zor biz annelere daha da zor canım valla ben de hastayım şöyle yatıp uzanamadım karnını doyursa içim rahatlayacak işime gücüme bakıcam ama o yatıncaya kadar neler yaptım hiçbirini yemedi iki lokma o da zorla yedi ağlayınca da kusuyor zaten :(
(8,948 puan) tarafından
Kıyamam kuzum. Valla anneler çekiyor her derdini cefasını. Benim de iki oğlum var birisi 27 günlük birisi 18 aylık. İkisi de ağlayıp duruyor. Başım çatladı. Doğum yaptığımdan beri doğru düzgün uyumadm zaten. Yenidoğan bebenin uykudan kırılması lazım çocuk uyumuyo. Ağlayınca onun sesine uyanıyo büyük oğlum da. O da ağlamaya başlıyo. Ben de zor durumdaym valla. dua edin bana.
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Tavuk çorbası yapıyorum kuzu. Toparlaması açısından üç beş kaşık yesede fayda eder. Daha sonra ekmek veririm bişeyler geçsin bogazından diye. Sıvı almıyor hadta iken ılık su ile pekmez den üç tatlı kaşık biberonda çalkalayıp veririm. O da iştah açsın toplasın sıvı alması önemli. Portakal suyu sıkarım. O şekilde Rabbim şifa versin hemencik toplasın yavrucak.
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ay benimki 15.5 aylık anne sütü alıyo ona güvendi 3gün pek bişey yemedi su bile içmedi daha yeni yeni çorba içiyo zor cidden canım çok gecmiş olsun oynarken meyve filan önüne koysan yer belki 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Muzu blenderdan geçirip bebe bisküvisi süt muz karıştırıp mi versen acaba hem tok tutar hiç bir şey yemiyorsa tatlı hoşuna gidebilir belki 
0 oy
(243 puan) tarafından
Cnm hasta değilken bile yemiyor bnmki bı kahvaltı yapıyor yerse çok az bı meyve iki üç ısırık elma diyim okdar daha azına lokma sokamiyorum ne hallere giriyorum yok yemiyor 
0 oy
(612 puan) tarafından
Ateşi varsa kesinlikle bal vermeyin. Et vermemeye çalışın çünkü hazmı zor olduğu için vücut iyileşmeye harcayacağı enerjinin bı kısmını hazım için kullanıyormus. Bir yerde okumuştum kemik sulu hafif bir çorba icirin diye. Ama birşey yemek istemiyorsa çok da zorlama, normal çünkü vücut iyileşmek için enerji harcıyor. Eğer ateşi yoksa küçük bir diş sarımsağı ez ya da minik minik doğra balla ver, ateşi varsa yoğurtla da verebilirsin. Sarımsak muhteşem bir ilaç 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 102 göst.
29 Mart 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Crazymom (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 217 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Esrabeyza (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 46 göst.
7 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Duru2121 (406 puan) tarafından soruldu

380,182 soru

11,381,674 cevap

34,875 kullanıcı

...