0 oy
850 göst.
Aile kategorisinde tarafından
2 cocuk annesiyim biri 3,5 yas biri 6 aylik.gun icindeki kucuk diyaloglarimiz(.esim )kimse kizamaz benim ogluma kimse zorla yediremez benim ogluma.babaaaa annem bana kizdi.bi daha gormeyim kimse kizamaz benjm ogluma gel oglum.sen gelme annesi.anne yemesin.vurduk anneyi oldu.gel oglum kimle yatcan bu gece.oglum anneyle deyince.o zaman araba yok sana.tamam babayla yatcam diyo oglum da.zorla taraf tutmak zorunda birakiyor cocugu cocuk bana cok duskun ben de ona.yani hep bu tarz konusmalar.kendj yaptigi gibi esimin ailesi de yapiyor.ve oglum sozumu dinlemek istemiyor boyle olunca.benleyken cok uyumlu konuskan bi cocuk.neden boyle davraniyor.sizin esler de boyle mi

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bune lan böyle ümügünu sıkarım o kocanin resmen anneye düşman yetiştiriyor sende tam tersi yap
tarafından
Ama baksana ablaa
(1,125 puan) tarafından
Var böyle dengesiz babalar malesef olan çocuğa oluyor tabiki anneyede oluyor babadan cesaret alıyor ister istemez ve annenin sözünün bir hükmü kalmıyor yazık nedeyim
tarafından
Esma senin yorumlarin niye şiddet içerikli be guzellik ?  Umugunu skarm anasindan doğduğu yere geri sokarım zhsjjxj tövbe ya.
tarafından
Ama şerife baksana
tarafından
Benden uzaklassin babasini tutsun istiyor.İkisini de bir arada tutabilir cocuk diyorum.taraf tutmaya zorluyorsun cocugu diyorum anlamiyor inadina yapiyor ailesinin etksinde cok kaliyor esim
-Reklam-
0 oy
(48,531 puan) tarafından
anne öldü demeyeydi iyiydi seni saymaz buyuyunce cocuk uyardin mi
tarafından
Coook.kvga cikiyo yine de inadina yapiyor.aramizin iyi olmasini cekemiyor galiba
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Kendi elleriyle çocuğunun geleceğini mahvediyor. Asla izin vermeyin eşinizi doğruyu anlatırsanız çoğunuz zaten doğru olanı görüp o düzelir. 
tarafından
Esime kax defa soyledim anlamiyor.bilerek yapiyor benim soyledigimi yapmasin dhe
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Bu nasıl bı kafa acaba. Bn eşimde tam tersi annenizi sakin üzmeyin. Sozunu dinleyin diye tembih eder. Kızım arayıp işte mesela baba ben bugün bulaşıklara yardım ettim anneme der. O da aferin kızım harikasın annen çok mutlu oldu dimi diye yüreklendirir. 4 yaşında. O yumuşak yuzludur. Kızım bana çok düşkün ama ben disiplinliyim. Telefon hakkı 45 dk. Fazla izlemek isteyince eşim annen gelince.ne diycez der. Hemen bırakır ustelemez. Öyle anneyi at beni al diye şey mi olur. Yazık emek emek işlediğimiz fidanlar onlar 
tarafından
Sonbaharda yaprak doken agaclarin yaoraklarini supurmek gibi benimki.neden ya neden diyorum bi de bana kiziyor
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Sözde baba olacak kendine düşkün olmasını istiyor aklı sıra ama yanlış yönlendirme yapıyor sevgi zorla olmaz yada parayla arabayla esyayla olmaz şimdiden çocuğu maddiyata yönlendirme yapıyor ne saçma bişey yaa anlat eşine çocuğu farklı şekillere sokma sevmeyi saygıyı bilsin güzel öğret de ..
tarafından
Yaptigi seyi cok masum bisey zannediyor o kadar cahil ki.cocuga neler yaptigina akli ermiyor bile.*****. oturup uzunca da bni dinlemez esimin ailesi de boyle davranssin istyor zaten
0 oy
(5,235 puan) tarafından
Oğlum bazen sinirlenip bana vurduğunda eşim hayır anne dövülmez git anneni öp annenin ellerini öp.falan diyor zorla oğlumun beni öpmesini sağlıyor 

Eşiniz çok abartmış inşallah size düşman etmez sözünüzü dinletemezsiniz ilerde
tarafından
Simdi bile dinlemiyor esim oldugunda.ya.bilerek yapiyor.ahlaksiz oldugunda da ben sorumlu olurum
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Çok saçma konuşuyo çok 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Benim eşim bu derece saçma cümleler kuramaz hemen kızarım hiç de huyu değildir ama çocuğu simartiyor bende gün içindeki uyumlu söz dinleyen kızımla akşamları babasinin yanında simarmis beni dinlemeyen kızım arasında fark görüyorum. İster istemez oluyor ama eşinin empoze ettiği şeyler korkunç bence bunu konuş onun anladığı dilden. Yumuşak anliyorsa tatlı tatlı konuş. Ben eşime hiç kizmam o kizmissa sakın kalırım huyuna giderim biseye kiziyorsam deliriyorum demek olduğu için kızınca duruyor 
0 oy
tarafından
Ona bunun yanlış olduğunu söyle beni emanet edeceğin çocuğa annesine saygıyı öğretmen gerekiyor de 
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Bune be ben olsam kafası ni yarardım
tarafından
Bugun esimin ailesini gorumxe kaynana kayinbaba ve dayisini yemege cagirdim onlari gorunce oglum simardi biraz yemek yemek istemedi.kimse zorla yediremez benim ogluma aslan oglum diyo ben zrola yedirmedim halbuki.cocugun yaninda ustume yuruyo
(338 puan) tarafından
Üstüne ne diye yürüdü ki, yemek verdin diye mi
tarafından
Zorluyormusum guya.hic zorlamadin yer misin der demez agladi.cocuk bu misafiri gorunce bi simarir ya oyle.asla kizmam ve zorlamam.
(338 puan) tarafından
En iyisi bi çocuk yetiştirme kitabı al ve ara ara onun yanında sesli oku aa bak burda ne diyor, anne baba şöyle davranmamalı bunu yapmalı vs ona yönelik kısımları ona göstererek oku, sonra da ben demiyorum bak uzmanlar diyor de belki o zaman kafasına dank eder yoksa tek sen deyince kaale almayabilir
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Senin kocan gormemisin oglu olmus bilmem ne etmis gibi davranio farkinda mi
tarafından
Degil.cocugu dusundugunden yapmiyo zaten benden uzaklastirmak icin yapiyo.ama basaramiycak
0 oy
tarafından
Kızım bazen babamı çok seviyorum diyor ben beni seviyor musun diyorum hayır babamı seviyorum diyor . Babasına hayır kızım anneyide sev diyor kesinllikle bu şekilde konuşmuyor 
tarafından
İnsan evladinin alnindan opuyorum iznjnle.
0 oy
(8 puan) tarafından
1. Eşimin ailesine asla pabuç bırakmam.Hadleri değil.Karisamazlar.Karistirmam.! Biraz korumacı tavrim var bu yüzden yaklaşımları dikkatlice oluyir..

2.Esin sana bu tarz yaklaşım sergiliyorsa şakayla da karışık yapıyorsa da hoş değil hep öyle şeyler konuşulması çocugun bakış açısında sorun yaratabilir.Esine oğlumla arama girme bizi kıskanmana gerek yok diyeblrsn.İcinde geçen sözleri açıkça söyle kendisine .Beni oğluma karşı soğutma sözlerine dikkat et diyerek uyarman lazm..
tarafından
Uyariyorum bile isteye inadina yapiyo.deli yaa
0 oy
(982 puan) tarafından
Eşim de bende öyle deyizli tarafa çok karşıyız oğlum 1 yaşında fakat ikimizin arasına alırız taraf tutmasın diye büyüdüğünde aramıza alırız o kime isterse sarılır babaya satılırsa bende kolum ile ikisine sarılırım eşim de bogle düşünüyor cnm şuan anne desin diye eşim can atıyor ama demiyor baba der çok babası gel derdim öğrendi çok mutluyum eşim anneyi çok sev annenin altında cennet diyor şimdiden annen olmasa biz ne yapardık canım oğlum der 
tarafından
Yaa ne guzel esim hix boyle degil bana vursa guluyor aferim oglum dyor dogmadan onxe hic boyle degildi
(982 puan) tarafından
Cnm oğlumda bana vuruyor daha 1 yaşında ama eşim uf uf anneye yazık der bogke yapması çok yanlış eşinizin kardeşim Allah'ım yardımcın olsun
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Amacı ne bu adamın evlat mı yetiştiriyor yoksa sana düşman mı? Hiç konuştun mu bu konuyu? Kavga ettin mi demiyorum ama ha tripsiz tavırsız konuştun mu ciddi ciddi yaptığı çok yanlış. Zaten adam belli ki aileden öyle görmüş şimdi de öyle uyguluyor, ailesinin de yapmasına şaşırmadım.. Kötü bi durum Allah yardımcın olsun 
tarafından
Kayinvalidem de oyle.babalarini kimse saymaz.aynisini bizde uyguluyor
0 oy
(3,300 puan) tarafından
Eşim değilde ailesi yoldan çıkartıyor oğlumu resmen yapmayın etmeyin dediğim ne varsa itina ile öğrettiler çocuğa.. 
tarafından
Cips verme yemekten once aburcubur verme diyorum annen kizar oglum beni karistirma annene sor diyo.annen dogru soyluyo yemekrten snra dese bitti.cocuk usteleyen bi xocuk degil cok uyumlu.ama baba yoldan cikariyo.es ailesi de yapiyo.siz nasi tepki veriyorsunuz ben cildiracak givi oluyorum ama oglum var dye bisey diyemiylrum
(3,300 puan) tarafından
Önce izliyorum ne yaptırıyorlar diye ondan sonra öyle yaptırmayın sonucu bu bu olur diyorum baktım tatlı dille olmuyor kusura bakmayın da sizin öğrettiğiniz saçma sapan şeylerin kahrını siz yokken ben çekiyorum yaptırmayın diyorsam yaptırmayacaksınız diyorum sonra susup oturuyorlar
Hatta geçen hafta kayınbaba bozuntusu bize geldi afedersin ama çocuğun pipisi ile oynuyor sustum sustum eşim gözümün içine bakıyor susayım diye en son çocuğun eşofmanını indirdi benim cinler bı fırladı gözüm döndü resmen eşim bile o halimi daha önce görmemişti öyle düşün
Yeri geldi mi tatlı dil yeri geldimi çatallı dille lafı vereceksin
tarafından
Oha onu niye yapar ki bi insan deli mi bunlar.esim babalik yapiyo guya cocugu istedgi gibi yetistiriyorum idye hava atiyor kendi ailesine.allah korusun ondan cocuklsrimi
0 oy
(651 puan) tarafından
Benim eşimde kızıma anne pis anneye vur gibi şeyler söylüyordu sonra ben uyardım eşimi. Bu çocuk sabahtan akşama kadar benle eğer bana saygısı olmazsa bı hata yaptığında onu tutamamam. Annesine saygısı sevgisi olmayan çocuğun kimseye saygısı olmaz başiba buyruk biri olur dedim. Ondan sonra bı daha öyle şeyler söylemedi. Hatta tam tersi bana vurunca fln anneye vurulmaz diye uyariyo
tarafından
Kalin kafali anlamaz ancak annesi derse yapar .annesi orspunun teki zateb
0 oy
tarafından
KOCAN BİR MAGANDA YETİŞTİRİYOR. 
tarafından
Allah korusun izin vermesin buna.
0 oy
(1,170 puan) tarafından
o oyle dedikce sende ayni dediklerklerini de bi kac kere daha yapar sonra yapmaz artik sanmam sende pek sesini çıkarmıyormuşsun gibime geldi
(1,170 puan) tarafından
gunduzleri cocugu kendine yak sende canim boyle kötü  niyetliler madem sen annesisin o çocuğun boyle birsey yapmaya haklari yokki gerekirse kaynanana da laf soyle niye botle diyorsun  diye boz milletin icinde
tarafından
Ben de oyle yapiyorum esim.ise gidiyor o isteyken basbasa cok guzel vakit geciriyoruz zaten cocuk beni tutar benden yana olur esim bana kizdiginda bagirdiginda vs.ama oyun zannediyor suan cocuk esimin ona yaptirdiklarini.zamanla anlayacak esimin nasil bi insan oldugunu simdilik yaptiriyor bazen istediklerini.kaynanaya gelince artik sozumu esirmek istemiyorum.mesela kucuk oglsn durmuyor esjme veriylrum hemen elinden aliyor ver oglum ben sen yorulma diyo esime.esimin babalik yapmasini istemiyor.bize yorulmasini.istemiyor kadin.esimin.de.canina minnet
(1,170 puan) tarafından
sende yooo yorulmaz babasi degil mi baksin tabi desene kiz anam bunlar seni bulmus eziyorlar ana ogul demekki
tarafından
Esim.zaten dunden razi olunca anasi meydani bos buluyor.evet eziyorlar allahin cezalari.illaki kavga mi.edeyim ortalik mi karistirayim.boyle seyleri.sevmiyorum firsat biliyorlar.esim.kavgadan asla korkmaz ayrilikmis cocuk annesiz kalirmis.hicc
(1,170 puan) tarafından
ama sana da yazik degil  mi bende oylr cok konusan karsilik veren biri degilim ama damarima bastiklari an ne anasi ne babasi kim olursa olsun yaninda  soylerim sende biraz soylemeye basla canim bence onlar korkmuyor ayrilmaktan da sen niye bu kadar korkuyorsun ipleri iyice eline veriyorsun adamin boşan  demiyorum tabiki ama senin de ona minnetin yokmus gibi hissettir
0 oy
(85 puan) tarafından
Anneye düşman çocuk yetistiryor eşin resmen.cok ciddi bir konu.nasil yaparsın bilmiyorum ama bu durumu düzelt canım bence en kısa zamanda.cocuguna da kötülük ediyor farkında degil
tarafından
Coxugun ahlakli veya ahlaksiz olmasj umrunda deil sadece ondan yana mi degil mi ona bakar o cunku kaynana da oyle.ben bu durumla nasil bas ederim bilmiyorim aklim eriyor gucum yetmiyor anlatiyorum anlamyor illaki kavga edip ailemi mi cagiriyim ya da onun akrabalarina mi.sikayet edeyim.resmen kaynanayi yola getirmek icin dayilara soyluyorum kayinbaba da susturulmus

İlgili sorular

+1 oy
17 cevap 517 göst.
4 Haziran 2022 Aile kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 865 göst.
25 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sevilsellvi (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,032 göst.
22 Şubat 2019 Aile kategorisinde Nilgun1774 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 492 göst.