0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde (688 puan) tarafından
Bir baba gördüm kızının cansız bedenini duyunca diğer kızımda aynı oda da o yaşıyor mu diye soran. Sonra göçük altında bir annenin feryadını duydum kızım öldü bende öldüm diyen. Ve Kahramanmaraşta bir anne gördüm 2 çocuğu göçük altında kalmış sesi kısılmış bağırmaktan yardım istiyor. Bugün bir çok insan annesini babasını evladını kocasını kaybetti abisini kardeşini. Bir Dünya düşünün Allah bizi o dünyaya sığdırdı ama biz insanlar hiç kimseyi bu dünyaya sığdıramadık. Bizi Allaha şikayet eden bir Müslüman çocuk vardı ondan sonra bu dünyanın sırtı yere gelmedi. O yüzden bazı şeyler hepimize ibret olmalı. Suriyeliler geldi diye demediğimiz şey kalmadı ama kimse çıkıpta demedi ki belki Allah onunda rızkını burda vermiştir kim kimin rızkının önüne geçebilir. Allah bizi bu dünyaya güzel sığdırdı ama biz insanlar birbirimizi asla sığdıramiyoruz. Bakın ülke her gün yeni bir felakete uyanıyor. Biz Müslüman bir ülkeyiz hangi kardeşimizin başı sıkışsa kapımız açık olmalı. Zulüm görmeyen kalmadı kadınlar çocuklar Müslümanlar hayvanlar. Allah o kadar kudretli ki görüyor duyuyor ve işitiyor. Bir nusubet başımıza geliyorsa oturup düşünmek lazım bazen. Allah evladını bu kara günde kaybeden tüm insanlara sabır versin hemde efendimizin sabrını. Bugün evimde yemek pişmedi utandım yemek yemeye yemin ederim utandım çok ayıp dedim belkide şuan orda enkaz altında acı çeken anneler vardır onların yüreği yanarken yemek yemek çok utanç verir diye yemedim. Allah tüm insanları korusun. Olan garibana oluyor Rabbimin eli gariban kardeşlerimin üstünde olsun. 2 çocuk gördüm ayaklarında çorap yok titriyorlar ben bugün uzanmaktan utandım üstüme battaniye atmaktan utandım sabahtan beri ağlıyorum Allah sahradaki hayvanların evlerdeki yaşlı insanların ve kundaktaki küçük meleklerin yüzü suyu hürmetine kaza bela vermesin bu gece insanlar çok üzgün. Ve bugün insanlar hiç olmadığı kadar Allahı hatırlıyor bu çok daha üzücü. 

7 Cevaplar

0 oy
(57 puan) tarafından
Rabbim bir daha yaşatmassin   2023 yılı da deprem yılı  oldu
(688 puan) tarafından
Ya çocuğunu kaybeden annelerin acısı şimdi nasıl dauaniyorlar ki aklıma gelince tüylerim diken diken oluyor o acı çok başka
-Reklam-
0 oy
(986 puan) tarafından
Allah'ım sen büyüksün, yardım et.cok çok acı .o bölgede havvalar daha soğuk,biz sıcacık evimizde TV izlemeye dayanamıyorum.
(688 puan) tarafından
Kursağımdan bir sigara geçti bugün su bile içmedim sabahtan beri
(986 puan) tarafından
Eşimin çalıştığı firmanın o bölgede ki elamanlar in dan 8 aileden haber alınamıyor.iki ailede maalesef cansız bedenleri çıkmış:(
0 oy
tarafından
Rabbım yardımcıları olsun birdaha yaşatmasın inşallah çok acı çok yüreğim kanıyor Rabbım sabır versin onlara ☹
(688 puan) tarafından
Bugün senden de haber alamıyorlardi çok korktum sonra bir yorumda gördüm haber almışlar içim rahatladı
tarafından
Allah razı olsun bizim de  felaket kar yağıyor elektrikler yoktu kafamızı çıkaramıyoruz evden göz gözü görmüyor yeni elektrikler geldi
(688 puan) tarafından
Bugün burasıda sallandi burası hiç böyle sallanmaz en son 99 depreminde sallanmış
0 oy
(4,170 puan) tarafından
Gözlerim yaşlı okudum bende bugün aynı şekildeyim hiç bir yere sığamıyorum 
(688 puan) tarafından
Bende oturduğum evimde utanıyorum
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Suriye'de arama çalışma ekipleri yok göçük altında ölüme terkedilmişlet video izledim kendime gelemedim Allah sen yardım et :'(

(688 puan) tarafından
Bir bebek çıkıyordu göçük altından
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Bu gece fay hattı kırıklığından dolayı tekrar şiddetli deprem olacak diye tahmin ediliyor dışarı da arabada oturuyoruz iki küçük çocukla Allah'ım yardımcımız olsun 
(688 puan) tarafından
Rabbim size güzel günler göstersin inşallah bugünler gelip geçer bir daha böyle bir felaeti yaşamayiz keşke şuan bende arabada otursam yemin ederim evimde oturmaktan ilk defa utanıyorum
(2,486 puan) tarafından
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun dualarınızı esirgemeyin bizlerden
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Rabbim dayanma gücü versin çok zor çok.

Kıyamet günü sanki.

Cigerimiz yaniyo elimizden bir şey gelmiyo .

Dualarımız sağ kalanlarla.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 106 göst.
19 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Sirius76 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
13 Eylül 2021 Diğer kategorisinde M.o.c (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 835 göst.
18 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ecemimmm (133 puan) tarafından soruldu
0 oy