0 oy
391 göst.
Diğer kategorisinde (522 puan) tarafından
Alan varmı çok istiyorum bir bebeğe annesi kadar olmasa da hayat vermeyi 

6 Cevaplar

0 oy
(3,479 puan) tarafından
İçim parçalanıyo gördükçe. Allahim kimseyi annesiz babasız bırakmasın 
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bunu bende istiyorum korucuyu aile olmak , deprem veya normal fark etmez ,tek korkum bakar büyütürüm 4-5 yıl sonra ailesi gelir alır diye korkuyorum çok duygusal bir insanım kaldıramam, ama bir bebeğe koruyucu aile olmak, hayatına dokunmak güzel şartlarda kendi bebeğimle beraber yetistirmek isterim ,acaba olan varsa bende bilgi almak isterim
(763 puan) tarafından
Eşimde aynısını söyledi daha sonra ailesinden biri çıkıp gelse biz ona alışıcaz bağ kurucaz nasıl veririz dedi ama bence kimsesi olmayanları veya kisme sahip çıkmayacak çocukları verirler gibi geliyo bana ama bilmiyorum
(2,194 puan) tarafından
koruyucu aile prosedürü başka onda genelde akrabasi olan  çocuklar oluyor aile evlatlık vermeyi kabul etmediği için koruyucu aile statüsune geçiyor akrabalar görmek istediği zaman herhangi bir yakını pedegoglarla birlikte çocuk görüştüluyor aile yakınlarıyla ayda bir görme hakları var çocuğu yada bebeği nüfusuna geçirmiyorsun koruyucu ailesi oluyorsun ,ama evlatlık alıp nüfusuna gecirirsen onda aile geri alamıyor,onda aile çocuğu göremiyor.
0 oy
(5,046 puan) tarafından
Önce e devlet veya şehrindeki aile bakanlığına gidip başvuru yapacaksın. Öncelik daha önce koruyucu aile olanların. Standart prosedür aynı şekilde işleyecek. Yani sizi araştıracaklar evinize gelecekler kontrol edecekler vs vs. Yani başvurunca hemen vermiyorlar. Aileden herhangi biri almaya gelirse de itirazsız vermek zorundasın 
(522 puan) tarafından
Alisirsam birakmamki çok zor olur ya
(5,046 puan) tarafından
İsterlerse bırakmak zorundasın maalesef
0 oy
tarafından
Canım ben bu işi çok araştırdım yetkililer öyle her ben bakmak istiyorum verin diyene vermiyorlar bu süreç çok zor ve uzun sürüyor 1 yılı buluyor toplamda senin psikolojik testlerin falan yapılıyor arada gelip denetliyolar devletle sürekli irtibat halinde oluyorsun evinin müsait olması lazım şuan açıkta kalan maddi destek lazım olan çocuk yok hepsi devlet korumasında güvende çeşitli illerdeki yerlere gönderilmiş hastaneler dahada sıkılaştırdı güvenlik önlemlerini çocuk kaçırmaların önüne geçmek için koruyucu ailelik farklı bişey yani zor ve ciddi sorumluluk isteyen bişey ona göre bilinçli hareket etmekte fayda var 
0 oy
(111 puan) tarafından

Ablamda bugün onu diyordu almanız bunu dusunmeniz çok güzel bisey ama bunun sorumluluğu çok büyük bugün acılar taze diye kimse çıkmaz çünkü herkes ya yaralı yada yakınları yaralı.  Ama  biraz hayat normale dönse o bebeği arıcaklar  

Deprem doğu bölgesinde oldu doğuda her aile 4 5 çocuklu elbet o çocuğu alicaklar 
Benim de 1 yaşında oğlum var bana eşime bisey olsa  benim abim , amcam veya Hut kaynimlar burakmazlarki elbet aileyi bulup o çocuğu alırlar. İşte o gün senin için zor bir süreç olur .
Bunları da içine katıp  öyle düşünün  büyük bir sorumluluk çünkü   aynısını qblamada dedim

0 oy
(671 puan) tarafından
Şartları var onların 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 347 göst.
9 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 533 göst.
8 Şubat 2023 Aile kategorisinde Rghgdm (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 601 göst.