0 oy
1,101 göst.
Diğer kategorisinde (810 puan) tarafından
Korona yada aynısını dedim bile bile yaptılar aşılarını satmak için vs birçok sebep bunada aynısını diyorum evet herşey Rabbimin takdiri o insanların eceli geldi sadece bu deprem sebep oldu  yerde açılan cukurlar yerin böyle kayması gerçekten inanılacak gibi değil 

18 Cevaplar

+10 oy
tarafından
Eski binaları onlar mı yaptı . Yada ağır hasar olan eve az hasar verip bizi o evlerde oturmaya mecbur bıraktılar 2020 de . Elazığ depreminden sonra hiçbir şey yapmadılar. . Kentsel dönüşüm bile getirmediler . 1 sene bekledik . Mutahitin ev yapmasına bile belediye sıkıntı çıkardı . Ortada kaldık . Bunları da mı Amerika yaptı . Hep eski evler yıkıldı . Yeni  yapılanları kimse denetlemiyor. Bunudami dış devlet yapıyor 
(8,937 puan) tarafından
İstanbuldayim her zaman beklerim gelmek istersen yada senin çocukların Bi ihtiyacı varsa seve seve temin ederim
tarafından
Allah razı olsun ben şimdi eve geldim çocuğun kıyafetlerini topladım ihtiyacı olan aileye gönderdim geri köye gidecem
(8,937 puan) tarafından
Dikkatli ol ara ara göster kendinize iyi olduğunu bilelim
tarafından
Canım benim Rabbim senden razı olsun
(8,937 puan) tarafından
Amin cnm cumlemizden
-Reklam-
+3 oy
(13,897 puan) tarafından
Biz tedbirli olsaydik, çürük binalara sağlam raporu vermeseydik, malzemeden çalmasaydik deprem bizi öldürmezdi belki. Artik herşeyi başkasindan bilmek yerine kendimizi mi suçlasak. 
(810 puan) tarafından
Canım zaten öyle ülkemiz de parayı basan müteahhitt oluyor binalar topraktan yapilmis gibi
+3 oy
(4,291 puan) tarafından
Evet tesadüf  degil Kurani kerimi okuyan herkes bilir bunun tesadüf değil insanlarin azdigi icin Allahu teala tarafından gönderilen musibet oldugunu Şöyle bir hadis var beynime kazıdım biz o gazabı gönderdigimizde iyiyi kötüden  ayirmayacagiz maalesef ki kötü  insanlarin ceremesini yine iyi insanlarda cekti Rabbim  affeylesin hepimizi
tarafından
Evet yaziyo kuranda insanlar yoldan cikfikca rabbim boyle felaketler i verecekmiş
+1 oy
(337 puan) tarafından
Kaza ve kader . Birgün de azrail hangi bahaneyle binlerce insanın canını alabilirdi bu şekilde alabilirdi . Deprem de zina çok oldu mu Dünya çıkıyor çok zina vardı cooook utanma kalmamıştı insanlarda erkek kim kkz kim blmyrdk bir kadkn birden fazla erkekle evlenmesi neler gördü dünya dunya catlmasinda kim catlasn
+1 oy
(269 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Bende aynısını düşünüyorum.arkadaslar yorumlarda mutahitler kader denmiş evet maalesef mutahitler sağlam ev yapmıyor evet rabbim yazmiski bu olay yaşanmış .evet o bölgede bı deprem bekleniyordu .yazacaklarım depremden sonra yazılanlar değil depremden önce hatta yıllar önce yazılan oynananlar 

1.Depremden önce güneydoğu icin deprem olacak dendi 

2.harp gemisi Dolmabahçe in oralara geldi o gün fay hattı olmayan kagithanede deprem oldu deprem uzmanları şaşırdı fay hattı yok yapay deprem 

3.harp gemisi golcuge gitti Maraş depremi oldu ve 99 depreminde de bu gemi marmaradaydi 

4.6 Şubat elizabet in tahta çıkışı 7 Şubat marasa kahraman unvanı 8 şubata antepe gazı unvanı verilmesi 

5.7 yıl önce simsonlar marasa gemiyle geliyorlar suandada yardım için f35 leri yardıma göndermişler ne alaka f35.bunlardan sonrada İspanya hücum gemisi 500 kişiyle gönderiyor.

6 .1997 yılında komplo teorisi filminde başkan Türkiye'de Güneydoğu'da 7.3 den büyük deprem olmus ölü yaralı çok ama başkan iyi 

7 .bu depremden 5/6 gün önce konsolosluklar kapatıldı.

8.2002 de milenyum chaleng tatbikatı yapıldı sadece Türkiye çağırılmadi bu tatbikata.ve tatbikat deprem sonrası kırmızı ülkeyi işgal etmek ti 

Ve size yemin olsun ki 5.6.7 tam hatırlamıyorum ama çok şiddetli frekans sesi duydum İstanbul Pendik .

Haarp gemisinin amaçlarına bakın yapay depremler iklim değişimi vs amaçcla yapılmış bı gemi 

Bunların hepsi tesadüf olabilir mi 

O bölgede deprem olabilirdi belki şimdi belki 5 yıl sonra belki daha düşük şiddetli olabilirdi bilemeyiz ama benim düşüncem tetiklendi .o fay ve orda yaşayanlar normal bı deprem olmadığını soyluyorlar
(6,232 puan) tarafından
(127 puan) tarafından
Ağzına yüreğine sağlık bilincli bi bayansin keske herkes senin gibi araştırsa bende tam noktasına kadar senin gibi düşünüyorum
(269 puan) tarafından
Bazen o kadar sinirleniyorum ki ya tamm hepimiz Allah'a inanıyoruz ama bilim de var bilime inanmiyacaksak hastaneye ne diye gidiyoruz oda bilim yada mutahiti ne diye sucluyoruz ki
(127 puan) tarafından
Bilim var fakat zaten kuranda yaziyor kac bin sene önceden vahdedilmis ahir zamanda olucaklari ve inanmayanlar cogalicakmis bilim osmanli devletinde de vardi senin icin demiyorum ama islamiyet zaten en modern medeni dil medeni kelimesi medineden gelir hatta cunku peygamber efendimiz cahile doneminde kiz cocuklari kadinlari zorbaliktan kurtarmis kadinlari bas taci etmis simdi reklamlar diziler sosyal medya moderni hep açıklık gosteriyor ve kadinlari kullaniyorlar işte bunun bilincine varamiyoruz asil suan dunya cahil ben siyasi tutmuyorum ama gidişat cok kötü onu görebiliyorum inanan yok ilerde inananlari Filistin gibi taslicaklar inananlar saklanıp ibadetini yapicak gibi gidiyor gidisat dogruyu diyosun ozgurluk var ozgurluk var diye barim barim bagiriyorlar ama islamiyete okadar kin nefret varki vallaha kendileride biliyorlar islamiyeti bizden daha cok biliyorlar hatta deccaliyet sistemi ortada uyutuluyoruz Allah sonumuzu hayir etsin
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Siz kimden şüpheleniyorsunuz
(810 puan) tarafından
O bu şu diyemem ama gerçekten bukadarini artık aklım almıyor
(2,358 puan) tarafından
Akıl almayacak bir şey yok Çin'de japonya da da oluyor 9.1 insanlar gülüyorlar evde umurlarinda değil
0 oy
tarafından
ZATEN TESADÜF DEĞİL AĞUSTOS 2022 YILINDA BAS BAS BAĞIRMIŞLAR EKŞİ SÖZLÜK TE BULABİLİRSİNİZ İNSANLARIN CANI KOLTUKLARINDAN DAHA KIYMETSİZ BİLE İSTEYE ÖNLEM ALINMADIGI İÇİN ÖLDÜ O İNSANLAR GÖZ GÖRE GÖRE CİNAYETE KURBAN GİTTİLER ONCA ÇOCUK YETİM KALDI HERKES UYARDI AMA ÖNLEM ALMASI GEREKENLER ÖNLEM ALMADI  
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Hasarlı binaların eski binaların yenilenmesi gerekiyordu kim sebeb olduysa Allah sorsun 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Amerikanın yaptığını mı düşünüyorsunuz ? O kadarda değil doğa olayına nasıl müdahale edebilirler adamlar 100 bin atom bombası enerjisi gerekiyor böyle bi etki için diyorlar 
(810 puan) tarafından
Hayır canım orda zaten birikmiş bir enerji vardı onların yaptığı deneyler manyetik sinyaller bence o faylari harekete geçirdi patladı bilmiyorum belki yanlış ama ben böyle düşünüyorum
(6,232 puan) tarafından
https://vm.tiktok.com/ZMY6ThyYE/
Sonuna kadar iyi izleyin derim
(886 puan) tarafından
17 ağustos depreminde bu tezi destekleyenler fazla yaşamadılar emare olarak gökyüzü renk değiştirmişti dogu anadolu depreminde de gökyüzü renk değiştidi mi internette pek biseye rastlamadim
(269 puan) tarafından
Değiştirmiş canım bı ışık olmuş
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Deprem olağan şey.  Ana o binalar kesinlikle insan hatası.  Göz göre göre o kadar can gitti.  Öyle olsa ülkeler birbirlerine savaş açmak yerine fay hatlarıyla oynar.  Mesela israil neden suriyeyi bombalıyor.  Fay hatları ile oynar düm düz eder 

Kaç tane profosör dinledim hepsi öyle birşey mümkün değil dedi.
(810 puan) tarafından
Teknoloji çok ilerledi ve bakarsan artık insanların dnasiyla bile oynuyorlar onlar yaptı değil orda zaten birikmiş bir enerji vardı onların yaptığı deneyler manyetik sinyaller bence o faylari harekete geçirdi ve patlamasina sebep oldu benim fikrim
0 oy
(3,137 puan) tarafından

Az önce bir video izledim sanki toprağın altı bomboş üzerinde zıplar gibi sallanıyor normal bir deprem bu kadar etki etmez bence ülkenin yarısı yerle bir oldu yapay depremden bahsediyorum teknoloji çok gelişti gecen hafta çöle kar yağdırdılar iklimi değiştiriyorlar biz diyoruz ya yağmur yağmıyor kar yağmıyor kuraklik var onu bile onlar yapıyor onlarin teknolojisi var bizimde Rabbimiz var tek seçenek dua etmek Rabbim onların planlarını bozsun inşallah yoksa bu gidişle insanlar daha fazla yok olcak :(

(810 puan) tarafından
Evet canım herkes diyor biz okadar deprem yaşadık bu depremden öte bişey di diye biriken enerjinin patlamasina sebep oldular bence
0 oy
(142 puan) tarafından
Deprem yer altindaki gaz sıkışması ile olur bildigim 

Evler iyi degil nasil kurulmus bilmiyorum ama hata o kurulan binalar fikrim bu acikcasi
0 oy
(4,682 puan) tarafından
Akp nin sigindigi bir politika dis gucler yapti 

Allahiskina buna inanmayin malzemeden calinip apartamn yapiliyorsa vr ona onay veriliyorsa sayet bu devletin sucu olum tabiki var kader var ama bu kadar da olmaz 
(215 puan) tarafından
Altına imza atıyorum. Tutturmuşlar şöyle böyle. Yok insanlık zıvanadan çıktı vs vs. Allah aşkına dini bu kadar kötüye kullanmayın. Dini sevdirin. Sürekli yok şöyle olmuş Allah bize ceza vermiş bilmem ne. Dünya da bir tek bizim ırk var bize cezayı kesecek sanki. Boş yorumlar hepsi.
Bizim dinimiz böyle bir din değil. Temeli sevgidir, saygıdır, haram yememektir.
Allah bile diyor kul hakkı ile karşıma gelme diye.
Müteahhit daha fazla kazanacağım diye yapıyor çürük çürük, bina yıkılıyor sonra suçu Allah a atıyorlar.
Hiç biri de demiyor ki hesabı mütehaite soralım diye.
(1,244 puan) tarafından
Ağzınıza Sağlık.♡
(6,232 puan) tarafından
https://vm.tiktok.com/ZMY6ThyYE/
Izlemenizi tavsiye ederim
(4,682 puan) tarafından
Bu olaylarda senin yakinin olseydi ayni sekilde dusenebilir miydin
(1,244 puan) tarafından
Japonya da bizim gibi basit malzeme ile evler inşa etseydi malzemeden çalsaydı.  9. 2 büyüklüğünde ki depremi en büyük deprem felaketi olarak konuşulacaktı. Ayrıca a dünya da her ülkeden fay hattı geçmiyor
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Canım bu tarz şeyleri sorgulamaya kalktığında burada linç yiyebilirsin fakat herkes aynı pencereden olaya bakmamali biraz araştırıp ona göre konuşmalı fikrini sunan insanları da linclemek yerine acaba bu insanlar neyden bahsediyor diye biraz araştırma yapmalı diye düşünüyorum. History channel dahi bunun belgeselini yani olabileceğini anlattı. Haa bunlari aratirarak yine de olamayacagini düşünüyorlarsa ne alâ. Bende bunun mümkün olabileceğini düşünüyorum bukadar teknoloji çağındayken zaten hareketli olan fayların enerjisini hareketlendirebileceklerine inanıyorum ama işte aması var aklım alsa fikrim almıyor fikrim alsa aklım almiyor. Yani hiç birşey hakkında kesin böyledir diye bunun hakkında araştırmaları olanlar dahi konuşamıyor. Her ne olduysa resmen felaketi yasadik. 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bizi ölduren deprem değil bizleri öldüren mutahitoerin üç kuruş u gitmesin diye kagitan yaptığı binlar 
(810 puan) tarafından
Kağıttan değil canım deniz kumu hataydaki binalarin yarısi nerdeyse deniz kumundan yapilmis denetleme olmadığı için bu hale geldi deniz kumu bedava ve tuzlu olduğu için birkaç sene içinde çürümeye başliyor ve böyle canlar alıyor
0 oy
(352 puan) tarafından
Kıyamet alametleri canım hadislerde var 
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Son zamanlarda artk insanlar cigrindan cıktı zinami dersin her şey var rabbim dedi artk yeter kendinize gelin o evleri yapan mutahitlerdede suç var ama rabbim silkeledi binlerce insan öldu malsef yine iyi insanlar çekti. Insllah insanlrmz aklını başına almıştır 
0 oy
(6,232 puan) tarafından
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bizim Ülkemizde depreme dayanıklı binalar yapılmıyor her önüne gelen müteahhit oluyor hiçbiri denetlenmiyor doğru düzgün devlet işinin başında değil görüldüğü üzere kimse demesin KADER   hiçbir tedbir almayıp herşeyi kadere bağlamak suçunu kapatmaktan baska bişey değildir 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 822 göst.
21 Eylül 2022 Aile kategorisinde Kadriyetaycur (814 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 344 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 437 göst.
12 Şubat 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 672 göst.