0 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (1,030 puan) tarafından
Yapamıyorum hayata devam edemiyorum yemek yapmak yemek yemek evi temizlemek yük geliyor hayatıma devam edemiyorum 4-5 gündür ağlamaktan gözümde yas kalmadı ne yapacağım bilmiyorum

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben iyi kötü yapyorum yapmak zorundayız hayat devam ediyor çocuklarımız için ayakta durmak zorundayız onlar çok etkileniyor yüreğimiz parçalanıyor ama çocuklar bunu hissetmemeli 
(1,030 puan) tarafından
Ahh işte yapamıyorum hiç birşey olmamış gibi yola devam edemiyorum oğlumun şebekligide olmasa yüzüm gülmeyecek Allah razı olsun eşim çok yardım ediyor
tarafından
Çocuklar çok etkileniyor hepimizin psikolojisi alt üst oldu Berbat  durumdayız eşim ve arkadaşları afet yerine gttiler yardım götürdüler gördükleri ortamı şahit olduklarını hiç anlatmıyim o kadar kötüydü ama hayat devam ediyor etmek zorunda çocuklarımız için ayakta durmak zorundayız
-Reklam-
0 oy
(4,205 puan) tarafından
Vallahi ayni durumdayim surekli haber kanallarını geziyorum 
(1,030 puan) tarafından
Bende öyleyim sabahtan akşama kadar Fox TV açık normalde asla açmam çocuğum bakmasın izlemesin diye şimdi kapatamiyorum..  dün gece 4 te uyuyabildim uyku bile haram oldu
0 oy
(10,931 puan) tarafından
Ev işi mecbur yapıyorum yemekte çocuklar var mecburum da .deprem olmadan önce kendime begendigim bir pantalon vardı trendyolda onu almaya sipariş vermeye utandım içime yediremedim.
tarafından
Vala dün annemle konuştuk diyor 99 depreminde sen 9 aylıktın biz babanla boşanma aşamasındaydık köydeydik memlekette baban istanbuldaydı o dönem bu büyük deprem olmuş iyiki de köydeymişiz dedı yoksa Allah göstermesin neler gelirdi başımıza dedi
(7,681 puan) tarafından
Aynen canim aklıma direkt o geldi her serde hayır vardır oturduğumuz bina yikilmamis ama o psikoloji bile insana yeter oglum 4 yasinda onla soğukta kalacaktık sakarya depreminde biz istanbuldaydik ben 4 yasindaydm ve her seyi goruntuyle hatırlıyorum kolay seyler degil travma kalıcı
(10,931 puan) tarafından
Aynen öyle bacım çok haklısın
tarafından
Rabbım bir daha yaşatmasın ya bolca dua edelim kızlar öbür dünyaya yatırım yapalım bolca
(7,681 puan) tarafından
Amin kizlar Allah herkesin yardımcısı olsun inşallah
0 oy
(9,222 puan) tarafından

Malesef bu ben. Toparlanamiyorum:'(

0 oy
(2,807 puan) tarafından
Herşeyimden utanır oldum...
(1,030 puan) tarafından
Bende ....
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Hicbirsey yapamıyorum çocuklarım için mecbur şeyler sadece
(1,030 puan) tarafından
Alt değiştirmek yemek yedirmek vs .. onlarida çoğu zaman eşim yapıyor Allah razı olsun
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Bolca dua Allah büyüktür 
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Kaç gündür sadece yemek yapabiliyorum onuda eşim ve oğlum için çünkü eşim şeker ve tansiyon hastası iki gün önce bizde hastahanede aksamladik eşimin tansiyonu ve şekeri fırladı bilinç kaybı yaşadı çok şükür şimdi iyi insan bir yerde mecbur kalıyor ister istemez rabbim herkesin yardımcısı olsun ☹️ 
(13,821 puan) tarafından
Ah zehram. Çok geçmiş olsun ☹️
(1,351 puan) tarafından
Sağolasın elifim Allah razı olsun canım ☹️ çok kötüydü durumu bilmiyorum bu depreme mi üzüldü enfeksiyon geçiriyordu doktor iğne yazmıştı ondanmi oldu bilmiyorum neyapacagimi şaşırdım az kalsın bayılıp duseceksi gözlem odasinda yardım edin diye bağırdım hemşireler koşarak geldi orda hastalarının yanındaki yakınları geldi tuttu bir anda oldu şimdi iyi çok şükür  canımm ❤️
(13,821 puan) tarafından
Rabbin sağlık versin stres üzüntü de etkilemiş olabilir elim ayağım tutmuyor☹️
(1,351 puan) tarafından
Amin canım ☹️ sıcak yuvalar gitti canlar gitti Elifim elimizden dua etmekten başka birşey gelmiyor ☹️☹️
(13,821 puan) tarafından
Gelmiyor gelmiyor☹️☹️Rabbim yardım etsin sabır versin
0 oy
(5,338 puan) tarafından
Bende aynıyım gece uyuyamıyorum uykumdan kalkıp uyku sersemi konuşuyorum korkuyorum. Ağlamaktan gözlerim şişti. Eşim diyor ki aklını başına al çocuğumuz var ama ordaki çocuklar perisan
0 oy
(489 puan) tarafından
Sanki olanlar bizim suçumuz mecbur giden gitti kalan kaldı zamanı geri alamayiz Allah'ın takdiri ecel geldi mi bı sebep çıkıyor mutlaka isyan mi edecez hep korkuyla mi uyuyacaz ne gerekiyorsa onu yapacaz eski binada oturuyorsak degistirecez gerekirse kira olacak ama sağlam olacak deprem çantası olacak ne lazımsa tedbirini alıp gerisini Allah'a bırakacak depremzeldeler e de elimizden geldiği kadarıyla yardım edecez dua edecez burası deprem ülkesi artık her sene her sene deprem görüyoruz alisalim artık güvenmediğimiz yapılarını görmediğimiz mutahitlere de guvenmiyecez el alacaksak inşaatına bakın nasıl inşaat ediyorlar dışardan çok güzel görünüyor ama küçücük bir depremde yerlebir olacak binalar var 
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Mecbur canim surekli dilimde dua la ilahe illa ente subhaneke inni künti minezzalimin bugun evi silip supurdum kac gundur öylece duruyor biz çok fena hastayiz tamda zamanini buldu hastalik gelecek çocugumuz var onlar icin mecbur birseyler yapiyoruz 
0 oy
tarafından
Bende kaç gündür oyledydim ama bugün biraz temizlik yaptım baktım evi b.ok götürüyor 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bende depremi yaşadığım için ayağa kalkınca bile midem ağzıma geliyor sürekli salnma hisi uasiyirum ve midem bulanıyor artık 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Çocukların için zorundalik dışında hiçbir şey yapamıyorum yikayamadim bile onları ☹️elim ayağım tutmuyor uyku uyuyamıyorum daha sayacak bir sürü sey
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Aynı bize o şekilde aklım hep orada gördükçe ağlama tutuyor kime yardıma kosucaz şaşırdık kendimi iyi hissediyorum uyuyamıyorum yemek yapmak istemiyorum yemek istemiyorum bitmiş hissediyorum kendimi elimi hala ise sürmedim kızımı uyuttum başında bekliyorum 
0 oy
tarafından
Bütün sülale odadayiz oda buz oluyor bebek var diye mecbur sabaha doğru yakmak zorunda kalıyorum sobayı . Utanıyorum ya sobayi yakmaya 
(847 puan) tarafından
Utanma bende yemek yemeye utaniyordum ne oldu sütüm azaldı bebegimi doyuramadım bu yüzden bizler değil evleri inşa edenler utanmalı biz insanız utanıyoruz her şeyde kendimizi suçluyoruz onlar keyif sürüyorlar tek çaremiz dua edip cocuklarımızın bakımını ihmal etmemek çünkü onlar ne oldugunu bile bilmiyorlar ve suçluda biz değiliz kendimizde yemek yiyip günlük ihtiyaçlarımızı karşılamalıyız ki kendimizi bırakmayalım evlatlarımız için unutma bunu
tarafından
Evet çocuğun haberi yok biseyden ama anlıyor hı hı hı diyor geziyor
0 oy
(1,311 puan) tarafından

Bende korkudan yapamıyorum mecbur yemek bulaşık o kadar kaç gündür hareket etmekten bile korkuyorum :'(

(847 puan) tarafından
Bende fay hattı zarar görür ben kimildamiyim diye düşünmüştüm
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Ben çok ağladım çok Ali kinik dostum şarkısını dinleye dinelhr işyerinde tutamadım paso ağladın burdakiler iyi dsyaniyo eve geldim eşime anlattım onun instfram  yok o küçük çocuk annesinin saçlarıyla çıktı diğer çocuklar ben şok oldum üzüldüm dün eşime anlatırken sesim kısıldı ağlamaktan instfram da hep buraları izliyorum isntvrmi donduramadim keyf alamıyorum kahvaktisiz ise geliyorum mahvoldum nolack böyle kafayı yicem
0 oy
(2,357 puan) tarafından
Bende çok ağlıyorum sütüm kesilecek diye korkuyorum artık;((
(847 puan) tarafından
Bende seninle aynı durumdayım ama yapma KARDEŞİM! kendini evladın için bırakma olan oldu elimizden yardım yollayıp dua etmekten başka bir şey gelmez biz degiliz ki suçlusu onca deprem duyurularına rağmen hareket etmeyen evleri sağlamlaştırmayan insanlar rahat rahat keyif sürüyo malzemeden çalan insanlar inşaatların çatlaklarını kapatıp kenara çekilmeye uğraşıyo bende bir bebek emziriyorum yemek yemedim ne oldu bebegim doymadı agladım sütüm azaldı ne oldu çocugum aç kaldı cocuk aç kalınca çok mu sevaba girip depremdekilere yardım etmiş oluyoruz biraz kendinize gelin kendinizi toparlayın ya
(2,357 puan) tarafından
Allah razı olsun canım yazdıkların için ve gerçekten çok çok haklısın. İnsan anne olduktan sonra sanırım daha fazla bir hassas oluyor. Enkazın altından çıkan bebekleri çocukları gördükçe yüreğim dayanmıyor. Hep kendi oğlum geliyor gözümün önünde. Ona sarılıyorum, öpüyorum, kokluyorum, şükür ediyorum. Üzülmemek elimde değil. Bilmiyorum umarım ülkece çabuk atlatırız diyeceğim ama maalesef hiç atlatilacak bir şey değil. Biz yine bir şekilde hayatımıza devam edeceğiz ama ya o insanlar. Artık eksik yaşayacaklar hayatı. Belki çoğu yaşamak bile istemeyecek acıları kaldıramayacak;( rabbim yardımclari olsun;((
(847 puan) tarafından
Amin bitanem çok haklsn hepimizin evladı var ama hepimiz niye kendimizi suçluyoruz elimizden sadece yardim etmek geliyor yardimimizi yapip hayatimiza donmeye calismaliyiz bence ders almasi gereken bir çok insan varken onlarin yerinede biz uzuluyyoruz onlar keyif içinde :(( evlatlarimiz icin geri hayatimiza donmeliyiz cok zor ama yapmaliyiz bunu
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Ayağımızın botu yok çocuğumla eşimle bir yere giderken hep yaş oluyor ayağımız inanırmısın almaya utanıyorum mecbur yemek yiyorum banyo yapmaya utanıyorum diyeceklerim bu kadar

İlgili sorular

0 oy
46 cevap 572 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 261 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
58 cevap 448 göst.
14 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 324 göst.