0 oy
213 göst.
Aile kategorisinde (3,443 puan) tarafından
Koruyucu aileye başvuru yapan varmi

3 Cevaplar

0 oy
(826 puan) tarafından
Bunu görünce tüyleri ürperen tek ben değilim demi ? 

İnsanların dokunmasını istemediğimiz evlatlarımıza kimlerin eli değecek Allah esirgesin 
(914 puan) tarafından
Biz öpmeye kıyamıyoruz. Rabbim koruyup muhafaza eylesin  ailesini kaybeden çocukları.
(3,443 puan) tarafından
Bende o sekil düşünüyorum  acaba veriyorlar mı bu zamanda güven meselesi varken bunu  merak ettim cnm
(826 puan) tarafından
Gerçekten öyle öperken incinir mi diyoruz . Allahim sana emanetiz kimsenin evladını kimseye bırakma nolur. Ben ailecek vefat eden insanları çok şanslı görüyorum
(914 puan) tarafından
Şuan kimseye vermiyorlsr bu süreç zaten normal zamanlarda bile 5-6ay sürüyor kaldı ki çocukla bir bağ kurman önce sürekli bakım evinde ziyaret etmeniz gerekiyor çocuk kendisi isterse sizin evinize gelmek öyle geliyor bazen ise para babaları milyarderler fabrikatörler çocuğu bile görmüyor ama masraflarını karşılıyor.
tarafından
Sosyal hizmetler açıklama yaptı depremzedeler verilmicek diye..
-Reklam-
0 oy
tarafından
Düşünüyorum ama cesaret edemiyorum çok zor o cocugu almakla bıtmıyor süreci yonetmek cok onemlı o cocugun psıkolojısı cok onemlı evde cocukla ıletısımı cok onemlı 
(3,443 puan) tarafından
Nasil güvenip  veriyorlar ben bunu çok merak ediyorum  verilen ailenin nasil biri oldugunu nerden biliyorlar
(914 puan) tarafından
Evine geliyorlar başvuran kişinin öyle bir iki gelme değil psikolok eşliğinde evine sana eşinle cocuguklarinla aranızdaki uyuma bakıyor aksi bir durum sezilirse asla çocuk emanet edilmiyor
(2,194 puan) tarafından
Canım onun 1 yıla yakın prosedürü var eğitim duzeyin gelir durumun ,sonra aile yakınlarında dahil inceleniyorsun adil sicil kaydına bakılıyor sonra ev standartlarina bir bebeğin yaşamasına el verislimi diye bakılıyor oda hazırlanan lazım çocuğa ,öyle pazardan meyve alır gibi verilmiyor çocuklar ara ara sosyal hizmetler evine ziyarete geliyor ilk çocuğu veriyorlar haftada 1 gün alıyorsun çocuğun tavırlarından aile ile uygumlarina bakılıyor sonra bütün şartlar uygunsa  çocuğu veriyorlar ki gene ara ara sosyal hizmetler kontrolü oluyor cocugu alinca bile sosyal hizmetler belirli aralıklarla denetliyor herkese hemen verilmez
(3,443 puan) tarafından
Ben yine  güvenmem insanlar iyiyken kötü de olabilirler
(2,194 puan) tarafından
Olabilir yani şans işi Allah iyilerle karşılaştırsın herkesi
çocukları , ama devlet tarafından  kontrolleri oluyor yani
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Eşim şehir dışında insallah gelsin bende başvuru yapmak istiyorum bir tane bebeğe sahip çıkmak istiyorum,  Allah kısmet ederse çok istiyorum eşimle daha konuşmadım, e- devletden yapılıyormuş başvurular ama ben birebir sosyal hizmetlere gidip başvuru yapmayi düşünüyorum

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 604 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Meliha37 (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Evremm93 (17 puan) tarafından soruldu
+4 oy
21 cevap 1,076 göst.
10 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 393 göst.