0 oy
109 göst.
Aile kategorisinde tarafından
ben oglumu pek emziremedim acikcasi ememedi tutamiyodu ucunu zar zor 14 aylik olana kadar emzirmye calstm 

ve simdi 3 yasinda surekli kulaklari iltihablaniyor acaba anne sutu ile ilgisi varmi bu durumun hep kendimi sucluyorum cunku acaba emziremedim diyemi böyle diyorum

emzirmeyen anneler sizinde cocuklarinizin kulak sikayeti varmi

6 Cevaplar

0 oy
(4,662 puan) tarafından
KBB dan randevi al alakası yok emzirmekle gribal bir enfeksiyon vardır kulak damlası verirler antibiyotik halinde iyi gelir 
tarafından
goturdum cok kez bi cok testten gecti hepsi temiz ama bulamiyorlar sebebini
(4,662 puan) tarafından
Damla kullandın mı peki
tarafından
ne damlasi canm
(4,662 puan) tarafından
Kulak
tarafından
kulandik cok
-Reklam-
0 oy
(13,837 puan) tarafından
Canim ben 10 ay emzirdim büyük kizimi kulaklarinda bir sorun yok. 4 yaşina girecek hiç kulaklari iltihaplanmadi. Küçük bebeğim var onuda emziriyorum fakat onun kulak akıntısi fazla oluyor. Daha 1 haftalikken grip olmuştu. Serum suyu ile temizledik burnunu. O durumlarda orta kulak iltihabı çok oluyormuş. 
tarafından
bilmiyorum bebekken cok dikkat ettim hemen en ufak kussun uzerini degstrirdim asla ıslak birakmazdim hastada etmezdim
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Hiç bir ilgisi yok canım oğlumu 28 ay emzirdim sol kulağı sürekli orta kulak iltihabı oluyor
tarafından
nedenki acaba sebebini buldunuzmu
0 oy
(3,007 puan) tarafından

Kızım 23 aylik olmak üzere 1.5 ayda 2 kez gecirdi daha öncesinde hiç olmamıştı geniz eti buyumesi ve alerji kaynaklı burun etleri sisiyormus.biriken geniz akıntısı yatarken kulağa geldiği için malesef iltihap yapıyormuş.Geniz eti buyumesi olan çocuklarda tekrarlayan kulak enfeksiyonu ile  karşılaşıyoruz dedi dikkatli olmamazi kulak enfeksiyonun işitme de sorunlara yol açtığını iletti Dr bizde hafif bir rahatsızlıginda yani çocuk aslında iyi ama burun tıkanıklığı vs olduğunda 1 hafta 10 gün sonra kbb götürüp muayene ettirmeye başladık.

Birde Dr emzirme esnasında kafasının yukarıda tutulamasi gerektiğini (emzirmiyorum)biberon kullanımında başının yukarıda olamasi gerektigini uykuda emzik kullanmanın etkili olduğunu pipetle bardak kullanımınında bu duruma etki etki ettiğini söylemişti.
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Sürekli oluyorsa büyük ihtimalle geniz eti veya alerjik çocuk olmasından olabilir. Oğlumun oldu, geniz eti teşhisi konuldu. 
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Emzieyle alakası olduğunu pek sanmıyorum ama size tavsiyem çok iyi bir kulak doktoru bulup ona götürün. Benim de bebeklikten beri kulaklarım iltihaplanirdi. Yapılması gereken kalıcı birşey varmış ama başka doktorlar geçici tedavilerle iyileştirir geçiştirdi ve sol kulağımda işitme kaybı oldu malesef. Kulak çok önemli sakin aksatmayin işinin ehli bir doktor bulun. Geçmiş olsun

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 204 göst.
2 Ocak 2021 Diğer kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 127 göst.
21 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 41 göst.
17 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 87 göst.
3 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aycaninannesi (3,007 puan) tarafından soruldu

379,212 soru

11,351,608 cevap

34,822 kullanıcı

...