0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sürekli sallanıyor gibi hissediyorum. Yer ayaklarimin altından kayıp gidiyor. Gözüm sürekli avizelerde . Evimize hala çıkamadık 9.kat . Şuan Adana'ya döndük 2. Katta kalıyoruz 2.5 katlı evde . Çocuklarıma habire yer arıyorum nereye saklarsam nereye katarsak güvenli olur diye . Kafayı yemek üzereyim. Dün gece sabaha kadar rüyamda deprem gördüm her her yıkılıyordu . Uyuyamıyorum psikolojik olarak bitmiş durumdayım 9. Kata tekrar nasıl çıkıp oturacağım hiç bilmiyorum sürekli o sallantı gözümün önüne geliyor tekrar tekrar yaşıyorum o anı . Haberleri izlemeyi bıraktım telefondan izlemiyorum kızım bile anne sallanıyor mu diyor çok etkilendik ne yapacağımı bilmiyorum. Çocuklarım için çok korkuyorum ben onlarsiz yapamam yaşayamam bakıp bakıp üzülüyorum sarılıyorum. Allah'ım sen koru ya Rabb'im ne olacak bu halimiz . Herkes çok etkilenmiş durumda . Kendimize prefabrik ev yaptırmayı düşünüyoruz ama buda bizim için nerden baksak 1 2 sene sürer nasıl olacak nasıl yapacağız hiç bilmiyorum. Adana'da yıkılan binalari gördüm resmen toz zaten sağ kurtulan kimsede yok . Düşün düşün kafayı yemek üzereyim . Allah herkesin yardimcisi olsun 

6 Cevaplar

0 oy
(892 puan) tarafından
Aynı durumdayım psikolojik olarak.
tarafından
Ne olacak halimiz bilmiyorum aşırı derecede etkilendim sürekli tetik halindeyim
(892 puan) tarafından
Mersin'deyim bende gece ve öğlenki depremleri hissettik bizde nasıl olcak inan bende bilmiyorum.
tarafından
Ablamlarda orada bende depremden sonra oraya gittim şuan geri döndüm . Rabb'im bir daha yaşatmasın inşallah
-Reklam-
0 oy
(1,405 puan) tarafından
Sen deprem bölgesindemisin ? 

Ben ankaradayim ikinci deprem vurdu burayada bende ayni senin gibiyim 8 gundur ya annemde ya anneannemde kaliyorum. Ülkecek psikolojimiz bozuldu
tarafından
Evet adanadayim diken üstünde bekliyoruz hala oldu olacak diye
0 oy
tarafından
Rabbım birdaha yaşatmasın kimseye 

Benim bile psikolojim bozuldu sokağa çıkıyorum binalara bakıyorum büyükler çök korkunç geliyor müstakil evler çök guvenli geliyor aklımdan o anda milyon soru geçiyor 
tarafından
Apartmanlar gözüme okadar büyük görünüyor ki anlatamam çok korkunç geliyorlar gözüme
tarafından
Allah yardımcınız yardımcımız olsun.
Biz izmirin en kritik semtindeyiz heran tetikteyiz
tarafından
Allah beterinden korusun . Bir daha yaşamayız inşallah
0 oy
(15,839 puan) tarafından

Cok gecmisss olsun canım Rabbim beterinden korusunnn inşallah Ankara'da yaşıyorum ınan bız bile cok kotu oldukk anlıyorum senıde:'(

tarafından
Amin amin . Çok kötü bir an yaşadım . İnanır misin deprem bitti hemen çanta yapayım koştur koştur dedim çantayı yaptım herşeyi kattım tamam dedim . Evden çıkınca baktım megersem hicbirsey katmamisim o panikle çok korkunçtu
(15,839 puan) tarafından
Rabbim bı daha yasatmasın insallahh cok zor cok
0 oy
(13,956 puan) tarafından
Ayni durumdayiz valla. Sanki dişarda savaş varmiş gibi teyakkuzda bekliyoruz. Inanki banyo yapmaya korkuyorum, ya depreme banyoda yakalanirsam diye. Çocuklari alelacele yikıyorum. Hep birlikte uyuyoruz ayri odalardayken deprem olursa napariz diye. Sağa sola su şişesi koyuyorum enkaz altinda kalirsak su lazim olacak diye. Azicik lamba sallansa kapiya yöneliyorum. Nasil geçecek bu korkularim bilmiyorum. 
tarafından
Çok zor zamanlardan geçiriyoruz Allah yardımcımız olsun . Çok etkilendik bütün korkularim çocuklarım için
0 oy
tarafından
Bende aynıyım Ceren ve uzun bir süre eve giremicem evim 5. Kat benim yan taraflara hep yıkım emri geldi
tarafından
Ben şu olayların durulmasını bekliyorum. Hatay ve adana riskli demişlerdi bugünlerde bekleniyordu onu bekliyorum ondan sonra mecbur geçeceğim. Hakkımızda hayırlısı. İnşallah dediğim gibi müstakil prefabrik evimizi yaptırırız
tarafından
Kuzum Naci görüre inanalım dedik evet tamam ama adana ve hatayın bundan sonra daha riskli olduğunu söylemişti fakat dün binanıza hasarsız denildiyse evlerinize girin demiş. Biz şimdi kime inanacaz
tarafından
Kafam allak bullak inan sürekli yeni birşeyler çıkıyor kime inanacağımi şaşırdım neye inanacağımi şaşırdım . Sürekli aklımda çocuklar sürekli deprem görüyorum rüyamda çocuklara sığınak arıyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 59 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Eda123456789 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 130 göst.
0 oy
5 cevap 280 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 122 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 16Nur16 (130 puan) tarafından soruldu