+1 oy
476 göst.
Diğer kategorisinde (350 puan) tarafından
Kızlar hayırlı geceleriniz olsun. Rabbim cümlemize iç ferahlığı versin.  

Size sorum şu . Bir depremzede aileye evde giymedigim küçük gelipte kıyıp da birilerine veremedigim yes yeni kiyafetler var. Bunları yardım amaçlı göndereceğim. Eşimin kıyafetleri ile. Birde her birine iç çamaşırı alıp koyacağım. Namazlık elimle ördüğüm banyo lifi patik vs. Koydum. Yeni aldigim bir deodorant koydum. Dış macunu . Ayıp olurmu sizce ? Ped falan da alıp koysam ?

9 Cevaplar

+1 oy
(522 puan) tarafından
Niye ayıp olsun ne güzel düşünmüşsün 
(350 puan) tarafından
Ne bilim canım . Elimden geldiği kadarı işte
(522 puan) tarafından
Allah hayrini kabul etsin inslah herkes sizin gibi ince düşünceli olsa keske
(350 puan) tarafından
Amin canım cumlemizin.
-Reklam-
0 oy
(800 puan) tarafından
Hiçte olmaz allah hayrını kabul etsin 
(350 puan) tarafından
Amin canım cumlemizin
0 oy
(17,745 puan) tarafından
Ayıp olan ne anlamadım
(350 puan) tarafından
Deodorant ve ped.
(17,745 puan) tarafından
İhtiyaç onlar şuan en önemli
0 oy
(58 puan) tarafından
Cok güzel düşünmüssün canim neden ayip olsun... bende 2gün önce ankaraya gelen bi ailenin cocugu icin ablamla gidip esofman atlet kilot corap aldim evde ogluma giydirirm diye ayirdigim kuzeninden kalanlar vardi onlardanda koydum gönderdim 
(350 puan) tarafından
Allah hayrını kabul etsin cnm. Bende ankara'dayım. Eşimin çalıştığı yerde agirliyorlar. Hep aynı kiyafetleri giyiyor içim acıyor dedi. Bende elimden geleni yaptım. İki büyük kız cocugu varmış. Bana küçük gelenleri koydum . İnşallah olur
(58 puan) tarafından
Seninkinide canim.. bunlar bizim vazifemiz bizim insanlarimiz bizim cocuklarimiz elimizden ne gelirse yapacagiz ne demişler mal sahibi mülk sahibi nerde bunun ilk sahibi.. bu zor günler adı gibi zor gececek ama gececek
(350 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Olmaz tabii suan banyo yapmaları icin imkan olmayabilir cok iyi düsünmüssün Allah kabul etsin 
(350 puan) tarafından
Amin cümlemizinkini inşallah. Banyo yapma imkanları var fakat eşim kaç gundur giyecek kıyafetleri yok dedi. Çok üzüldüm. :(
(2,471 puan) tarafından
Allah yardımcıları olsun ins canım belediyenin haberi varmı yoksa bildirin yardımlardan kıyafet ve diger ihtiyaclarıda gelir ins seninkiler   islerını görür tabiii
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Ayıp olma çok güzel düşünmüşsün a canım o paradan çadır alınsa daha iyi inanki artık kıyafetler yerlerde bı sürü vidolar geldi insanların hazır pişmiş yege kalacak çadıra ihtiyacı daha fazla naçizane fikrim kıyafetler çöp oluyor hatta ekmekler bile o kadar çok gitmiski köyler bile atmaya başlamış şuan sadece can derdindeler ve barınma 
(350 puan) tarafından
Canım oraya gönderemiyorum zaten ikinci el bişi kabul etmiyorlar. Eşimin çalıştığı yere yerlestirmisler. Eşim hergun yemeklerini ısıtıp veriyor. Tanismislar. Bende evden koydum elimden geldiğince. Eşim kendisi götürüp sahislara teslim edecek. Keşke elimden gelse de yardım etsem
(4,661 puan) tarafından
Ha öyleyse tamm canım ayıp olmaz rabbim niyetini biliyor hayrın kabul olsun inşallah
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ayıp olmaz tabi canım niye ayıp olsun hatta imkanın varsa kadınlar için pedi cok alabilirsin ve iç çamaşırını,bugün televizyonda gördüm o konuda baya sıkıntı cekiyolarmış
(350 puan) tarafından
Allah yardımcıları olsun inşallah. Ben buradaki şahıslara yardım yapacağım. Eşim tanıyor bir aileyi onlara eşim vasıtasıyla yollayacağım. İki tane genç kızı varmis. Artık baya bı alır gönderirim Allah nasıp ederse.
(9,626 puan) tarafından
Rabbim hayrını kabul etsin canim ❤️ ben bölgelere göndericeksin sandım okuduğumu da anlayamamışım kusura bakma :/  yani dediğin gibi onlara da yine de alıp gönderebilirsin mutlaka ihtiyaçları oluyodur
(350 puan) tarafından
O videoları gordukten sonra kaç kez düşündüm. Para yardımı yaptık elimizden geldiğince de işte öyle insanlar yüzünden gerçekten yardım yapmaya korkuyor insan. Yardımlar yerlerde geziyordu. Ayıp atıp kaçmışlar. Yazık onca insanın ihtiyacı varken :(
0 oy
(13,004 puan) tarafından
Kiyafetler yeni ve temizse tabiki olur. Benim gönderilmesi uygun yeni kıyafetim yoktu onun yerine iç çamaşırı ped çorap falan yolladım en çok ihtiyaç duyulan şeyler bunlar 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 221 göst.
19 Ekim 2023 Aile kategorisinde Melisakay67474 (150 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 432 göst.
4 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 228 göst.
13 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 168 göst.