0 oy
790 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Artik 10.gune girecez hâla insan cikariyolar canli şekilde çok şükür. O zaman 99 depreminde enkazda ki insanlari diri diri gömdüler yada kepce enkazi her kaldirmak istediginde o insanlari öldürmüş oluyor cunku o zamanki teknolojiyle şimdi ki teknoloji bir değil.. 

11 Cevaplar

+1 oy
(1,538 puan) tarafından
17 bin insan öldü resmî olarak gayriresmide 65 bin kayıp var onların hepsi  harfiyata karışıp kaybolanlar işte canım yani kepçenin öldürdükleri Marmara depreminde düşününce insan aklını yitirecek gibi oluyor 
(9,623 puan) tarafından
Bende aynısını düşündüm o zamanda tek tek çıkarıcaklarını sanmıyorum kayıplar nereye gidecek başka :(
-Reklam-
+1 oy
(9,247 puan) tarafından
İzlesenize geri dönen yabancı kurtarma ekiplerinin konusmalarını.
(2,368 puan) tarafından
Nediyolar
(9,247 puan) tarafından
Enkazlar a makınaları soktular gidebilirsiniz dediler bize vsvs
(695 puan) tarafından
Bu deprem icinmi anlayamadım
(6,047 puan) tarafından
Benim de iki kaynım yardıma gitmişti iki gece kaldılar ceset cikariyorlardi hep enkazdan. Sonra size ihtiyacınız kalmadı gidebilirsiniz demisler
(9,247 puan) tarafından
Ewet bu ddeprem için diğeri için yabancı ekip grlmedi
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Evet bu depremde cep telefonu kullaniminin avantaji olmasa sayilar daha da artardi. Diğer arama kurtarma ekipmanları da önemli tabi. 
0 oy
(810 puan) tarafından
Termal kameralarin çok büyük önemi oldu bu depremde tabi teknoloji çok ilerledi
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Dusunmesi bile kötū:/
0 oy
(215 puan) tarafından
1999 depremini bizzat yaşadık ama o zaman bu kadar ağır değildi. Depremden sonra hergün tv de, okullarda uygulamalar reklamlar gösterirlerdi. 

Birde o zaman yaz ayıydı biz tüm mahalle dışarda yatmıştık hatırlıyorum. Öyle yiyecek sıkıntısı, su sıkıntısı olmadı hiç.

İstanbuldaydık o zaman. 

O kadar çok yüksek binalar da yoktu
(4,988 puan) tarafından
İstanbulda olmadi ama gölcük daha kotu durumdaydi
0 oy
(6,216 puan) tarafından
Cnm böyle bişey yapacaklarını sanmıyorum yani zaman geçti ama canlı olan insanlar hâlâ daha olabilir bunu göz önünde bulundurup bodoslama enkaza dalacaklarinı düşünmüyorum ellerinde aletler var orada ki çalışan görevlilerin sırf enkaz altında ki insanlars zarar gelmesin diye elleriyle kaza kaza delik açtıklarını gördüm adamın biri hatta iki parmağını kaybetmiş ama olsun önemli olan sağ olarak enkaz altındakileri kurtarabilmek önemli olan diyo.Yani iş makinalari ile enkaz kaldiracaklarsa bile tedbirli bir şekilde olacağına inanıyorum dediğim gibi hâlâ daha yaşayanlar olabilir baygın halde olanlar olabilir bunu göz önünde bulundurmalari gerek
(6,216 puan) tarafından
Evet biliyorum onu kurtaran ekipten birinin röportajini izledim hatta çok fazla etkilendim:((
(1,538 puan) tarafından
Kesinlikle biz bile ne haldeyiz onların hali daha vahim canım burda bizim binamızada yerleştirdik kadınlar dopdon olmuşlar asla televizyon haber açamıyoruz yanlarında göz bebekleri bile kocaman kocaman halen uyuyamıyorlar
(6,216 puan) tarafından
Biz uyuyamiyoruz cnm:(( kaldı ki onlar çok canlar yandı çok:(
(9,623 puan) tarafından
Canım ses gelmeyen yerlere direk kepceyle girdiklerini sanmıyorum amcam madenci kendisi. Orda binlerce madenci görevli cesetleri çıkarmakla görevli. Daha hiç canlı çıkarmadık diyor :(
(6,216 puan) tarafından
Bence de yani emin oluyolardir :(
0 oy
tarafından
Meriyedairem simdii teknoloji çok gelişti bütün imkanlar kullaniliyor.yilan kamerayla izliyorlar Enkaziçini 99 da bacağı kopmuş hasta bacagiyla  hastane bahçesinde bekliyormuş diyorlar bakan yokmusayrica kimisinin enkazdan çıkmış ama, tedavisin tam yapılamadığından  olmuş.99 depremindden a cogu kişi pisi pisine gitti..
0 oy
(133 puan) tarafından
Evet öyle. Şimdi bile kepçenin girmeye çalıştığı enkazdan sağ insanlar çıkıyor. Hatta yurtdışından gelen kurtarma ekibi bu durumu görünce çekip gitmişler biz bu duruma karşıyız diyerek havaalaninda röportajları var. 
0 oy
(1,564 puan) tarafından
İstemeden de olsa bu yapılıyor canım o zamanda yapıldı muhtemelen mesela şimdi bile ses gelen binalar olmuş ama yıkılma tehlikesi nedeniyle girilmedi insanlar göz göre göre öldü yada ölmek üzere ama girerlerse AFAD ekipleri ölebilir 
0 oy
(7,054 puan) tarafından
Şimdi de o iş makinası kazaları olmuş bacım kaynım hataydaydi bi kaç şey anlattı dayanilcak gibi değil ama oluyo böyle şeyler Allah affetsin 
(7,054 puan) tarafından
Ya biseyler duydum da şimdi anlatsam doğru olur mu bilmiyorum siyasete cevirebilirler mesela şey olmuş kaynım diyo ki iş makinası kepçe varya onu bi kere wtmislar kadın saçı gelmiş dur dememe kalmadı bi daha attılar kadının kafası koptu salandi dedi öncesinde kontrol ediyorlarmis sesleniyoarmis falan artık ne yapiyolarsa ama belki o kadın sağdı dedi kaynım bunun gibi seyer
(2,726 puan) tarafından
Muhtemelen cihazlarla içeride yaşam belirtisi almadıkları için yani canlı olmadığına emin oldukları için kepçe ile müdahale ettiler.  Ama bir kaç kanalda görmüştüm burda yaşam belirtisi yoktu artık kepçe ile müdahale edeceklerdi ki bir yaşam belirtisi alındı diye . Demekki son anda almasalardi o yaşayanı kepçe ile öldüreceklerdi diye düşünmeden edemedim
(7,054 puan) tarafından
Evet bende gördüm o haberi katılıyorum sana ki eminim olmuştur daha da böyle şeyler ama kasıtlı bişey değil deprem olduğunda vadesi dolmamış ölmemiş üstünden günler geçmiş o zaman vadesi dolmuş iş makinası kazasıyla hakkın rahmetine kavuşmuş demekki rabbim taksiratini affetsin hepsinin inşallah
(2,726 puan) tarafından
Offf ya ya rabbim ne üzücü bir durum valla canımız kime neye emanet belli değil insan var altında kepçe ile girilir mi Allah korusun yarın öbür gün enkaz altında kalsam aklıma gelir ve hep kepçeyi beklerim
(7,054 puan) tarafından
Mecbur kullaniliyo bacım yapcak bişey yok 10 il az değil işi testi yapiliyo ses taraması yapiliyo bişey çıkmazsa kepçe giriyo ama alet yanilabilir o da Allah'ın takdiri iş makinası olmasa 10 ildeki enkaz nasıl kaldırılacak 1 binayı kaldırmak bile kolay değil koca kocasehirler bu sefer bi bina kaldırılan kadar çok oyalanacak diğer binalardaki sağlar kalacak

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 640 göst.
30 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 164 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Emine S (16,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 636 göst.
24 Ocak 2020 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 248 göst.