0 oy
639 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
99 depreminde 6yasinda bı kız cocuguydum köye gitmiştik merkez de olsak nasıl o hengamede olurduk bilmiyorum  .herşeyi hatırlıyorum ama o yerin altından gelen sesleri hiç unutamıyorum.. çocuk aklı işte anneme koca koca kamyonlar yerin altını mi kazıyorlar demiştim ..fokurduyordu resmen .ve depremi yasayanlar hiç unutmaz 21sene oldu o küçük halimle hiç aklımdan çıkmaz. Rabbim herkesin yardımcısı olsun

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Van depremi dün gibi aklımda :((  Rabbim yardımcımız olsun bugunün hürmetine Rabbim sen kimseyi zorda darda bırakma Allahım içim parçalanıyor kilometrelerce uzagım istesem uyurum ama içim kan aglıyor :((((
(2,011 puan) tarafından
Vanlı mısınız
-Reklam-
0 oy
(62 puan) tarafından
Amin Rabbim bütün depremzedelere yardım etsin yaralilara şifa versin enkaz altında  kalanlarda inşallah bi an önce kurtarılır. 
0 oy
tarafından
Allahım beterin beterinden korusun inşallah herkesi 
0 oy
tarafından
99 depreminde evimiz Adapazarındaydı, Van depreminde de evimiz Vandaydı. 

Ama ben iki depremi de yaşamadım ikisinde de şehir dışındaydım Rabbim yaşatmasın bi daha 
tarafından
Ben izmitteyim amin inşallah canım.cok kötüydü
0 oy
(654 puan) tarafından
Ben o depremde daha 20 günlükmüşüm 
tarafından
Kardesimde 2buvuk aylıktı üzerine eski köy evi toprağı dökülmüş Allah'tan azdi
(654 puan) tarafından
Allah korumuş yaa çok korkunç :(
0 oy
tarafından
Geçen sene istanbul da 5 küsur deprem oldu bizim evin yan duvarın da başka evin duvarı var o yıkıldı zannetim meğer depremin sesiymiş 
tarafından
Ayy ben onu duydum izmitteyim .gardrobumdan öyle ses geldi ki çok korktum avizede sallandı tam namaz kılıyordm basım döndü düştüm
0 oy
(7,027 puan) tarafından
99 depremi unutulacak gibi değildi zaten kardeşim daha iki günlüktü Rabbim beterinden korusun 
tarafından
Allahım zorda olanların yardımcısı olsun.
(7,027 puan) tarafından
Amiiiiinnnnn
0 oy
(4,859 puan) tarafından
99 depreminde biz turkmenistandaydik oradada türk kanallari izliyorduk hayal meyal hatirkiyorum hiç ev kalmamıştı hepsi yerle bir olmuştu tozlar uçuşuyordu Allah birdaha göstermesin 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Unutmam mumkun degil ev beşik gibi sallanıyordu yaz ayı babam hepımızı odalarimizdan çikardı evin kapısını açamadi bir türlü çok korkmuştuk hala aklıma gelince tüylerim diken diken olur
0 oy
(2,078 puan) tarafından
12 yaşındaydım sarsıntıyla uyandım, erkek kardeşim ile aynı odadaydık, ne oldugunu anlamaya çalıştım sonra cama yöneldim bu neyin nesi diye, gökyüzü kırmıızydı, bizim wvin karşında insaat vardı binanın içine onlarca kuş girmiş cam pervazlarından nasıl ötüyorlardı, babam hemen odaya girdi apar topar aşagı indik, 3 4 hafta çadirda kalmıştık
0 oy
(658 puan) tarafından
2001-2002 yılları arasında adana da baya sallanmisti mevsim kıştı biz kendimizi dışarı artık kardeşim beşikte içerde annem koştu aldı soguktu hava ablam girdi battaniyesini aldı baya soğukta beklemiştik çocukluk işte çok korkmuştum. Allah izmirdeki kardeşlerimizin yardımcısı olsun rabbim herkezi korusun uyuyamiyorum enkaz altındaki helede o küçük çocukları düşünmekten 
0 oy
(16,000 puan) tarafından
Bende 4 yaşlarındayken adanada 2 gün üst üste sabaha karşı deprem olmuştu uykudan pijamalarla sokağa fırladık. Annem zor bela yukarı çıktı kahvaltı sofrasını aşağı getirdi 2 lokma yiyip ayakta kalabilmek için. Ondan sonra hiç deprem korkusu yaşamadım. 
(658 puan) tarafından
2001-2002 yılları arasında mi canım
(16,000 puan) tarafından
2002 olması lazım canım
(658 puan) tarafından
Bende hatırlıyorum canım 5 yaşlarında birseydim hiç unutmuyorum o günü gece vakti beşikte kardeşim içerde kaldı ne korku yaşadık ki izmirde yasananın yanından gecmez rabbim yardımcıları olsun
0 oy
(987 puan) tarafından

Evet o sesi duyduk bugün :(

0 oy
tarafından
Ben 40 günlükmüştüm o zaman annem kendini korkutuyolar zannetmiş  40 kı çıktığı için

Anneminde hiç aklından çıkmıyo o zamanlar
0 oy
(16,504 puan) tarafından

Aminnn :(.             

0 oy
tarafından
3 buçuk yaşında falandım ben bile hatırlıyorum heryer polis ambulans bagirma sesleri annem 8 aylık falan hamileydi kardeşime battaniyeye sardığını beni asla unutmuyorum o depremde annemin kuzeni ölmüştü 12 13 yaşlarındaydı oda bi taraftan cenaze falan  

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 790 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 439 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 164 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Emine S (16,000 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 636 göst.